2 HAZİRAN 2020 SALI

HÜKÜMET HERKES İÇİN ADALETİ TESİS EDİYOR

Ülkesine ve milletine ihanet içinde olan küresel güçlerin uşağı Fetullahçı Terör Örgütü mensupları 15 Temmuz 2016’da işgal girişiminde bulundu. Lakin öncesinde yargıya yuvanalarak yaptığı haksız uygulamalarla milletin yargıya olan güvenini sarstı. Yargıya olan güveni yeniden tesis etmek için var gücüyle çalışan Adalet Bakanlığı, ‘güven veren adalet yaklaşımıyla’ hareket ediyor.


HÜKÜMET HERKES İÇİN ADALETİ TESİS EDİYOR

FETÖ'nün kumpaslarla, sahte delillerle, haksız tutuklamalarla yaptığı tahribat yargıya olan güveni sarstı

 ADİL YARGILANACAĞIM ALGISINI OLUŞTURMALIYIZ

Ankara Hakimevi'nde medya sektörünün Ankara temsilcileriyle bir araya gelen Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, temel yaklaşımın 'güven veren adalet sistemini inşa etmek' olduğunu belirtti. Abdulhamit Gül, “Önümüzdeki dönemde yargı reformu belgemizin de temel mottosu 'güven veren adalet yaklaşımı'. Bir takım bakanlıkların, hizmet sektörü, müşteri memnuniyeti gibi bir konu değil. Yani 'yargıya, adliyeye işi düşen şu kadar kişi var, memnun oldu, olmadı' ayrı bir kriter. Ama adliyeye işi düşmeyen bir vatandaş, 'benim adliyeye işim düşerse, orada adil bir şekilde yargılanacağım, güveniyorum' algısını oluşturmak temel paradigmamız” dedi.

FETÖCÜLER YARGIYI APARAT OLARAK KULLANDI

Bakan Gül, "Özellikle FETÖ yargısının bir gece kumpaslarla yaptığı tahribatlar, oluşturduğu deliller, gözaltılar, haksız tutuklamalar dönemlerinde, çok ciddi anlamda yargının aparat olarak kullanıldığı dönemlerde çok acı olaylara şahit olduk. Ama bunları da tahribatı ortadan kaldırıcı şekilde telafi etmek, yargıya güveni artırmak hepimizin görevi. Bu hususta da hep beraber elbette gerçekleştirmek zorundayız" diye konuştu. Adalet Bakanlığı olarak yasal ve yapısal sorunlar üzerine yoğunlaştıklarını söyleyen Gül, "Yargı elbette bağımsız, tarafsız kendi işlevini sürdürüyor. Ben 2019'un yargıya güvenin artmaya devam edeceği bir yıl olmasını diliyorum" ifadesini kullandı.

Yorum Yaz

  155930

-