24 OCAK 2019 PERŞEMBE

KROREN RESTORAN: SİPARİŞ VER TAZE GELSİN

Güleryüz, samimi bir ortam ve en önemlisi gönül rahatlığıyla yiyeceğiniz; siparişi verdiğiniz anda hazırlanan yemekleri, içecekleri ve Hamit Artış’ın nesillerden gelen tecrübesiyle hazırladığı soslarıyla Kroren Restaurant, damak tadınıza hitap edecek.


KROREN RESTORAN: SİPARİŞ VER TAZE GELSİN

Fırat İPEK

İstanbul Fatih'te bulunan Kroren Restaurant, dışardan bakınca mütevazi bir dükkan gibi gözükse de içeriye adımınızı attığınız anda engin bir güzellik sunuyor. Dededen toruna gelenekselleşen Uzakdoğu ve Orta Asya yemek kültürünü taa Çin'den İstanbul'a taşıyan Kroren, 2009'dan beri faaliyet gösteriyor. Kroren Restaurant'ın sahibi Hamit Artış, güleryüzü ve müşterileriyle birebir ilgilenmesinin yanı sıra, restaurantı kapattıktan sonra kendi elleriyle hazırladığı özel soslarla, yemeklere lezzet katıyor. Kroren'in en dikkat çeken özelliğide, siparişi verdiğiniz anda yemeklerin hazırlanması. ‘Bekleyemem, vaktim yok demeyin', zira siz baharatlardan oluşan enfes çayınızı yudumlarken, yemeğiniz, tam da damak tadınıza uygun bir şekilde servis ediliyor.

Damak tadına uygun, güvenilir yemek

Yemek bizim için bir kültürdür diyen Hamit Artış, dededen toruna aktarılan bir kültür olarak, Çin ve Uygur mutfağının Müslüman ve Türk damak tadına uygun hazırlanan yemekleriyle hizmet verdiğini belirtti. 

Artış, ‘Kullanılan malzemeler ve yemeklerimiz kesinlikle tazedir. Çünkü biz, çorba ve salata dahil müşterilerimiz sipariş verdiği anda yemekleri hazırlarız” dedi. Restaurantımızı ziyaret eden müşterilerimizi güleryüzle karşılamanın yanısıra samimi ilişkiler kurduklarını söyleyen Artış, “İstanbul'da hizmet vermeye başladığımızdan beri düzenli olarak ziyaret eden müşterilerimiz var. Bunda kaliteli ürün, damak tadına uygun, güvenilir yemek ve güleryüz çok etkili” ifadesini kullandı.

kroren

Kimsenin bilmediği özel soslar

Yemeklerimizin hepsi birbirinden leziz, lakin özellikle ‘Çüçür çorbası'ndan tatmaları için müşterilerimize tavsiye bulunduklarını belirten Artış, “Bu çorbadan için müşterilerimiz istisnasız bir daha tatmak istiyor. Sebebi ise kullandığımız malzemelerin ve sosların özel olması. Mesela dükkan kapattıktan sonra tek başıma kalıp, atalarımdan öğrendiğim tariflerle, özel olarak getirttiğim baharatlardan özel soslar hazırlıyorum” diye konuştu. 
Kroren Restaurant'a uğramak isterseniz: Topkapı Mah. Turgut Özal Millet Cad. 170/A Fatih/İSTANBUL

www.krorenrestaurant.com

  1. Yemekler gerçekten muhteşem ! Cok temiz bir yer . Tavsiye ederim.

Yorum Yaz

  443778

-