4 TEMMUZ 2020 CUMARTESİ

Emre Temizsoy

KRİTİK GÜNLER BİZİ BEKLİYOR. SAKIN DUADAN GEVŞEMEYELİM

Emre Temizsoy

Barış Pınarı Operasyonu büyük başarı ile ilerliyor. Milli Savunma Bakanımız Sayın Hulisi AKAR, planlanan takvimden daha ileride olduğumuzu söyledi. Başlar başlamaz şimşek hızında ilerleyişimizi sanırım kimse beklemiyordu. Muhtemelen 5-6 haftalık hedefimize 1 haftada ulaşmayı şükür ki Allah nasip etti.

Milletçe tek yürek olduk. Destek ve dualarımızı Mehmetçiğimizden ve silah arkadaşlarından eksik etmedik.

Ancak şu birkaç gün içinde önemli gelişmeler oldu ve operasyonun hızı azaldı.

Avrupa devletlerinin büyük çoğunluğu, Amerika, İsrail gibi devletlerin pkk / pyd yi koruma konusunda ellerinden geleni yapacaklarını zaten biliyorduk.

Ayrıca kendi milletlerini dahi kahreden Arap Birliğinin liderlerinin zavallılığı ortadaydı.

Ama asıl zorlayıcı hamleyi Rusya yaptı. Esad rejiminin askerleriyle birlikte Menbiç'e ve Ayn el Arap'a girerek pkk/pyd ye bir nevi kalkan olmaları hiçte hoş olmadı.

Rus askeri üssünde, pyd ve Esad rejiminin anlaşmaya varmalarının sağlaması, bunun sonucu olarak ta pyd ye askeri destek veren Esad güçlerinin ve bilmediğimiz daha nice askeri kuvvetin pyd nin ilk şoku atlatarak toparlanmasına neden olmasıydı.

Buna rağmen pyd ve destekçileri sadece birkaç köyü geri alabildiler ve Ras al Ayn'ın bazı mahallelerinde hâkimiyetlerini sürdürmeyi şimdilik başardılar.

Ve terör yandaşları, Avrupa ülkelerinde, Türk asıllı vatandaşlara saldırmaya başladılar.

Amerika'da, İsrail'de ve birçok Avrupa ülkesinde Türk mallarına ve firmalarına boykot kampanyaları başlatıyorlar.

Ülkemize heyetler gelip gidiyor, birbiri ardına “operasyonu durdurun” çağrıları yapılıyor.

Azerbeycan, Pakistantan, Katar gibi operasyona açıktan destek veren dost ülkeler ve çekimser kalan az bir devletin dışında tüm dünyanın pkk / pyd yi ne kadar çok sevdiğini görüyoruz.

Bütün bunlara rağmen İngiliz bir muhabirin “Endişeli misiz?” sorusuna Cumhurbaşkanımız “Yoo, ben dimdik ayaktayım.” yanıtını verdi ve Irak sınırına kadar Fırat'ın doğusunu Irak sınırına kadar terörden temizleyeceğiz mesajını vermeye devam etti.

Bizde millet olarak liderimizin etrafında kenetlenmeli, bizleri bekleyen ekonomik yaptırımlar dahil bazı sıkıntılara karşı dimdik ayakta durmalıyız.

Hem içeride hem de dışarıda moralimizi bozmak isteyen çok unsurlar olacaktır.

Birkaç karaktersiz Arap lideri yüzünden ümmet sevgisini yitirmeyelim.

Ordumuza ve devletimizin bütün birimlerine desteği ve duayı eksik etmeyelim. Kesinlikle moralimizi bozarak ve umudumuzu yitirmeye başlayarak gevşemeyelim.

Özellikle duaların geri çevrilmediği gece saatlerini ve Cuma günlerini fırsat bilelim.

Sabırla, namazla ve dua orduları ile ordumuzun kutsal seferine destek verelim.

Bu sıkıntılı günleri atlattığımız zaman ardından “Muhakkak, her zorlukta bir kolaylık vardır.” (İnşirah 5-6) ayetindeki müjde gereği, terörün bittiği, destekçilerinin kahrolduğu ve ümmetin feraha kavuştuğu güzel günler gelecektir inşallah.

EMRE TEMİZSOY - TERCÜMEİHÂL

EMRE TEMİZSOY DİĞER YAZILARI

Yorum Yaz

  448750

-