18 NİSAN 2019 PERŞEMBE

İSLÂM DÜŞMANI BATI PARÇALANIYOR

Engizisyon mahkemelerinde kendi milletini suçsuz yere işkenceyle öldüren, özellikle Afrika ülkelerini kan ve gözyaşıyla sömüren ırkçı Avrupa kan medeniyeti son yıllarda özüne dönmeye başladı. İslâm karşıtlığı ve ırkçılığın hat safhaya ulaştığı batının içler acısı durumunu değerlendiren Macron, “Avrupa gittikçe daha fazla parçalara ayrılıyor” itirafında bulundu.


İSLÂM DÜŞMANI BATI PARÇALANIYOR

YENİSÖZ HABER MERKEZİ

ŞEYTANLA İŞBİRLİĞİ YAPAN BATININ ZULMÜ

Avrupa tarihini doğru kaynaktan okuduğunuzda ‘medeniyet' diye övündükleri kavramın altında kan, işkence, ölüm, tecavüz, sömürü, adaletsizlik ve masumların gözyaşı olduğunu görürsünüz. Kendi milletlerini dahi acımasızca Engizisyon mahkemeleri aracılığıyla işkence ile öldürün batı kan medeniyeti, Afrika ülkelerini ve halkını zulümle sömürmüştür. Daha sonra gözünü İslâm topraklarının zengin yeraltı kaynaklarına diken batılı ülkeler, Osmanlı Devleti'ni tabir-i caizse ‘şeytanla işbirliği' yaparak parçalamış ve bu coğrafyaya fitne, zulüm, kan getirmiştir.

IRKÇILIK VE İSLAM DÜŞMANLIĞI BATIYI SARIYOR

Batılı ülkeler, tüm bu adaletsizliğini ve acımasızlığını ise batı medeniyeti diye uydurdukları lakırtının ardına gizledi. Ta ki bu zamana kadar. Özüne dönen batıyı, her geçen gün büyüyen ırkçı ve İslam karşıtlığı zihniyetinin ateşi sarmaya başladı. Kendilerinden olmayana hayat hakkı tanımayan ırkçı batılı zihniyet, son zamanlarda özellikle Müslümanlar'ın evlerini, camileri yakıp yıkmayı artırdı. İslâmi değerlere saldıran islam düşmanı batılılar, ‘Peygamber Efendimiz'e (s.a.v) dil uzatmayı ve hakaret etmeyi de sürdürüyor. Bu ırkçılık ve İslam düşmanlığının günden güne batının parçalanışını hızlandırdığını gören yöneticiler, önlem almanın yolunu arıyor.

MACRON PARÇALANMAYI İTİRAF ETTİ

Fransa Cumhurbaşkanı Macron, Avrupa'da popülizmin ve aşırıcı milliyetçiliğin yükselişte olduğunu belirtti. Macron, “Avrupa gittikçe daha fazla parçalara ayrılıyor. Diğerini reddeden, sınırların kapatılmasını isteyen nasyonalizm yükseliyor. Onlar buradalar ve her tarafta korkular üzerine siyaset yapıyorlar. Bizim daha güçlü bir Avrupa'ya ihtiyacımız var” dedi.

Macron, mayıs ayında yapılacak Avrupa Parlamentosu (AP) seçimlerinde de aşırı sağın büyük başarı kazanması ihtimali bulunduğunu, buna karşı mücadele edilmesi gerektiğini söyledi.

Yorum Yaz

  727752

-