21 NİSAN 2018 CUMARTESİ

‘İNGİLİZ BAKAN’ SARIKAMIŞ’TA NE ARIYOR?

Binlerce askerin İngiliz-Alman oyunuyla cepheye sürülüp şehid edildiği ‘Sarıkamış Harekâtı’nı anmak için düzenlenen yürüyüşte akıl almaz bir skandal yaşandı. Bakanlar ve çok sayıda vatandaş, sabahın erken saatlerinde, 'Türkiye Şehitleriyle Yürüyor' etkinliğine Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan’ın giydiği kıyafet damga vurdu.


‘İNGİLİZ BAKAN’ SARIKAMIŞ’TA NE ARIYOR?

Donarak şehadete eren şehitleri anmak için sarıp sarmalanan Bakan Arslan, bunun için de kolunda dev gibi bir İngiliz Bayrağı olan mont giymesi görenleri şaşkına çevirdi.

BU NE İŞ BAKAN BEY

Sarıkamış Harekâtı'nıns 102. yılı anma etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen yürüyüş, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan ve çok sayıda vatandaşın katılımıyla gerçekleşti.

Bakanlar ve çok sayıda vatandaş, sabahın erken saatlerinde, "Türkiye Şehitleriyle Yürüyor" etkinliğine katılmak üzere, Sarıkamış ilçesinin Soğanlı ve Allah-ü Ekber dağları arasındaki Kızılçubuk zirvesinde bir araya geldi.

TÜRK KABİNESİNDE İNGİLİZ BAYRAKLI BAKAN

Kalabalık arasında gururla gezinen, ‘milli birlik' falan filan açıklamaları yapan, uzatılan her mikrofona şehitlerin aziz hatıralarıyla ilgili mesajlar veren Bakan, sol kolunda dalgalanan İngiliz bayrağını da milletin gözüne soktu.

biringilizturkbyaragitakarmiBir ingiliz bakan, Türk bayarklı bir mont giyer mi, giyre o ülke de neler olur?


Birinci Dünya savaşında Osmanlı topraklarını işgal eden, yenilgiye uğrayınca de o günden beri bu toprakları karıştırmak için bütün terör örgütlerini besleyen İngilizlerin bayrağını kolunda gururla taşıyan, dahası bunu Sarıkamış gibi bir sembolik yerde millete meydan okurcasına dalgalandıran ‘İngiliz Bakan' büyük tepki çekerken, milli bir kabinede ‘İngiliz Bakan'ın ne iş yaptığı ya da bugüne kadar yaptıklarının kime hizmet ettiği merak konusu oldu.

Çamlıca tepesine mason ve satanist sembolü kule diktiren ve tepkilere aldırış etmeyen Ulaştırma Bakan'a teki yağarken, vatandaşlar kampanya başlatıp, Bakana Türk bayraklı soğuk ve kurşungeçirmez bir mont göndereceklerini söyledi.

  1. Bu nasıl bir vehamet? Bu kadar basit mi? Bu kıyafetler özellikle birileri sponsorluğun da mı verildi? Öyle bir izlenim alıyorum...Böyle durumlara düşmemek için çok titiz davranılması gerekir.....

Yorum Yaz

  262007

-