Yeni Söz'den

HAK ETTİĞİMİZİN ÖTESİ…

Yeni Söz'den

Zor geçen kocaman bir seneyi daha tamamlamak üzereyiz. Afganistan, Suriye, Filistin, Yemen, Arakan, Somali, Irak, Doğu Türkistan, Nijerya gibi İslam topraklarındaki kardeşlerimizin yaşamaya devam ettikleri zulüm, kan ve gözyaşını düşündüğümüzde geride bıraktığımız günler hak ettiğimizin çok ama çok fevkinde. Türkiye'nin doğusunda sürmekte olan teröre rağmen böyle…

Takvim derin anlamları olan bir kavram değil, sadece hayattaki bir aralığın tanımlanmasından ibaret. Miladi 570/571 yılı değil değerli olan. O yılı hatırda tutmamıza neden olan şey, şereflilerin en Şereflisi (s.a.v.)'nin dünyaya teşrif etmesidir. Bu nedenle bizim için önemli olan geride bıraktığımız sene değil, o seneye ait günlerin hakkını verip veremediğimizdir.

Merhum şairimiz Cahit Zarifoğlu geçen günleri şöyle tarif eder:
Hayat bir boş rüyaymış 
Geçen ibadetler özürlü 
Eski günahlar dipdiri 
Bağışlanmamı dilerim 
Hayat boş geçti 
Geri kalan korkulu 
Her adımım dolu olsa 
İşe yaramaz katında 
Biliyorum 
Bağışlanmamı diliyorum

Yeni Söz olarak henüz bir yılımızı tamamlamadık. Geride bıraktığımız günlerle ilgili eposta ve telefonla ilettiğiniz takdirleriniz için tekraren teşekkür ederiz. Daha iyi bir Yeni Söz mümkün mü? Hiç şüphesiz çok ama çok ötesi gerekiyor. İmkânları zorlayarak bunu başarmanın gayretindeyiz. İnşaallah Hakk Teâlâ bunu da lütfeder.

Bu hususta sizden de ricalarımız var. Yeni Söz, ekonomik bir grup veya başkaca bir yapıya ait değil. Bu nedenle tanıtıma ayırabilecek bütçesi yok. Ziyaretlerinize giderken bir gazete alıp, tanıtıma katkı yapabilirsiniz. Okuduğunuz günün gazetesini bir başkasına vererek de mümkün bu. Nitelikli analizler yapabilecek okurlarımızdan ise ‘tefekkür sayfamız' için ([email protected]'ye) makaleler bekliyoruz. Sadece makale ve teşekkür değil, eleştiri ve önerilerinizi de...

Hayırları yaratan Rabbimiz (c.c.)'den yeni takvim yılının, İslam ümmeti ve insanlık için daha hayırlı geçmesini niyaz ederiz.

 

YENİ SÖZ'DEN - TERCÜMEİHÂL

YENİ SÖZ'DEN DİĞER YAZILARI

Yorum Yaz

  565749

-