'İT ÜRÜR KERVAN YÜRÜR'

Türkiye kimseye pabuç bırakmaz, müsterih ol ey Türk Milleti


'İT ÜRÜR KERVAN YÜRÜR'

Sistemli olarak Türkiye'ye saldıran küresel şeytanların görünen yüzü ABD, siyasi yaptırım, sözde uluslararası kredi derecelendirme kuruluşlarının yatırım notumuzu düşürmesi, doların yükselişi ve TL'nin değer kaybı ve son olarak İran'la ticaret yapmayın tehdidi savurup duruyor. Tüm bunlara aldırış etmeyen Türkiye, ‘İt ürür, kervan yürür' misali güçlenmeye ve büyümeye devam ediyor.

 

 

TÜRKİYE ASYA'DA YENİ BİR EKONOMİK DÜZEN KURACAK

 

Yeni dünyanın nizam koyucusu olan Türkiye, ekonomik olarak çıkmaza giren ve batıdan doğuya, kuzeyden güneye tüm ülkelere savaş açan ABD'nin her türlü şeytanlıkla yaptığı tehdit ve şantajına karşı ‘dik' duruyor ve karşılık veriyor. Küresel şeytanların görünen yüzü ABD'nin şantajlarından ve dolar hegomanyasından bıkan Brezilya, Rusya, Hindistan, Çin ve Güney Afrika ülkeleriyle Asya'da yeni bir ekonomik düzen kurmaya çalışan Türkiye, bir yandan da enerji bağımlılığını bitirecek, ekonomimizi güçlendirecek projelere devam ediyor. Nükleer santral yapımından, doğalgaz ve petrol aramaya kadar bir çok projeyi hayata geçiren Türkiye, ABD'nin ambargo uyguladığı İran'la da ticarete devam edeceğini açıkladı.

 

İRAN'LA TİCARETE DEVAM EDECEĞİZ

 

İran'a yönelik ambargonun ABD'nin tek taraflı uygulaması olduğuna dikkati çeken Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez katıldığı bir televizyon programında,  İran ile çok eski yıllara ve başta petrol ve doğalgaz ithalatına dayanan bir ticaret ilişkisi bulunduğunu söyledi. Doğalgaz ithalatının uzun dönemli bir kontrata dayalı olarak yapıldığına işaret eden Dönmez, "Bu kontratın süresi 2026 yılına kadar ve devam edecek. Yıllık yaklaşık biz oradan 9,5 milyar metreküp civarında doğalgaz alıyoruz. Ülkedeki vatandaşlarımızın soğukta bırakma veya elektriksiz karanlıkta bırakma gibi bir durum söz konusu olamayacağına göre, kontrat hükümlerine dayalı olarak bu ticaretimiz sürecek" diye konuştu.

 

ÜÇÜNCÜ ‘NÜKLEER SANTRAL' ÇİN TÜRKİYE İŞBİRLİĞİYLE  TRAKYA'DA YAPILACAK

 

Nükleer enerjide üçüncü santral için yer tespit çalışmalarında sona yaklaşıldığını belirten Bakan Fatih Dönmez, projenin Çin ortaklığıyla hayata geçirileceğini duyurdu. Dönmez, santralin Trakya'da yapmayı düşündüklerini söyledi.

 

TÜRKİYE'DEN OYUNUN KADERİNİ DEĞİŞTİREN HAMLE

 

Yorum Yaz

  589682

-