15 AĞUSTOS 2020 CUMARTESİ

İNSAN DEĞİLSİN KADIN KATİLİ!

‘Sizin en hayırlınız, eşine karşı en hayırlı olanınızdır’ diyen bir Peygamberin (s.a.v) ümmeti olan insanların yaşadığı bu topraklarda cereyan eden Emine Bulut cinayeti Türkiye’yi derinden sarstı. 10 yaşındaki kızının gözünün önünde, Emine’yi bıçaklayarak öldüren eski eş F.’nin en ağır cezayı alması için herkes seferber oldu.


İNSAN DEĞİLSİN KADIN KATİLİ!

KIZININ GÖZÜNÜN ÖNÜNDE BIÇAKLADI

Kırıkkale'de, 18 Ağustos Pazar günü, Menderes Caddesi'ndeki bir kafede, F.B (43), 4 yıl önce boşandığı eski eşi Emine Bulut (38) ve kızı F.B.B. ile buluştu. Fedai Baran ile Emine Bulut, arasında tartışma çıktı. Kısa sürede büyüyen tartışmada F. B. yanındaki bıçakla eski eşini, kızının gözü önünde vücudunun çeşitli yerlerinden bıçakladı. Emine Bulut, kanlar içinde kalırken, F.B taksiye binerek kaçtı. Tedaviye alınan Bulut, doktorların tüm çabasına rağmen hayatını kaybetti.

AİLE BAKANLIĞI DEVREDE, EN AĞIR CEZAYI ALACAK

Cinayetin ardından ilgili bakanlıklardan ardı ardına açıklamalar geldi. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada şunlara yer verildi: “Cinayeti gerçekleştiren kişinin en ağır cezayı alması için Bakanlık Hukuk Hizmetleri Genel Müdürlüğümüz kanalı ile de davaya müdahil olunacaktır. Davaya soruşturma ve kovuşturma aşamasında müdahil olunması için dilekçe verilmiş olup konu ile ilgili iki hukuk müşaviri görevlendirilmiştir"

KADININ CANI, ONURU VE HAKLARI DOKUNULMAZDIR

Ankara bulunan Ahmet Hamdi Akseki Camisi'nde cuma hutbesinde konuşan Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Emine Bulut cinayetiyle ilgili konuştu. Erbaş, "Her ne sebeple olursa olsun bir kadının şiddete maruz bırakılması ve canına kıyılması en büyük zulümdür. İslam ve insanlıkla asla bağdaşmayan büyük bir günahtır. Dinimizde kadının canı, onuru ve hakları dokunulmazdır ve emanettir. Nitekim Efendimiz aleyhissalatu vesselam 'Sizin en hayırlınız, eşine karşı en hayırlı olanınızdır' buyurmuştur" dedi.

KADINA VE ÇOCUĞA ŞİDDETE KARŞI YERİ GÖĞÜ İNLETMEMİZ LAZIM

Emine Bulut cinayetiyle ilgili açıklamalarda bulunan AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, "Özellikle kadına ve çocuğa dönük şiddete karşı yeri göğü inletmemiz lazım" dedi. “Katliamı gerçekleştiren şahsın en yüksek cezayı alması hepimizin temennisidir” diyen Çelik, “Üzerimeze düşen ne varsa bu konuları hassasiyetle yerine getirdik. Bu büyük toplumsal bir yaradır. Çok şiddetli bir şekilde sarsılıyoruz. Medeni hayata sahip olan bir milletin asla kabul etmeyeceği eylemdir” ifadesini kullandı.

ALKOLİK, KUMARBAZ VE UYUŞTURUCU BAĞIMLISIYDI

Öldürülen Emine Bulut'un kardeşi Kazım Bulut, katil zanlısının en ağır şekilde cezalandırılmasını istediklerini söyledi. Katil zanlısı F.B'nin hiçbir zaman çocuğuna babalık yapmadığını, alkolü, uyuşturucuyu ve kumarı bırakmadığını ileri süren Bulut, “Bunun babalık duygusu yok. Babalık duygusu olsa çocuğunun yanında annesine bu caniliği, vahşeti yapmazdı. Bunların hakkı idam. Çocuğunu ne zaman istese görebilirdi ama yılda 5 defa ancak görüyordu çünkü istemiyordu” diye konuştu.

Yorum Yaz

  626741

-