25 MAYIS 2020 PAZARTESİ

Yeni Söz'den

İSMET YILMAZ’A AÇIK MEKTUP

Yeni Söz'den

Saygıdeğer Bakan! Biliyoruz ki, siz bu tür basit işlere tenezzül etmeyecek kadar şahsiyetli bir siyasetçisiniz. Ancak emrinizde çalışan bazı bürokratlar için aynı şeyleri maalesef söyleyecek durumda değiliz. Dün tarafımıza ulaşan bir ihbarı bakanlık içinden ve farklı şehirlerdeki bakanlığınıza bağlı çeşitli okullardan da teyit ettirdik.

Şöyle ki, Milli Eğitim Bakanlığı'nın merkez ve taşra teşkilatları ile okullarındaki bilgisayarlardan gazetemizin sitesi olan yenisoz.com.tr'ye erişim engeli konulduğu, yani sansür uygulandığı tespit ettik. Yine elde ettiğimiz bilgiye göre, bakanlığınız için sizin dahi haberiniz olmadan bürokratlarınız sitelere erişimleri engeliyor. Bunlardan biri de Türkiye'nin en kıymetli ulusal gazetelerinden biri olan Yeni Söz'ün sitesi.

Bakanlığı babalarının çiftliği sanan bu darbe yandaşlarının maksatları belli! Gerçekleri ve kendileri yahut FETÖ başta olmak üzere pek iblislikle ilgili, pek çok medya organının yazmaya cesaret edemediği hakikatlerin gazetemiz sitesinden öğrenilmesini engellemek. Aynı kişiler her gün değerlerimize küfreden, Soros medyasına yapmadıklarını bize yaptılar kıymetli Bakan Bey!

Mektubumuz yayınlandığında lütfeder sorarsanız, engeli kaldırıp, ‘yalan efendim' diyerek hem bizi yalancı duruma düşürmek, hem de sizi de aldatmak isteyeceklerdir. Bu nedenle üç ayrı ekrandan alınmış görüntüleri yayınlıyoruz. Türkiye'ye yakışmayan, Tayyip Erdoğan'ın haberdar olduğunda hesabını soracağı zulme sizin de sessiz kalmayacağınıza inanmak istiyoruz. Şunu da belirtelim ki, yakında bunu engelleyenlerin nasıl kadro dağıtarak, bürokrasi ve siyaset içinde yerlerini hangi yöntemlerle sağlamlaştırdıklarını da yazacağız.

Selam ve hürmetlerimizle

Yeni Söz

meb

YENİ SÖZ'DEN - TERCÜMEİHÂL

YENİ SÖZ'DEN DİĞER YAZILARI

  1. Meb malesef özel okul lobisinin etkisinde ve öncelikle onlara daha fazla alan açmak icin ugrasıyor.yine şuan estirilmeye calısılan kemalist cetenin etkisi artıyor, kemalist derken siz bunlara feto yu da ekleyin. malesef vaziyet iç açıcı degil.sayın bakan önüne gelen istatistikleri okudugunda herseyin nasıl da güzel oldugunu sanıyor, oysaki o istatistikler özel okul makyajı ile cıkmakda, makyajsız baktıgında durumu kendiside anlayacak.

  2. Turksolu dergisine MEB internetten girilebiliyor... Bununla ilgili bir sure once Memurlar.net haber yapti ama MEB, umursamadı. Aynı durum devam ediyor. https://www.memurlar.net/haber/663470/gokce-firat-in-dergisi-turksolu-acik-ama-memurlar-net-yasakli.html.

  3. Mebde bir çete var özellikle geçmişinde fetöyle içli dışlı olmuş şimdi sözde fetö karşıtı menfaat çeteleri.Kime sorsanız Ankarada anlatırlar size..

Yorum Yaz

  453608

-