JOHN’UN AMERİKA’SI GERİ BASS’TI


JOHN’UN AMERİKA’SI GERİ BASS’TI

Türkiye'nin, Washington'un alışık olmadığı misilleme hamlesi ABD'nin geri vitese takmasına yol açtı. Ülkemiz ve milletimize yönelik ihanetleri bir bir deşifre olan Amerikan yönetimi, pisliklerini örtmek ve Türkiye'yi suçlu göstermek için Pazartesi günü, Türk vatandaşlarına yönelik vize müracaatlarını askıya almıştı. Ankara'nın aynı üslupla misillemede bulunması üzerine ABD yönetimi telaşa kapıldı. Bass'ıp gitmesine sayılı günler kalan ajan John, yeni bir açıklama yaparak “Uzun sürmeyeceğini umuyoruz” dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan ise Sırbistan'dan yaptığı açıklamada “Bizim ABD yönetimi ile konuşacak bir şeyimiz yok” dedi.

VAŞİNGTON ŞOKTA

Türkiye'ye ihanetleri ile tanınan ve geçmişte yaptığı her şey yanına kâr kaldığı için aynı şekilde Ankara'ya posta koymaya çalışan şeytanilerce yönetilen Amerika Birleşik Devletleri (ABD)'nin vize hamlesi elinde patladı. Ankara Büyükelçisi görünümlü afişe olmuş CIA ajanı John Bass üzerinden Türkiye'yi “terbiye” etmeye kalkışan Trump yönetimi, Ankara'nın zaman geçirmeden aynı üslupla misillemede bulunmasıyla şoke oldu.

ANINDA GERİ BASS'TILAR

Vizelerin askıya alınması yönündeki ahmakça kararı yüzünden ABD'nin rezil olması üzerine ilk kararı açıklayan ajan Bass, yeni bir açıklama daha yapmak zorunda kaldı. Türk vatandaşlarına yönelik vize askı kararının uzun sürmeyeceğini umduğunu belirten ajan Bass, "Bu, Türk vatandaşlarına yönelik bir vize yasağı değildir. Yeni vize başvurularının değerlendirilmesinin askıya alınmasıdır. Geçerli vizenizin mevcut olması durumunda, ABD'ye hala seyahat edebilirsiniz" demek zorunda kaldı

MİSİLLEMEYE ALIŞIK DEĞİLLER

Şeytanilerin ikinci cihan harbi sonrasında Türkiye'yi İngiltere'den alıp, Amerika'ya bağlamasının ardından sürekli şamar vurulan, elinden ekmeği, kasasından parası çalınan, Ankara'ya atanan sözde büyükelçi ajanlarla idare edilen Ankara'nın bağımsızlığını ilan ederek şeytanilerin devleti ABD'ye posta koyması, batılıların alışık olmadığı bir hamleydi. Türkiye'nin tarihini, ufkunu, inancını ve mazlum insanların yüklediği yüksek amacı yok sayarak kabile devletleri ile karıştıran ABD, önceki gün sert bir tırpan yedi.

TIRPANI YİYEN SIPA GELİR Mİ SAPA?

Anadolu'da “tırpanı yiyen sıpa, gelir mi sapa” şeklinde çok mühim bir söz vardır. Türkiye'nin yüksek düzeyli tepkisi, kararlı duruşu kendi rüştünü ispat etmekle kalmayıp, sürekli olarak ABD'nin zulmüne maruz kalan ülkelere de örnek oldu. Batı, Asya ve Afrika medyasına konuyla ilgi yansıyan haberler ABD'nin karizmasının yerle bir olduğunu, tabiri caizse büyük bir hezimete yol açtığını gösteriyor.

ABD'DEN NEFRET ETMEYEN ÜLKE YOK

Amerika yönetimlerinin 70-80 yıldır yaptığı zulümden tüm dünya bıkmış durumda. ABD'li PEW'in geçtiğimiz Ağustos'ta yaptığı araştırmaya göre Türkiye halkı yüzde 72, Güney Kore yüzde 70, Japonya yüzde 62, Meksika ise yüzde 61 ile ABD'yi tehdit olarak gören ilk dört halk. Araştırmanın bir diğer sonucu ise dünyanın her yerinde ABD'den nefret her yıl daha da artıyor. Avrupa'da ise yüzde 59'la İspanyollar ilk sırada yer alırken, onları yüzde 36 ile Fransızlar, yüzde 35 ile Almanlar ve İngilizler izliyor. Şili 57, Meksika 61, Brezilya 47, Kanada 20, Arjantin 49, Avustralya 35 olurken İsrail'de bile bu oran yüzde 17.

ABD İLE KONUŞACAK BİR ŞEYİMİZ YOK

Dün Sırbistan Cumhurbaşkanı ile ortak basın toplantısı düzenleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, vize sorunu ile ilgili bir soruya, “Öncelikle bunu biz başlatmadık. Bu sorunun faili ABD'nin ta kendisidir” dedi. “Üst düzey yöneticilerin özellikle Dışişleri Bakanımızla herhangi bir görüşme yapmamasını yadırgadım. Ankara'daki bir büyükelçinin kalkıp da böyle bir karar alması, sonra da ben bunu devletim adına aldım demesi düşündürücüdür” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Eğer durum böyleyse ABD'deki üst düzey yönetimlerle bizim konuşacak bir şeyimiz yok. Öyle değil de büyükelçi bunu kendi kafasına göre aldıysa, ABD üst yönetiminin o büyükelçiyi orada tutmaması gerekir. ‘Sen Türkiye ABD ilişkilerini nasıl bozarsın' demesi gerekir. Benim büyükelçim böyle bir şey yapsa bir dakika tutmam” diyerek ABD'nin defterini dürdü.

 

 

20 TEMMUZ 2016 TARİHLİ MANŞETİMİZ

 

 

 

Yorum Yaz

  658306

-