31 MAYIS 2020 PAZAR

KUDÜS'E VE MESCİD-İ AKSA'YA UYAN MÜSLÜMAN

Gazeteci Halis Mutlu'nun Kudüs'e Uyanmak isimli eseri Ravza Kitap'tan çıktı. Yıllarca Kudüs’e gidip gelen ve gazetecileri Kudüs’e götürüp Mescid-i Aksa’yı anlatan Halis Mutlu, son dönemde İslam dünyasının gittikçe duyarsızlaştığı bu mühim davanın vazgeçilebilecek bir dava olmadığını anlatıyor.


KUDÜS'E VE MESCİD-İ AKSA'YA UYAN MÜSLÜMAN

Kişi kaybettiğini kaybettiği yerde aramalı. Aksi yönde bir arama olumlu sonuç vermeyeceği gibi kaybedilenden daha da uzaklaşmaya ve zamanla unutmaya yol açabilir.

Müslümanlar özellikle son bir asırdır birçok değerlerini kaybetti. Bunların en başında da şüphesiz Kudüs ve Mescid-i Aksa geliyor. Halbuki Kudüs ve Mescid-i Aksa Müslümanlar için imani bir duruş, siyasi bir simge, içtimai bir kıyam noktasıdır.

Okuyacağınız kitapla Kudüs'ü İsrailiyattan uzak ve tamamen İslami referanslarla tanıyacak ve anlayacaksınız. Zira Kudüs bugüne kadar Yahudi kaynaklardan harmanlanan cümlelerle Müslümanların idrakine sunuldu ve ne yazık ki bu da Yahudilerin Müslümanlar eliyle Kudüs'e ortak edilmesi gibi elim bir sonuç doğurdu.

Kudüs'ü kendi kavramlarımız ve kendi değerlerimiz ile anlatmamız gerektiği üzerinde ısrarla duran yazar, kitabında Müslümanlara ait Kudüs'ü, Müslümanca anlatılıyor.

Akıcı bir üslupla kaleme alınan eseri okuyanların, Kudüs'e uyandırılması ve Kudüs için bir şeyler yapmak üzere harekete geçmesi amaç edinilmiş.

Yorum Yaz

  039094

-