21 NİSAN 2018 CUMARTESİ

HACI MUSTAFA MUHTEMELEN ‘HİT MAKİNG’ KURBANI


HACI MUSTAFA MUHTEMELEN  ‘HİT MAKİNG’ KURBANI

Fırat İpek

Şarkıları dillerden dilleri dolaşan, milyonlarca kez indirilen Mustafa Ceceli, mütevazi kişiliğiyle de gönüllerde taht kurmuştur. Son çıkardığı ‘Zincirimi Kırdı Aşk' albümündeki fotoğraflarıyla tarz değişikliğine gittiği görülen şarkıcı muhtemelen ‘hit making' kurbanı oldu.

Açılımı ise ‘sanatçının üzerine göre şarkı dikme' lakin Ceceli'nin elbisesini ve sitilini de biçmişe benziyorlar.  Zira bu haliyle popüler kültürün çocuğu Justin Bieber'a hayli benziyor.

2000'li yıllardan sonra müzik hayatımıza girmeye başlayan Mustafa Ceceli, sesi ve müzikleriyle, milyonlarca kişinin takdirini kazanmış ve kariyerinin zirvesine ulaşmıştır. Mütevazi kişiliği ve duruşuyla da gönüllerde taht kuran Ceceli, her kesimden dinleyici kitlesine ulaşmayı başardı. Kendi ifadesiyle pop şarkıcısı Kenan Doğulu'nun mucitliğiyle ‘Hacı' lakabını takınan Ceceli, 2003 yılında annesiyle birlikte ilk defa Hacca da gitmiştir. Hem popüler kültür hem de bu İslami duruşu hiç şüphesiz Ceceli'nin dinleyici kitlesinde etkili olmuştur.

‘Biz seni Hacı Mustafa olarak sevdik'

Son çıkardığı ‘Zincirimi Kırdı Aşk' albümü, Ceceli'nin de popüler kültürün girdabından içeri düştüğünü gösteriyor. Şarkıların geniş kitlelere ulaşması için uygulanan ‘hit making' kurbanı olduğu görülen şarkıcının, sitil olarak zincirini kırmışa benziyor. Popüler kültürün müzik dinleyicilerine dayattığı Justin Bieber'a benzediğini söyleyerek Ceceli'ye tepki gösteren hayranları, “Biz seni Hacı Mustafa olarak sevdik. Mütevazi kişiliğin ve duruşunla sevdik. Şimdi bu halin ve ahvalin nedir?” diyerek serzenişte bulundu.

mustafa ceceli yeni tarz zincirimi kırdı aşk ile ilgili görsel sonucu 

Popüler kültürün çocuğu Biber Justin, ahlaki melekelerden yoksun hayatı ve arsız kişiliğiyle gençlerin baş belası.İlgili resim

İnanıyoruz ki Mustafa Ceceli, yan taraftaki bu şarkıcı müsvettesini dikkate alarak görünüşünü değiştirmemiştir. Yakın zamanda daha samimi olan o mütevazi görünüşüne kavuşacaktır.

 

  1. sizler Ceceli'ye tepki gösteren hayranları, “Biz seni Hacı Mustafa olarak sevdik. Mütevazi kişiliğin ve duruşunla sevdik. Şimdi bu halin ve ahvalin nedir?” diyerek serzenişte bulundu. demişsiniz ama bi kere böyle bir tepki gösteren zaten bir cecelist değildir onu biz HER HALİ ile seviyoruz siz ve diğer meslektaşlarinizda masaallah abican ile ilgili haber yapmaya ne kadarda meraklisiniz bi kere buna haber de denmez haber dedigin sunun surda konseri vardir imza günü vardir diye haber olur benim amacim sizlere işinizi öğretmek değil bizler sadece artik bu tür haberlere tahamul edemiyoruz.

Yorum Yaz

  425180

-