Kâmil Kemal Güller

HİNT OKYANUSU VE ÇİN AÇILIMI

Kâmil Kemal Güller

IMG_0116

1981 yılında Nijerya'ya gitmiştim. Orada Müslümanlarla tanıştım. Nereden olduğumu sorunca ‘Türkiye' dedim, anlamadılar ve birbirlerine baktılar. ‘Ankara' dedim, ‘Arabistanlı mısın' dediler, İstanbul dediğim zaman ise iri yarı Nijeryalı ayağa kalktı şahadet parmağı ile “La İlahe İllallah, Hilafet merkezinden geliyorsun, burada Sultan Abdulhamid Han'ın yaptırdığı camii var orda imam ol bize namaz kıldır” dedi.

Lord Curzon doğal sınırları şu şekilde izah eder; denizler, çöller, nehirler ve ormanlar. Denizleri ve çölleri alternatifsiz ve çok tesiri olan sınırlar içinde gösterir.

Hint Okyanusu birçok ülkenin sınırlarını çevrelemekte ve birçok değişik medeniyeti de birleştirmektedir.

 Hint okyanusunun iki adet mühim noktası var;

BİR: Batı'daki Hürmüz Boğazı ki, Türkiye Katar'da yeni üst kurdu.

İKİ: Doğu'daki Malaka çıkışıdır ki, 2004 Tusunamiden sonra Bander Ache'deki Osmanlı izlerini fark edip bu bölgeye Türkiye'nin yardım kurumları ile hükümetimizin alakasını çekmiştir. Hint Okyanusunda Çin büyük yatırımlar yapmakta. Batılı ülkeler ve ABD, El Kaide, DAEŞ, BOKO HARAM gibi sonradan yaratılmış, kontrollü örgütlerle uğraşmakta ve geleceğe ait büyük hedefleri ihmal etmekte. Bu oyunun farkına varan ABD Türkiye'yi yanına alarak Suudi Arabistan ile birlikte daha önce bahsettiğimiz Twin Pillar Policy projesini tekrar ele almak ve bölgeleri Türkiye'nin idaresine bırakmaya niyetlidir. Bunu Çin ve Rusya'ya karşı organize etme çabası içindedir.

Kuzeyde sıkışmış Rusya, Kırım işgali ile Sivastapol kentini ve Suriye'nin kıyıları ile sıcak sularda açılımı hevesinde. Geçmişten gelen tarihi, kültürü, üçüncü dünya ülkelerine yardımları ve İslam'a olan hizmetlerinden dolayı itibarlı Türkiye'nin bu projenin tamamına hâkim olabilmesi için ise deniz kuvvetlerimizin en yüksek seviyede olması lazım.

HİLAFETİN MERKEZİNDEN GELİYORSUN

 1981 yılında Nijerya Lagos şehrinde otelden çıkma demelerine rağmen otobüsle şehri gezmeye gittim, orda Müslümanlarla tanıştım. Nereden olduğumu sorunca ‘Türkiye' dedim, anlamadılar ve birbirlerine baktılar. ‘Ankara' dedim, ‘Arabistanlı mısın' dediler, İstanbul dediğim zaman ise iri yarı Nijeryalı ayağa kalktı şahadet parmağı ile “La İlahe İllallah, Hilafet merkezinden geliyorsun, burada Sultan Abdulhamid Han'ın yaptırdığı camii var orda imam ol bize namaz kıldır” dedi.

SOMALİ NEDEN ÖNEMLİ?

Denizciliğin mânâsını çok iyi kavrayan Sultan Abdülhamid Han, İngiltere'de Müslüman olan Abdullah Quiliama'a Liverpool'da cami için yardım etmiş. Alt katını fotoğraf stüdyosu yaptırmış ve Quillam gelen ticari gemilerden bilgi toplamış. Bu şekilde de Nijerya'da Muhamed Şitta ile irtibat kurup camii inşasını yaptırmış, her bilgiyi Sultan Abdulhamid'e yollamıştır.

Somali'de Türkiye'nin Hint Okyanusu ve Kızıldeniz çıkışının kontrolü olmasıdır. Somali Dışişleri Bakanlığı'nda müşavir olarak çalışırken Şebele Valisi ile Türkiye'de çeşitli makamlara ısrarla teklif ettiğimiz büyük bir gemi bakım onarım tersanesi kurulması projesine bir cevap alamadık. Bu şekilde Kenya, Tanzanya ve Ethopya kontrol altında olurdu.

ÇİN'İ BÖLGEYE BÜYÜK İLGİ DUYUYOR

Hint okyanusunda Çin'in durumu ise günümüzde şu şekildedir; Bangladeş Chittagong, Myanmar, Sittwede, Sri Lanka Hambantota, Pakistan, Gwador yakıt istasyonları ve limanlar inşa etmektedir. Çin, Sri Lankaya 2005-2008 yılları arasında 1 milyar dolar, ABD ise 7,4 milyon dolar yardım etmiş.

Hambantota limanı yakıt ikmal istasyonu depolar yapmakta ve Çin Deniz Kuvvetleri Hint Okyanusunda, Suudi Arabistan'ın Çin'e temin ettiği petrolleri güven altına almış olacaktır.

Son zamanda Türkiye'nin ilgisini çeken Müslümanların bölgesi Arakan ise Myanmar'ın Hint, Çin çekişmesi gelecekte görünmesidir.

Bangladeş'te kalan ABD kongre eski üyesi arkadaşım Cynthia Mckinney Hanım Dakar'da öğretim üyesi. Dünya üzerinde ABD insan hakları ihlalleri Orta Doğu savaşları sebebi ile yıprandığı, tepkiler aldığı ve Çin'de daha fazla olan ihlallerden hiç bahsedilmediği görüşünde.

Burma, Bengal Körfezi ve Hint Okyanusuna açılan bir yerdir. Hindistan ve Çin ile de sınırdı. Çin, Burma'nın kendisine hizmet eden bir ülke olmasını istemektedir. Burma da tabii yeraltı zenginliğinden ziyade Çin, derin yük limanları, oto yollar ve enerji nakil hatları kurmak istemektedir. Bu şekilde Ortadoğu petrolleri Burma üzerinden Çin'e nakil olmuş olacaktır.

Çin, ayni zamanda Burma'daki diktatörlüğü desteklemektedir. Çin gizli servisi ise rejim karşıtı kabileleri ayrıca desteklemekte, Karen, Shans ve diğer azınlık kabileler daha sonra Çin'e bize yardıma gelin nasılsa komşuyuz, Amerika gelmesin deme hazırlığıdır.

George W. Bush zamanında ASEAN toplantılarına ABD hiç katılmamış. Çinliler ise Burma ve Tayland ile her bağlantıyı kurmuşlardır. Bush ise bugün apaçık belli olan Yahudi medyası desteği ile olan Müslüman avcılığı ile meşguldü. CIA Ortadoğu şefi yardımcısı olan Ürdün Amman şehrinde görevli arkadaşım Elizabeth Murray'in gerçekleri anlatması ile birçok hadise aydınlanmıştır. Elizabet Murray, Orta Doğu'da Tayyip Erdoğan'a hayran olan bir insan ve yolladığı teşekkür mektupları ve TV mülakatları vardır.

BEYNELMİNEL YAHUDİ VE ÇİN

Çin ise bu kadar akıllıca beynelminel açılımı, hedefi ve projeyi hazırlama imkânı sadece İsrail devleti üzerindeki beynelminel Yahudi ile mümkün kılmıştır. Londra'dan arkadaşım Gilad Atzmon yıllar önce Çin'e gittiğinde şunu anlatmıştı; Gittiğim her şehirde her otelde İbranice broşürler vardı, nerde Yahudiler toplanır, nerde yemek yerler tek tek yazmışlar, o zaman Yahudiler buraya yerleşiyor. Çin açılımını yapacaklar demişti. Amerika'yı başka yönde, başka işlemle meşgul eden dünya Yahudi'si İsrail devleti ile de ihtilaf içindedir. Eğer Ethopya, Somali, Hindistan, Bengal Körfezi ve Burma oradan Çin'in Yun-Yan bölgesine bir hat çizerseniz CNOOC (Çin Milli Petrol Şirketi)'in dünyayı bu şekilde gördüğünü anlarsınız. Dünyada 7 kız kardeş dediğimiz tamamı Yahudi olan Petrol şirketlerinin Çin'i başıboş bırakacağı hiç düşünülemez.

2000'li yıllarda Ethopya'nın Denan Mülteci kampına gittim, hiç bir yardım kurumuna izin verilmeyen bu bölgede TİKA Addis Ababa'dan bir yardım getirebilmişti. Somali'ye ait olan ve Ethopya sınırları içinde olan Ogedon bölgesinde çok zengin petrol ve gaz bulunmakta. Ethopya'da Türkiye çok yardımlarda bulunmasına rağmen Türklere ait 50'ye yakın tuğla fabrikası zorlama ile el değiştirmiş. Çin, Ethopya'da yol, metro ve fabrika yatırımlarını artırmış. Çin Arakan bölgesinde Kyauk Phru limanını Ramree adasında inşa etmekte ve dünyanın en büyük konteyner gemilerine ev sahipliği yapabilecektir. Arakan bölgesinde 200 bin Müslüman Bangladeş'e sığınmıştı.

HİLLARY CLİNTON BÖLGEYİ ZİYARET EDİYOR

Hillary Clinton'un bu bölgeyi ziyareti ise Çin'in açılımına tedbir için idi. ABD yahudi lobisi ise bu bölge ile alakadar olmayan yeni Bakan ataması ile Hillary Clinton devre dışı bırakıldı. Hint Okyanusu Deniz Kuvvetleri ile konrol edilir. Son duruma bakınca, 2. Dünya savaşında ABD 6700 gemiye sahipti. Soğuk savaşta bu sayı 600'e düştü. Bu sayı demir perde çökmesinden sonra 350'ye inmiş. Şu anda ise 280 civarında savaş gemisi var. 1890 Amerika askeri teorisyeni Alfred Thayer Mohan, ‘Tarih Boyunca Seniz Kuvvetleri Tesiri' (1660-1783) kitabında deniz kuvvetlerinin ticari gemileri güvenliği ve korunması ile yazılarını Çin ve Hindistan akıl hocaları stratejistleri çoktan okumuş olmalı ki bugünkü durum ortadadır.

ÇİN DENİZ KUVVETLERİ

 12 adet        Kilo Class dizel-elektrikli ve uzun Mevzili Füze Donanımlı Denizaltı,

13 adet         Song - Class Denizaltı

2 adet            hang - Class Nükleer Füzeli Denizaltı

1 adet            Jin -Class Nükler Balistik Füzeli Denizaltı ve 3 tanesi yapım halindedir. Bu kadar nükleer silahlanan bir ülkeyi tenkid eden israil'in telaşını duydunuz mu?

SOMALİ'DE ÜS KURULMALI

ABD ise dünyadaki 34 uçak gemisinin 24 tanesinin kendisinde olduğu ile övünmektedir. ABD dünya Müslümanları ile kavgayı başlatanları tespit edip soruşturmalı. ABD içinde gizlenmiş sinsi gurupları yargılamalı. Belgeler ve şahitler mevcut. Türkiye ise Afrika açılımını tekrar gözden geçirmeli, Somali'de mutlaka büyük bir tersane ve askeri üst kurulmalı. Bu yeni ele alınan (Twin Pillar Policy) çift mesnetli politikanın parçası.

Vesselam

KÂMİL KEMAL GÜLLER - TERCÜMEİHÂL

KÂMİL KEMAL GÜLLER DİĞER YAZILARI

  1. Hocam,Dünya Yahudi'si ile İsrail neden ihtilaf içindeler?Dünya Yahudi'si Çin'i yeni ABD mi yapmak istiyor?ABD Dolar'ı yerine Çin Yuan'ını mı getirmek istiyorlar?.

Yorum Yaz

  509059

-