19 ARALIK 2018 ÇARŞAMBA

HAYAL ÜRÜNÜ İDDİALARIN TEK GAYESİ TÜRKİYE'YE ZARAR VERMEK

DEİK Türkiye-ABD İş Konseyi Başkanı Alptekin, 'Eski Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı Flynn ile Türk yetkililerin FETÖ elebaşı Gülen'i kaçırmayı görüştüğü ' şeklindeki hayal ürünü iddiaların Türkiye'ye zarar vermeyi amaçladığını bildirdi.


HAYAL ÜRÜNÜ İDDİALARIN TEK GAYESİ TÜRKİYE'YE ZARAR VERMEK

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Türkiye-ABD İş Konseyi Başkanı Ekim Alptekin, Amerikan Wall Street Journal (WSJ) gazetesinde yer alan "Michael Flynn ve oğlu ile bazı Türk yetkililer arasında FETÖ elebaşı Gülen'in 15 milyon dolar karşılığında ABD dışına kaçırılmasıyla ilgili bir görüşme yapıldığı ve bu görüşmenin Rusya soruşturmasını yürüten Özel Yetkili Savcı Robert Mueller tarafından soruşturulduğu" iddialarına ilişkin açıklama yaptı. 

Kendisinin organize ettiği toplantıda kesinlikle böyle bir konunun konuşulmadığını vurgulayan Alptekin, "Şahsımla ilgili son dönemde çıkan asparagas haberlere yanıt vermekten ısrarla kaçındım. Ancak üzülerek görüyorum ki saygın bazı yayın kuruluşlarımız da kime hizmet ettiği belli olan yalanlara itibar ediyor." dedi.

Hepsi hayal ürünü olan bu haberlerin tek gayesinin Türkiye Cumhuriyeti'ne zarar vermek olduğunu belirten Alptekin, "Üzüntüyle görüyorum ki ülkemizde de birileri bu yalanları kendi siyasi emelleri uğruna kullanmayı hedefliyor. Hiç şüphem yok ki bir gün gerçekler gün yüzüne çıkacak ve bu süreçte kamuoyuna bu yalanları aktaranları utandıracaktır." diye konuştu.

FETÖ destekli yeni bir girişim

Flynn'in avukatı Robert Kelner de WSJ'de çıkan haberdeki iddiaların "yalan ve çok çirkin" olduğunu kaydetmişti.

WSJ, Flynn ile Türk yetkililer ve iş adamları arasında yapıldığı iddia edilen görüşme içeriğinin kaynağına dair somut bir adres göstermemişti.

Türkiye'ye yönelik FETÖ destekli yeni bir girişim olarak değerlendirilen söz konusu iddiaların, ABD'deki iç siyasi denge açısından kullanışlılığı dolayısıyla Amerikan medyasında da yer bulabildiği ifade ediliyor.

ABD'de Türkiye aleyhine çalışan grupların başında gelen FETÖ'nün, Türkiye karşıtı hukuki sürecin yanı sıra halkla ilişkiler ve propoganda kampanyalarına da hem malzeme hem de ciddi mali kaynak aktardığı biliniyor.

Yorum Yaz

  998106

-