24 OCAK 2019 PERŞEMBE

KARANLIK ADAMLAR TÜRKİYE'DE

Karanlık adamlar Türkiye'de


KARANLIK ADAMLAR TÜRKİYE'DE

Yeni Söz / Özel Haber

Suruç katliamı ve PKK'nın iki polisi şehit etmesiyle başlayan sürecin arka planı netleşmeye başlıyor. Türkiye'nin karışması ve huzur barış ortamının sonra ermesi için çalışma yürüttükleri ileri sürülen bazı karanlık adamların hadiselerin hemen öncesinde Türkiye'ye geldiği, HDP'liler başta olmak üzere çeşitli çevrelerle buluştukları öğrenildi.

Türkiye'ye gelen heyete anti-terör ve güvenlik danışmanlığı yapan Blacksand Group'un başkanı Macaristan Yahudi Abraham Golan'ın başkanlık ettiği belirtiliyor. Terör örgütleri ile oldukça karanlık ilişkileri olan Golan'ın yanı sıra, "Dewey Maroni" takma adıyla bilinen Duane Ramsdell Clarridge, emekli General Terry Sullivan gibi isimlerinde adları geçiyor.

Abraham Golan kim ve Türkiye'de ne işi var?

Abraham Golan başkanı olduğu ve casus Clarridge ve General Terry Sullivan'in danışmanlık yaptığı Blacksand'ın Kuzey Irak Kürt Bölgesi, Irak, Somali, Liberya, Etiyopya, Sierre Leone Mali, Fildişi Sahili, Burkina Faso, Çad ve Nijer gibi ülkelerde "terör önemle" danışmanlığı hizmeti veriyor.

İsrail ve pek çok küresel şirket namı hesabına çalıştığı bilinen kişilerin teröristleri yönlendirdiği, ilgili ülkelere de "terör danışmanlığı" teklifi sunarak bir taşla birkaç kuş vermeye çalıştıkları belirtiliyor.

Türkiye'ye anti terör danışmanlığı teklifi sunmak için geldiği öğrenilen Blacksand yöneticisi Abraham Golan ve beraberindeki heyetin, adı açıklanmayan ancak denizlerde petrol ve gaz sondajı konusunda uzman İsrail şirket adına çalıştığı Kıbrıs sahillerindeki petrollerin bu şirkete verilmesi için faaliyet gösterdikleri dile getiriliyor.

Tel Aviv Üniversitesi'nde endüstri mühendisliği, pazarlama ve bilgi teknolojileri yüksek lisansı yapan Abraham Golan'ın resmi sitesinde, Kamerun'da 12 yıl görev yaptığı, Mali, Fildişi Sahili, Burkina Faso, Çad ve Nijer'de faaliyet gösteren CMS şirketinin genel müdürlüğünü yürüttüğü, Irak Kürt Bölgesi Yönetimi ile Afrika ülkelerine enerji ve güvenlik danışmanlığı yaptığı yazıyor.

Dünyanın en zengin 100 şirketinin de aralarında olduğu pek çok firmaya Afrika ve Ortadoğu'da üst düzey güvenlik ve koruma sağladığı, dünyanın en büyük uranyum geliştirme şirketine danışmanlık yapıldığı özellikle de Afrika'da enerji hususunda uzmanlaştığı kaydediliyor.

Önce terörü destekler sonra devletle ilişkiye girer

Yeni Söz'e güvenlik nedeniyle isminin gizli tutulması şartıyla konuşan batılı bir profesör, bu kimselerin terör örgütleriyle yoğun ilişkilerinin bulunduğunu, bir bölgede önce teröristlerle sonra da o ülke ile terörü yok etme konusunda yardım bahanesiyle ilişkiye girdiklerini söyledi. Ayrıca Türkiye'deki terör faaliyetleri ve terör hadiselerinin sürdüğü bir zamanda Türkiye'yi ziyaret etmelerinin çift taraflı davrandıklarına yönelik bir işaret olarak yorumlanması gerektiğine dikkat çekti.

HDP'nin Washington'u sık ziyaret ederler

Profesör, Suruç saldırısıyla başlayan terör olaylarının aslında Amerikan Kongresi'nin tatilde olduğu bir zamanda meydana gelmesinin manidar olduğunu ve bu ve benzeri özelliklede İsrail ile yakın ilişkileri olan yapıların sık sık HDP'nin Washington bürosunu ziyaret ettiklerini aktardı.

"Önce terör organizesi yapıyorlar. Sonra gidip 'terörü önlem konusunda size yardım edelim' diyerek ilişkiye girerler. Bu sayede hükümetle irtibata geçip yer üstü ve yer altı kaynaklarını ele geçirmeye çalışıyorlar. Umarım Türkiye bu tür ziyaretçiler hakkında detaylı bilgilere sahiptir."

Cevap bekleyen sorular

Blacksand heyetinden Abraham Golan ile birlikte Türkiye'ye kimler geldi ve kimlerle görüştü?

Görüşmelerde neler konuşuldu?

Abraham Golan Türkiye'ye kaç kez geldi ve istihbarat Golan'ı izledi mi?

Türkiye'ye gelirken gerçek kimlikleri ile yoksa az bilinen diğer kimlikleri ile mi geldiler?

Türkiye bu ve benzeri şirket görünümlü yapılan uğrak yeri mi?

PKK, DHKP/c, IŞİD gibi terör örgütlerinin bu yapılarla ilişkileri ne düzeyde?

Blacksand şirketi Türkiye'ye anti-terör hizmeti verecek mi?

Yakın tarihte hadiselerin içind eyer alan casus Duane Ramsdell Clarridge'ın Türkiye'deki terör eylemlerinde danışmanlık hizmeti veriyor mu?

——————————————————————————————————————————

MANŞETİMİZ HAKKINDAKİ GELİŞMELER

Karanlık adamlar çıldırdı (Analiz)

3.8.2015

Yorum Yaz

  523909

-