26 ŞUBAT 2020 ÇARŞAMBA

İSTANBULLULAR TATİLİNİ ERTELEDİ

Ramazan ayından ve bayramdan sonra okulların kapanmasını fırsat bilen İstanbullular tatil planlarını yapmıştı. Lakin şaibeli 31 Mart İstanbul seçimlerinin YSK’nin kararıyla 23 Haziran’da yeniden yapılacak olması İstanbullu seçmenlerin tüm planlarını değiştirdi. Tatillerinin tarihini değiştiren vatandaşlar, oylarını kullanıp başkanlarını belirleyecek.


İSTANBULLULAR TATİLİNİ ERTELEDİ

MİLLETİMİZ SEÇİM KONUSUNDA HASSAS

İstanbulluların büyük bir bölümünün seçim nedeniyle tatil tarihlerini değiştirme yönünde karar verdikleri, turizm sektörünün de tatilcilerin taleplerini olumlu karşıladığı bildirildi. Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkanı Osman Ayık, İstanbul seçiminin 23 Haziran'da yenilenecek olması nedeniyle tatilini iptal etmek isteyen ya da tarih değişikliği talep eden İstanbullulara gerek seyahat acenteleri gerekse otelciler tarafından gereken desteğin verileceğini belirtti. Türkiye'de vatandaşların seçim konusunda son derece duyarlı olduklarını belirten Ayık, seçime katılma oranlarının dünya ortalamalarının üstünde olduğunu ifade etti.

TURİZMCİLER DE DESTEK VERİYOR

Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD) Başkanı Ülkay Atmaca, "İstanbul'daki seçimler Türkiye için önemli. İnsanlar da buna çok duyarlı. Birkaç gündür iptal ve değişiklikle ilgili talepler geliyor. Özellikle tarih değişikliğine ilişkin ciddi talep alıyoruz. Tatillerini iptal etmiyor, tarih değişikliğine gidiyor" dedi. Vatandaşlık görevini yapmak isteyen tatilcilere destek verdiklerini söyleyen Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB) Başkanı Erkan Yağcı da, "Son derece saygı duyulması gereken bir konu. İstanbul'da yaşayan vatandaşlarımıza tatil süreçlerini iptal etme ya da erteleme, uçak biletlerini değiştirme gibi ihtiyaçları sektörler tarafından karşılanıyor" ifadelerini kullandı.

Yorum Yaz

  333583

-