KOLTUĞU SALLANTIDA OLAN ABD BAŞKANI’NDAN 3’LÜ HAMLE

ABD Başkanı Donald Trump, göreve geldiğinden bu yana ilk yurt dışı ziyaretini Suudi Arabistan’a yaparak, İsrail, İran ve Avrupa’ya önemli mesajlar verdi. ABD’yi kontrol eden şeytana tapan satanist Yahudi grupların kontrolündeki Amerikan medyasının hedefinde olan, göreve getirdiği kritik isimler bir bir istifa eden, bir kısmı engellenen ve kendi koltuğu da tehlikede olan Trump’ın, Suudi Arabistan ile büyük ölçekli anlaşmalara imza atarak, ikinci durağı olan İsrail ziyareti öncesi pazarlık masasına eli güçlü oturmak istediği düşünülüyor.


KOLTUĞU SALLANTIDA OLAN ABD BAŞKANI’NDAN 3’LÜ HAMLE

Çekirge Trump

İsrail ziyareti öncesi “Burak Duvarı'na Netanyahu olmadan gideceği” açıklanan Trump, çok açık bir şekilde “burası İsrail'in değil” mesajı vermişti. Önceki Başkan Obama döneminde önü açılıp, aşırı desteklenerek tuzağa düşürülen, bugün nefretini kazandığı İslam dünyasından tümüyle kopma noktasına gelen İran'daki seçimlere denk getirilen ziyaret, Farsları da zor günlerin beklediğini gösteriyor. “Suudi Arabistan, İsrail, Vatikan” şeklinde planlanan ziyaret serisi de, “Trump din savaşları istemiyor. Herkesle menfaate dayalı ilişki kurmak istiyor” şeklinde yorumlandı.

100 MİLYAR DOLARLIK ZİYARET

Donald Trump ABD Başkanlık koltuğuna oturduktan 4 ay sonra, ilk yurt dışı seyahatini Suudi Arabistan'a yaptı. Kral Selman, Trump'ı havalimanında karşıladı. Basına verilen görüntülerin ardından, iki lider görüşmelere geçti. Beyaz Saray'dan yapılan açıklamaya göre, 100 milyar dolarlık silah anlaşması için son aşamaya gelen ABD ve Suudi Arabistan imzaları Riyad'da atacak.

TRUMP'IN KOLTUĞU SALLANIYOR

Çevresi Yahudilerin satanist ve Siyonist olanları ile kuşatılmış olmasına rağmen Trump, her istediklerine vermediği için, Yahudilerin kontrolündeki Amerikan basının hedefinde. Bu durum Yahudilerin Trump'ı istemediğini ve bir savaş yaşandığını gösterirken; kendisini kurtaracak hamlenin Müslümanlarla işbirliğinden geçtiği gören Trump ise ilk ziyaretini İsrail'e değil, Suudi Arabistan'a yaptı. Ayrıca Türkiye Cumhurbaşkanı'nın ziyaretine de özel ve ciddi bir hassasiyet gösterdi. Trump Yahudilerle sorun yaşayacağını daha aday adayı olduğu dönemde vermiş, bu tespiti Türk medyasından sadece Yeni Söz yapmıştı. 

CUMHURİYETÇİ LİDER: PUTİN TRUMP'A PARA ÖDÜYOR

Yahudilerin hedefindeki Trump koltuğunu korumak için kendisinin Rusya ile ilişkilerini soruşturan FBI Başkanı'nı bile kovarken, sapık Moon örgütüne ait The Washington Post gazetesinde yer alan bir haberle yeniden sarsıldı. Asya ve Amerika'nın FETÖ'sü sapık Moon'un gazetesi WP'ye göre 15 Haziran 2016 tarihli Cumhuriyetçi bir grup liderin görüşmesinde, Cumhuriyetçi Parti çoğunluk lideri McCarthy, “Putin'in iki kişiye para ödediğini düşünüyorum: Rohrabacher ve Trump. Yemin ederim” diyor. Beyaz Saray'daki Cumhuriyetçi liderlerin Rusya'nın 2016 seçimlerini ve Trump'ın Putin ile olan ilişkisini özel olarak görüştüğünü ancak endişelerini gizli tuttukları ileri sürülüyor. Oldukça zengin olan Trump'ın, bu paraya tenezzül etmeyeceği düşünülüyor.

SADECE İRAN VE SURİYE YOK!

Suudi Arabistan'da önce Kral Selman ile ardından Körfez ülkelerinin liderleriyle görüşen Trump, son olarak Türkiye'nin de dâhil olduğu 55 İslam ülke lideri ve temsilcilerine hitap edecek. Davette sadece İran ve Suriye yer almayacak. ABD'nin Suudi Arabistan'la büyük ölçekli silah anlaşması, İran yönetimini çok zor günlerin beklediğine işaret ediyor. Öte yandan ABD'de gündemi tümüyle değiştirmek ve kendisini destekleyen silah üreticilerine karşılığını vermek isteyen Trump'ın bir savaşa ihtiyacı olduğu; bu savaşın da Obama döneminde İslam dünyasından koparılan ve nefret tohumları ektirilen İran üzerinden yapılabileceği değerlendiriliyor.

Yorum Yaz

  024984

-