27 EYLÜL 2020 PAZAR

HAZAN YAŞADIK CHP İKTİDARINDA

“Yahu bu ülke CHP iktidarı döneminde ne zaman bahar gördü ki bu martta görsün” diyen Bakan Kurum, “CHP’nin belediyecilik anlayışı Türkiye tarihine şöyle kazınmıştır; çöp, çamur ve çukur belediyeciliği” ifadesini kullandı.


HAZAN YAŞADIK CHP İKTİDARINDA

MARKA ŞEHİRLER YAPACAĞIZ

Karaman'da AK Parti İl Başkanlığı'ndaki programa katılan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, AK Parti iktidarında yapılan hizmetlerin özellikle gençlere çok iyi anlatılması gerektiğini belirtti. "Tevazu ve samimiyetle projelerimizi anlatacağız” diyen Kurum, “31 Mart'ın sonrasında ekonomimizi dünyanın ilk 10 ekonomisi arasına sokacak çalışmayı göstermek zorundayız. Çevreyi koruyan, değer katan, kültür üreten, dünya şehirleriyle yarışan marka şehirler yapmak istiyoruz" dedi.

ŞEHİRLERİN ÇEHRESİ DEĞİŞTİ

CHP'nin seçim manifestosuna da değinen Bakan Kurum, "Diyor ki, 'Martın sonunda bahar gelecek.' Yahu bu ülke CHP iktidarı döneminde ne zaman bahar gördü ki bu martta görsün. CHP'nin karnesi belli. CHP'nin belediyecilik anlayışı Türkiye tarihine şöyle kazınmıştır; çöp, çamur ve çukur belediyeciliği” diye konuştu. Kurum, “Çöp dağlarında patlamalar oldu ve kardeşlerimizi kaybettik. O günden bugüne Türkiye'nin adeta çehresi değişti. Şehirlerin de çehresi değişti”  ifadesini kullandı.

SEÇİMSİZ GEÇECEK YILI DEĞERLENDİRMELİYİZ

Önceki seçimlerde Karaman'ın yüzde 60'ın üzerinde oy oranıyla Cumhurbaşkanı Erdoğan'a ve AK Parti'ye destek verdiğini söyleyen Kurum, “Tüm Anadolu'da, Konya ve Karaman'da rekor düzeyde oy almamız gerekiyor. Önümüzdeki 4-5 yıllık dönemde hiçbir seçim yok. İlk defa Türkiye 4,5-5 yıllık döneme seçimsiz giriyor. Şehirlerimiz ve vatandaşımızın yaşam kalitesi için çok iyi değerlendirmemiz gerekiyor. O manada 31 Mart seçimleri çok önemli” değerlendirmesinde bulundu.

SANAYİ SİTESİNİ ŞEHRİN DIŞINA TAŞIYACAĞIZ

Şehirdeki tarihi ve kültürel dönüşümü gerçekleştireceklerine dikkati çeken Kurum, "Sanayi alanlarını şehrin dışına çıkarma projemiz var. Karaman'da bu tarz bir projemiz var. Küçük sanayi sitesini şehrin dışına çıkaracağız ve mevcut yeri Millet Bahçesi yapacağız. Buradaki vatandaşları mağdur etmeyecek şekilde şehir planlamasını yapmak istiyoruz" dedi.

Yorum Yaz

  433087

-