25 MAYIS 2020 PAZARTESİ

Zihni Çakır

KONU BARIŞ DEĞİL ARKADAŞ!

Zihni Çakır

Milletin hayallerini hedefe dönüştüren, ümmetin umudunu yeşerten, Balkanlar, Kafkasya ve Ortadoğu'yu kendi koordine ettiği kontrollü çatışmalarla yöneten emperyalizmin korkulu rüyası haline gelen Türkiye'yi durdurmanın en kolay yolu, içerdeki işbirlikçileri bütün kavgalarını bir kenara bırakıp aynı safta birleştirmekti.

Bu topraklarda yürütülen hiçbir operasyon, emperyalist bloğun kirli oyunundan bağımsız değil. Öyle ki; günlük siyasi mülahaza gibi gördüğümüz bir çok tartışmayı da aynı bloğun kirli oyunu çerçevelendiriyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, Demirtaş ve HDP'lileri kastederek sarfettiği “Bu vatana ait değilsiniz” haykırışının perde arkasında da bu var, bu oyuna isyan ediş var.

Mesela; HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın Almanya programında, PKK paçavrasından Japon bayrağına kadar herşey var ama Türk bayrağı yok.

Tatlısu Kemalistleriyle bunların zübbelerine sorarsan; HDP Türkiye partisi olma yolunda, Demirtaş ise barışı sazının telleriyle tesis edecek!

Penesi ezgiye vururken, dili serhildan diyen, iç savaş haykıran Demirtaş'a, 11 Temmuz'dan bu yana dökülen barış makyajının tazelenmesi için yeni bir operasyon başlatıldığı kesin.

Almanya programında Türk bayrağının olmaması tartışmalarını bastırmayı amaçlayan, MHP'lilerin de rol aldığı algı yönetimi sözünü ettiğim bu operasyona örnek...

Fetullahçı medyanın da manşetten gördüğü bu operasyon, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun ABD seyahatindeki kimi temasları üzerinden yürütülüyor.

Diplomatik teamüllere rağmen yapılan haberlerde, Davutoğlu ile İran Cumhurbaşkanı görüşmesinde Türk bayrağı olmaması ön plana çıkarıldı.

Başbakan Davutoğlu'nun, İran Cumhurbaşkanı'nın konuğu olduğundan haberleri yok mu sanki. Diplomatik protokol uygulamasını bilmiyorlar mı zannediyorsunuz...

Hepsinden haberleri var! Bunları sizden bizden iyi biliyorlar üstelik... Tek maksatları, Demirtaş'ın yüzündeki makyaj artıklarının da Türk bayrağını yok sayma davranışıyla dökülmesini örtmek.

Nasıl 7 Haziran öncesi Barış Güvercini diye uçurdukları bu zevat, 7 Haziran sonrası kanatlarından kan ve şiddet akıtan bir vahşi kanatlıya dönüştüyse, 1 Kasım öncesi de benzer bir makyajla uçurma derdindeler.

Barışa inandıklarından ya da barışı istediklerinden mi sanki... AK Parti'nin tek başına iktidarını engellemekten başka gayeleri yok. AK Parti ve Erdoğan karşıtlığında şeytanla bile ittifaka girişenlerin, aynı amaç için katille ittifak etmelerine de şaşırmayın.

Bütün bunları niye yapıyorlar peki?

Kolay değil! En basidinden Lozan'ın hükmünü kaybetmesine şunun şurasında kalmış 8 yıl! AK Parti ve Erdoğan'ın bağıra bağıra söylediği 2023 vizyonu, Türkiye'nin eline ayağına ve diline pranga vuran Lozan'ın hükmünü kaybetmesiyle eş zamanlı bir viyon.

Bu ülkenin yer altı zenginliklerinden, imparatorluk bakiyesi topraklarla kucaklaşmasını sağlayacak siyasal perspektife, boğazlar üzerindeki haklarına getirilen sınırlamaların ortadan kalkması ile birlikte elde edilecek kazanımlardan Ortadoğu'daki satrancın göbeğinde bir oyun kurucu olmasına kadar varan bir çok nüansı bir vizyon olarak hedefleyen AK Parti'nin bir şekilde durdurulması gerekiyor.

Milletin hayallerini hedefe dönüştüren, ümmetin umudunu yeşerten, Balkanlar, Kafkasya ve Ortadoğu'yu kendi koordine ettiği kontrollü çatışmalarla yöneten emperyalizmin korkulu rüyası haline gelen Türkiye'yi durdurmanın en kolay yolu, içerdeki işbirlikçileri bütün kavgalarını bir kenara bırakıp aynı safta birleştirmekti.

Bunu yaptılar. 7 Haziran öncesi bu fotoğrafı net bir şekilde ortaya koydular. 8 Haziran'da bu fotoğraf “yüzde 60 blok” tanımlamasıyla isimlendirildi.

Şimdi benzer bir fotoğrafı 1 Kasım öncesi oluşturma derdindeler. Ama bu kez o fotoğraf karesinin önünde, 11 Temmuz'dan bu yana yaşamını yitiren 50'ye yakın Kürt kardeşimizle yüzü aşkın polis ve askerimiz var. Ve bu millet, bunların sebebinin 8 Haziran günü tanımlanan “yüzde 60 blok” garabetinin isim babaları ile tarafları olduğundan şüphe bile duymuyor.

ZİHNİ ÇAKIR - TERCÜMEİHÂL

ZİHNİ ÇAKIR DİĞER YAZILARI

Yorum Yaz

  879409

-