20 AĞUSTOS 2019 SALI

KAN ARZULARININ NEDENİ: CHP’NİN KOKUŞMUŞ KANLI DÜZENİNE NEŞTER VURULMASI

Osmanlı sonrasında ilk anayasa 21 Ocak 1921’de Millet Meclisi’nde kabul edilmişti. 96 yıl sonra aynı günde TBMM, anayasadaki çift başlılığı kaldırdı. Şimdi sıra halkın vereceği kararda. Milletin kahir ekseriyetinin ‘evet’ diyeceği değişiklik CHP tarafından Anayasa Mahkemesi’ne götürülecek. Ancak AYM’nin anayasa değişikliklerini inceleme yetkisi yok. Halkın kararından korkan CHP’yi rahatsız eden şey ise çift başlılıkla ve koalisyonlar yüzünden sürekli tökezleyen Türkiye’nin hem artık ayağa kalkacak, hem de CHP’nin ilelebet iktidara gelemeyecek olması.


KAN ARZULARININ NEDENİ: CHP’NİN KOKUŞMUŞ KANLI DÜZENİNE NEŞTER VURULMASI

Yeni Söz Haber Merkezi

SSK'YA NEŞTERDEN YIRTTI BUNDAN YIRTAMADI

Uzun yıllar SSK'yı yönetip batıran ve neşter operasyonlarında, 2011'de milletvekili yaptığı savcı sayesinde yırtan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun yönettiği CHP, anayasa değişikliğinde baltayı taşa vurdu. Sistem değişikliğini rejim değişikliği olarak pazarlamaya çalışan CHP sık sık, kan dökülmesinden söz etti. Bu süreçte CHP, rejim değişikliği olacağını iddia etti. Yapılan incelemelerde CHP'nin haklı olduğu ancak değişenin rejim değil, Türkiye'yi yönetilemez kılmak için dayatılan çift başlı yönetim, bürokratik oligarşi ve soygun rejimi olduğu görüldü. 

DEĞİŞEN REJİM DEĞİL, CHP'NİN DAYATTIĞI DÜZEN

1950'deki seçim sonuçları ellerine geldiğinde aslında düğmeye basmışlardı. Bir daha bu ülkede iktidar olamayacaklarını anlamış ve ‘rejimlerini' korumak için, kerameti kendinden menkul kavramlarla saman altından su yürüterek, istemedikleri hiç kimseyi de tam olarak iktidar yaptırmamışlardı. Bu ülkede yaşanan 3 darbe, 2 muhtıra 2 kanlı darbe ve bir işgal girişiminin hiç biri CHP'ye değil, aksine onların bir türlü sindiremediği sağcı veya dindarların kurduğu iktidarlara yönelikti. 2007 yılına kadar ‘rejimlerini kurtarmak' için umutları bir kez daha tazelenmişti ki, Erdoğan liderliğindeki hükümet, dik durdu. 367 garabeti de ellerinde patlamış ve milli irade kafalarına balyoz gibi inivermişti. 

1950'DE BAŞLADILAR 2017'DE TÜKENDİLER

2007 e-muhtıra, 2008 AK Parti kapatma davası, 2012 MİT ihaneti, Siyonist Soros destekli 2013 Gezi kalkışması, 17-25 Aralık darbe girişimleri, 2015'de CIA'in hendek stratejisinde boğulan PKK savaşı ve özyönetim hayalleri, Batı Terör Örgütü yavrusu DAEŞ'in bir bir bozulan tuzakları ve nihayet 15 Temmuz işgal girişimi… Tüm bunların tek bir nedeni vardı: 1950'de başlattıkları büyük ‘rejim kurtarma operasyonunu' nihayete erdirmek. Ancak neşterleri başarılı olmadı, aksine kendileri neşter yedi.

CHP'Yİ BİTİRMEK DE ONA NASİP OLDU

SSK'yı batırmakla kalmayan Kemal Kılıçdaroğlu çok nasipli bir adam çıktı. Mustafa Kemal'in kurduğu, İnönü'nün erittiği, Ecevit'in milletvekilinin başörtüsü ve yazarkasaya toslattığı, Baykal ile kasete alınan CHP, Kemal Kılıçdaroğlu'nun SSK tecrübesi ile son kez sahne aldı. Bugünlerde ‘artık marjinal bir yapı' olarak tanımlanan CHF, gerçekte kurulduğu günden bu yana marjinaldi. Hiç milletten yana olmadı, hiç milletin safında durmadı, hiç Türkiye'nin değerleriyle barışamadı, bu milleti hiç sevmedi, sevemedi. Nihayetinde Kılıçdaroğlu'nun elinde bir daha iktidar yüzü göremeyecek şekilde tarih olmanın hüznünü yaşıyor. Dün Kılıçdaroğlu için “tuz koktu”, “SSK'yı idare edenler de yargılanmalı” diyen Dr Füsun Sayek'in ABD ve IMF referanslı kızı ile hayat bulmaya hazırlanıyor. Ama doktorlar umut olmadığı konusunda müttefik.

SSK'yı batırdı, yargılanmadan aklandı, aklayanı vekil yaptı

Kemal Özer'in; konu ile ilgili analizi okumak ve belgeleri görmek için tıklayınız 

 

  1. Kimi gurur yapıyor ödüyor,kimi var ödüyor,kimi devletle uğraşamayacağını bildiği için ödüyor,kimi yapılandırıyor sağdan soldan ödüyor kimi de yarın af olur mu ümidiyle ödemiyor ödemeyince de sağlık hizmetlelerinden yararlanamıyor.Alın AKP nin sosyal güvenliği,bu işi analiz ettiğimiz zaman SGK nın borcu azalttık ,kapatık hadi alkış yapmak saçma para halktan kanunla alınıyor.Hazineden Oraya gelen para da üretim den gelen para yok.Biraz da neden bu kadar % insanın sağlığı bozuk ona yönelsinler..

  2. Adaletli olmak gerektiğinde AKP de haraç şeklinde pirim alıyor.Böyle paralarla ayakta tutuyor diye AKP li sorumlularda o torbada yargılanmalı. SGK çalışanlarına bu konu hakkında anket yapılsın birde parası alınan halk arasında yapılsın. SGK çalışanlarının bunu olumsuz bulma yüzdesi daha fazla olacak çünkü onlar o işe hakim görüyorlar halk o kadar farkında değil ödüyor..

Yorum Yaz

  776205

-