20 TEMMUZ 2018 CUMA

İNCİRLİK’İN HALİSDEMİR’İ KİM?

Türkiye’nin 15 Temmuz’da nasıl büyük bir tehlike atlattığı, milletin ne büyük bir kahramanlık yaptığı her geçen gün daha iyi anlaşılırken, gündeme bomba gibi bir iddia daha düştü.


İNCİRLİK’İN HALİSDEMİR’İ KİM?

Yeni Söz Özel haber

Ankara'da Özel Kuvvetler'i ele geçirmek için görevlendirilen hain Semih Terzi'nin işini canı pahasına bitiren Ömer Halisdemir gibi, İncirlik'te de Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik alçakça suikast planını bitiren bir ‘kahraman Halisdemir' olduğu ileri sürülüyor. İddiaya göre kahraman asker, İncirlik'teki hain planı fark eder etmez harekete geçerek 5-6 ABD'li yüksek rütbeli askeri itlaf ederek şeytanî planı bozdu. Öte yandan gelişmeler, Yeni Söz'ün 18 Mart 2016 tarihli “ABD destekli darbenin merkezi İncirlik'ti” ve 20 Temmuz 2016 tarihli “İşgal planı Kartal Yuvası'ndan” manşetlerini haklı çıkardı.

İNCİRLİK'İN HALİSDEMİR'İ

ABD'nin İstanbul Başkonsolosluğu, Büyükada ve İncirlik merkezli 15 Temmuz işgal ve iç savaş planında, İncirlik'teki bir grup ABD'linin Marmaris'te bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a suikast planı hazırladığı iddia edildi. Ankara'da Semih Terzi'yi temizleyen Ömer Halisdemir gibi İncirlik'te de kahraman bir Türk askerin İncirlik'te tek başına 5 - 6 üst üst rütbeli Amerikan askerini cehenneme yollayarak planı bozduğu, kendisinin de şehid olduğu ileri sürüldü. 

ALÇAKÇA PLANI BOZDU

Hainlerin hesaplamadığı şekilde ortaya çıkan kahraman askerin İncirlik'te emir komuta zincirini bitirerek, B planına geçilmesine, alçakça suikast işinin de Marmaris'e geçen FETÖ'cülere verilmesine ancak, gecikmeye yol açtığı için de hain planın çuvallamasına yol açtığı belirtiliyor. Diğer bir iddia ise hâlen İzmir'de tutuklu bulunan papaz kılıklı CIA ajanı Andrew Craig Brunson'ın devreye girdiği ve süreci Büyükada'dan yöneten CIA ajanları Henri Barkey ile Graham Füller'i helikopterle Yunanistan'a gönderme talimatı verdiği yönünde.

15 TEMMUZ'DAN KALAN SORULAR?

29 Temmuz 2016'da yayınlanan radar kayıtları İncirlik'ten kalkan uçakların gece boyunca yaptığı uçuşları belgelerken, kamuoyu şimdi şu soruların cevabını merak ediyor:

  • İncirlik'teki ABD askerleri, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı katletmek için operasyon kalkıştıkları doğru mu?
  • Doğru ise bunları itlaf edip, kendisi de şehit düştüğü dile getirilen İncirlik'in Ömer Halisdemir'i kim? 15 Temmuz'un asıl kahramanı aslında bu asker mi?
  • Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Johns Bass hakkında soruşturma yürütüyor mu?

 

 CAN KEMAL ÖZER'İN YAZISI İÇİN TIKLAYINIZ...

 

 

 

  1. devlet olarak bazı gerçekleri kabul edip yalanlarla kendimizi kandırmayı ne zaman terkedeceğiz.nasıl amerika bize dost olmadğı gibi ta en başından beri türk olmadığı halde baş türk yaptıkları biriyle koskoca vatanımızı yıktığı halde bu kişiyi vatanı kurtaran kahraman ilan edip.bu kişiye kurdurttukları sahte düzenle ordularını bu ülkeye yerleştiren faizli ekonomik düzenle ülkeyi haraca bağlayan eğitim sistemiyle bunu kabullendiren kölelik sisteminden ne zaman kurtulacağız.devlet olarak bu hakikatleri ne zaman haykıracağız.biz sadece kendimizin milletimizin ve devletimizin özgür olmasınıistiyoru.

  2. abd bize ne kadar uzak huzur bize ne kadar yakın.

Yorum Yaz

  968834

-