26 ŞUBAT 2020 ÇARŞAMBA

HARBİYE’DE 365 GÜN KÜLTÜR SANAT

Belediye hizmetleri konusunda ilkleri başaran AK Parti’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım, ardı ardına projelerini açıklıyor. İstanbul’u ihya edecek hizmetlerden biri olan Harbiye Cemil Topuzlu Açık Hava Sahnesi’ne açılır kapanır tavan projesi İstanbul’un kültür sanat hayatını ihya edecek.


HARBİYE’DE 365 GÜN KÜLTÜR SANAT

Binali Yıldırım, kültürden sanata, yeşil alandan şehir teraslarına, semt otoparklarından gıda üslerine kadar daha bir çok projeyi açıklıyor

YIL BOYU KULLANIMA AÇIK OLACAK

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım'ın, Harbiye Cemil Topuzlu Açık Hava Sahnesi'nin üzerinin kapatılarak 12 ay hizmet verir duruma getirilmesine ilişkin projesinin detayları belli oldu.  Yıldırım'ın projesi ile 3 bin 972 seyirci kapasiteli Harbiye Cemil Topuzlu Açık Hava Sahnesi, yapılacak açılır kapanır hareketli tavanla yalnızca iklimin izin verdiği dönemlerde değil, yıl boyu kullanıma açılacak.  

ŞEHRİN EN PRESTİJLİ SAHNELERİNDEN

Sahnenin üzeri, "Açık hava sahnesi" özelliğini yitirmemesi amacıyla sadece gerekli zamanlarda kapatılacak. Sahne de büyük organizasyonlara ev sahipliği yapabilmesi amacıyla hareketli tabanla yenilenecek. İstanbul'un Harbiye semtinde yer alan Harbiye Cemil Topuzlu Açık Hava Sahnesi, 1950'den bu yana şehrin en prestijli sahnelerinden biri durumunda. Bu proje ile sahne, yapımından yaklaşık 70 yıl sonra büyük bir renovasyona uğrayacak. 

 

Yorum Yaz

  778707

-