KIZIL SOROS’UN ADAMLARI İNSANSIZ HAVA ARAÇLARIMIZA SALDIRIYOR

Gezi kalkışması başta olmak üzere içimizdeki düşmanları finanse eden Yahudi George Soros’un yerli versiyonu olan Kızıl Soros lakaplı, PKK’lıların kullandığı ‘seni başkan yaptırmayacağız’ sloganının mucidi olarak da tanınan Osman Kavalı’nın finanse ettiği Birgün adlı rezil mevkute, Türkiye’nin ürettiği insansız hava araçlarına saldırdı. Bizi ABD ve İsrail’e bağımlılıktan kurtaran kahramanın suçu ise Erdoğan’ın damadı olması. İşte Türkiye düşmanı rezillerin kirli ilişkileri…


KIZIL SOROS’UN ADAMLARI İNSANSIZ HAVA ARAÇLARIMIZA SALDIRIYOR

Yeni Söz Haber Merkezi

BİRGÜN'ÜN FİNANSÖRÜ  ‘KIZIL SOROS' KAVALA

2013'te PKK'yı bitirmek için başlatılan 'çözüm süreci'nin de önemli aktörlerinden gözüken sabetayist kökenli Osman Kavala, Ahmet Türk'ün, Öcalan'la ilk görüşmelerinden sonra, çözüm sürecine ‘rehberlik' etmesi için Ümit Boyner'le birlikte önerdiği kişilerden biriydi. Adı, pek çok 'terör sevici' bildirinin yazarı olarak geçmiş, terör sevicisi, Türkiye düşmanı, ateist Birgün gazetesini finanse ettiği haberleri ayyuka çıkmıştı. Siyaseti sermayeyle beraber yönlendirme gücü ve hevesi o kadar çoktu ki, adı ‘kızıl Soros'a çıkmıştı.

HDP VE OSMAN KAVALA GERÇEĞİ

28 Şubat 2013 tarihli Milliyet gazetesinin “İmralı zabıtları” başlıklı haberinde, PKK üyesi olmaktan 45 yıl hapis istemiyle yargılanan HDP'li Sırrı Süreyya Önder ‘Başkanım' diye hitap ettiği terörist başı Öcalan'a şöyle diyordu: “Bir de başkanlık meselesi var. Kamuoyu bu konuda çok hassas. Osman Kavala'nın size selamları var. Totaliter bir yapıya dönüşmesinden endişe ediyorlar.”

BİRGÜN, HDP VE  OSMAN KAVALA GERÇEĞİ

Türkiye, bu konuşmada adı geçen Osman Kavala'yı yakından tanıyordu. Aileden milyoner olan Kavala, LORAL firmasının ürettiği bir sistemin F-16'larda kullanılacağını öğrenince 150 milyon dolar sermayeyle bu firmayla ortak olup MİKES şirketini kurmuş, Aralık 1988'de 345 milyon dolarlık F-16 modernizasyonunun 160 uçaklık ilk paket ihalesini alarak devlete sağlam bir “kazık” atmıştı.

DEVLETE KAZIK ATTILAR

Kazık diyoruz çünkü ihaledeki şartların pek çoğu yerine getirilmedi. Nisan 1994'te modernize edilen uçaklardan biri ABD'de testten geçirilince hatalar bulundu. 1995 başında Savunma Sanayii Müsteşarlığı ile MİKES mahkemelik oldu. SSM, uçaklara gereksiz parçaların takıldığını, bu nedenle bunların karşılığı olan iki buçuk trilyon liranın ödenmemesini istedi. Ama nedense Hava Kuvvetleri Komutanlığı (bugün FETÖ'nün ini olduğunu anladığımız komutanlık) gereksiz parçaların takılmasında ısrar etti. Bunun nedeni ise Hava Kuvvetleri Komutanı Halis Burhan'ın oğlu ve gelininin MİKES'te çalışmasıydı.

‘SENİ BAŞKAN YAPTIRMAYACAĞIZ'IN MUCİDİ

80 ve 90'larda her yabancı uyruklu gibi “devletçi” bir çizgi izleyip milyonlarına milyonlar katan Kavala, 2000'lerin başından itibaren özellikle AK Parti iktidarıyla birlikte “marksist sözde devrimci” oluverir. Hatta Türkiye'de sözde devrimci herkes, Kavala'nın dostu olur. PKK çizgisinde yayın yapan İslam düşmanı lağım çukuru Birgün gazetesine 2006 yılında can simidi olarak, ortaklarını batmaktan kurtarır. Bunu neden yaptığı ise, bir kaç yıl sonra, Birgün ve avanelerinin HDP'yi AK Parti'ye bir alternatif olarak gösterme çabalarıyla ortaya çıkar. Osman Kavala, HDP'nin 7 Haziran seçimlerinden önce meydanlarda bas bas bağırdığı ‘Seni Başkan Yaptırmayacağız' sloganının da mucidiydi. Ve muhtemeldir ki ‘Kızıl Soros Kavala' bu parayı kendi cebinden değil, Yahudi Soros'un fonlarından aktarıyordu.  

AKŞENER'LE BİR GARİP AKRABALIK

ak

Buraya kadarki hikâye kafanızı yeterince karıştırmadıysa, Kavala hakkında Ülke tv Genel Yayın Yönetmeni ve Yeni Şafak Yazarı Hasan Öztürk'ün “Meral Akşener ve Osman Kavala”nın akraba olduğu gerçeğini ifşa edişini hatırlatarak kafanızı biraz daha karıştıralım. Meselenin Sabetayizm'e kadar gitmesi de cabası. Evet, 7 Haziran'dan önce FETÖ'nün MHP'yi ele geçirmek için kullandığı Meral Akşener'in Kavala ile akrabalık bağı var. İki taraf da bunu inkâr etmiyor. Aynı zamanda Kavala'nın Akşener'e MHP liderliği için destek verdiği de iddia edilmişti. Toparlayalım: Birgün'ün can simidi kızıl Soros lakaplı Osman Kavala bir yandan HDP için çalışırken, bir yandan da MHP'de “devrim” yapmak için kolları sıvamıştı.

BİRGÜN YAZARI İÇ SAVAŞ ÇIĞIRTKANLIĞI YAPTI

Birgün gazetesi, Bayraktar'ın ürettiği milli İHA'ya saldırmadan bir gün önce, gazetenin mezhepçi yazarlarından Erk Acarer şöyle diyordu: “Antep'i Rakka'ya çevirmek yetmediyse, Antakya'yı da Halep yaparız!”. Türkiye bu şiddet ve nefret dilini, 15 Temmuz öncesi FETÖ'cülerin açıklamalarından tanıyor. Darbenin ipuçlarını veren FETÖ'cüler, sürekli “başınıza neler geleceğini tahmin bile edemezsiniz” mesajları veriyordu. Birgün'ün şebbihası ise açıktan Hatay'ı Halep'e dönüştürmekten, yani tüm Sünnileri katletmek, kadınlara tecavüz etmek ve çocukları açlıktan öldürmekten bahsediyordu.

BİRGÜN İNSANSIZ HAVA ARAÇLARINA NEDEN SALDIRIYOR?

birgun

Erdoğan'ın damadı olmadan öncede muhteşem işler başarıp, insansız hava aracı ve silahlı insansız hava aracı üren bir vatan evladının, yakın zamanda Cumhurbaşkanı Erdoğan'a damat olması üzerinden saldıran Türkiye düşmanı Birgün gazetesi adlı rezil müsveddenin bu saldırılarla kime hizmet ettiği açık. Ama gizli olan şey, bu rezalete demokrasi ve hukuk adağıyla izin verilmesi.

 

  1. İnsansız hava araçları onların canevinden vuruyordur buna katlanamama acısı böyle yazdırıyordur onlara...Allah insansız hava araçlarımızın birinin yanına binleri katsın sayılarını artırsın, yapana Ve emeği geçenlere güç kuvvet ve uzun ömürler versin, vatanımıza Ve milletimize böyle hizmetlerde bulunacak vatan evlatlarımızın sayılarını artırsın,düşmanın kalbine korku salsın..

Yorum Yaz

  739997

-