14 AĞUSTOS 2020 CUMA

HİLE MASA BAŞINDA YAPILDI

İçişleri Bakanı Soylu, 'Bizim zarfın içerisindeki dört pusulaya itirazımız olmadı. Zarfın içerisindeki oylar masum. Ne zaman oylar masanın üzerine çıktı ve tasnif edildi o zaman hile başladı' dedi.


HİLE MASA BAŞINDA YAPILDI

İstanbul seçiminde yapılan hileleri bir bir anlattı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun İstanbul çıkarması sürüyor. Günde en az bir toplantıya katılan Soylu, Önceki akşam Gümüşhanelilerin Eyüp'te düzenlediği toplantıda, dün sabah İstanbul Kuruyemişçiler Odası'nın Çankırı Dernekler Federasyonu Genel Merkezi'nde düzenlediği kahvaltı programda vatandaşlarla bir araya geldi. Ardından Bahçelievler Kocasinan Sanayi Sitesi'nde de Trabzonlularla buluşan Bakan Soylu, Milletin 31 Mart seçimlerinde kendilerine yüzde 52 oyla verdiği güçlü desteği hatırlattı ve İstanbul seçiminde yapılan hileleri tek tek anlattı

Binali ağabeyin 250 oyunu almış ve sıfır diye yazmış

“Sandık birleştirme tutanaklarında; Binali ağabeyin 250 oyunu almış ve sıfır diye yazmış. Esnaf odası başkanları, muhtarlarımız var aranızda 250 oyunuzu rakibinize yazsınlar bakın bakalım kıyamet kopuyor mu kopmuyor mu? Bir tane iki tane değil, yüze yakın sandıkta Binali Bey'in 250 oyunu, 270 oyunu, 90 oyunu, 60 oyunu rakip adaylara yazacaklar biz ses çıkarmayacağız.” diyen Soylu, Ancak itirazla 29 binken oyların yüzde 10'unu açtırabildik. Fark 13 bine düştü. 29 binden 13 bine Binali Beyin lehine düşüyor da 29 binden 46 bine Ekrem İmamoğlu'nun lehine niye çıkmıyor acaba? Bunu soruyorum." şeklinde konuştu.

İçerden dışardan topyekûn saldırıyorlar

ABD'nin seçimlerin yenilenmesine yönelik tavrına da sert tepki gösteren Soylu, "Amerika ‘not ettim' dedi. Biz de 15 Temmuz'da ne yaptığını not ettik. Dünyada seçim sabıkası olan birinci ülke ABD'dir. Seçilmiş başkanlarını aldılar seçilmemiş adama verdiler. Dünyadan da kendilerine bir tek ses çıkartmadılar. Bugün İngiliz televizyonunun, BBC Türkçenin Türkiye'de sabahtan akşama kadar borazanlık yapması, Alman Deutsche Welle'nin borazanlık yapması, bugün Kandil'in seçim tekrarı belli olur olmaz hemen bütün unsurlarıyla 'AKP-MHP faşizmine karşı biz ayakta duracağız.' diye beyanatları yayınlamaları. Ardından FETÖ'nün aynı şekilde bu seçimde sosyal medya dahil, Amerikası, Avrupası dahil bu işe yüklenmek istemesi... Geçmişte başaramadıklarını hep beraber başarmak arzusunun bir sonucudur. Bu kadar açık ve net." diye konuştu.

CHP yalan ve iftira rüzgarı estiriyor

CHP adayının Ordu Valisi'ne yönelik hakaret içeren çirkin ifadelere tepki gösteren Bakan Soylu, kendisiyle ilgili 100 bin polisi İstanbul'da görevlendirerek seçimlerde oy kullandıracağı yönünde yalan haberlerin yayılmaya çalışıldığını bildirerek 31 Mart seçimlerinde bütün Doğu ve Güneydoğu'da 6 bin 600 polis görevlendirdiklerini, YSK başkanının da listelerin değişmeyeceği sözünü hatırlattı. CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu'nun kendisinin İstanbul'da bulunmasından rahatsız olduğuna vurgu yapan Soylu, PKK'nın da CHP ile aynı söylemleri kullandığını hatırlatarak; “Türkiye'nin istikrarını ve huzurunu bir vesileyle bozmaya çalışanlara ne olursunuz fırsat vermeyin" çağrısında bulundu.

 

Yorum Yaz

  349656

-