HER ŞEY İSTANBUL İÇİN

Binlerce yıllık tarihe ve öneme sahip İstanbul, yakın tarihimizde CHP’nin yönetiminde çöp yığınlarından geçilmiyordu. Ta ki Başkan Erdoğan, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olana kadar. Gözbebeğimiz İstanbul’u Başkan Erdoğan ayağa kaldırdı, Binali Yıldırım da dünyanın en gözde şehri yapacak.


HER ŞEY İSTANBUL İÇİN

Başkan Erdoğan'la ayağa kalkan İstanbul, Binali Yıldırım'la koşacak

İSTANBUL'UN GÖZÜ, KULAĞI, AKLI VE KALBİ OLMAYA DEVAM

İstanbul'da medya temsilcileriyle biraraya gelen TBMM Başkanı ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, "Partimiz karar verdi. İstanbul'da bu yarışta bulunmamızı istedi bizden. 'Başımız, gözümüz üstüne' dedik, böyle bir yola girdik. Allah hakkımızda hayırlısını versin" dedi.

Yıldırım, İstanbul'un gören gözü, işiten kulağı, düşünen aklı ve hisseden kalbi olmaya devam edeceklerini belirtti.

SADECE İSTANBUL'U KONUŞACAĞIMIZ BİR SEÇİM OLMALI

31 Mart yerel seçimlerinin İstanbul ölçeğinde, İstanbul merkezli, İstanbulluların sorunları, beklentileri ve geleceğini konuşacağımız bir seçim olması gerektiğini söyleyen Binali Yıldırım, “Bu seçimlerin genel seçim havasına dönüştürülmesi, bir referanduma dönüştürülmesi bana göre İstanbul'a yapılabilecek bir iyilik değildir. Bunun şüphesiz en büyük faydası, bu güzel şehre olacaktır, bu şehirde yaşayan 15 milyon 250 bin hemşehrimize olacaktır” dedi.

25 YILDIR BU ŞEHRE DAMGA VURUYORUZ

İstanbul yerel yönetiminde 25 yıllık bir geçmişlerinin olduğunu belirten Binali Yıldırım, "27 Mart 1994 Recep Tayyip Erdoğan... O zaman AK Parti yoktu ama AK Parti İstanbul hareketiyle başladı. Dolayısıyla geçen çeyrek asrın her türlü sevabıyla, günahıyla sorumlusu biziz. Bunu, herkesin bilmesini istiyoruz” diye konuştu.

YENİ BİR DÖNEMİN KAPILARINI ARALAYACAĞIZ

Yıldırım, “31 Mart seçimleriyle beraber yeni bir dönemin belki bir 25 yıl daha sürecek yeni bir dönemin kapılarını aralamayı hedefliyoruz. Bu, yeni dönemin ilk durağı Cumhuriyetimizin 100. kuruluş yıl dönümü 2023'tür. Biz 2023'e Türkiye ve İstanbul ölçeğindeki hedeflerle beraber yürüyeceğiz" ifadesini kullandı.

Yorum Yaz

  573167

-