KUDÜS'E YÜRÜYECEK ORDU İÇİN İLK ADIM

Bugünler için kurulduğu sanılan, ancak artık kimsenin adını bile zikretmediği sözde ‘İslam Ordusu’ndan çıt çıkmazken, Malezya Kudüs için savaşmaya hazır olduğunu duyurdu. Malezya Savunma Bakanı Hishammuddin Tun Hüseyin, Malezya Silahlı Kuvvetleri’nin (MAF) Kudüs konusunda görev almaya her zaman hazır olduğunu söyledi.


KUDÜS'E YÜRÜYECEK ORDU İÇİN İLK ADIM

Kudüs'e yürüyecek ordu için ilk adım

SARI ŞEYTANA TEPKİLER DEVAM EDİYOR

Şeytani devlet ABD'yi yöneten sarı faşistin, Hz Ömer (r.a.) tarafından 638 yılındaki fethinden bugüne, bir asırlık haçlı istilası hariç hep Müslüman toprağı olarak kalan Kudüs-ü Şerif'i, işgalci terörist İsrail'e başkent yapmaya kalkışmasına yönelik tepkiler devam ediyor. Türkiye'nin Kudüs gündemli olarak İslam İşbirliği Teşkilatı'nı toplantıya çağırmasının ardından Malezya'dan tarihi bir çıkış geldi.

‘ABD'NİN KARARINI TANIMIYORUZ'

Asya'daki Müslüman ülkelerden biri olan Malezya'nın Savunma Bakanı Hishammuddin Tun Hüseyin, Kudüs hakkında Kudüs'ü çevreleyen ve halkı Müslüman ülkeleri utandıran bir hamlede bulundu. ABD'nin Kuala Lumpur Büyükelçiliği önünde Müslümanlarca düzenlenen protesto gösterisi için teşekkür eden Bakan Hüseyin, Trump'ın Kudüs kararını tanımadıklarını söyledi.

‘MÜSLÜMANLARA VURULMUŞ BİR DARBE'

Partisinin grup toplantısında konuşan Savunma Bakanı Hishammuddin Tun Hüseyin, Malezya Silahlı Kuvvetlerinin Kudüs için savaşmaya hazır olduğunu belirtti. ABD Başkanı Donald Trump'ın Kudüs'ü "İsrail'in başkenti" olarak tanıma kararının Müslümanlara yapılmış bir darbe olduğunu kaydeden Hüseyin, "Müslüman ülkeler olarak olası bir olumsuzluğa karşı her daim hazırlıklı olmalıyız. Üst düzey liderlerin harekete geçmesi gerekir. Malezya Silahlı Kuvvetleri Kudüs için her daim savaşmaya hazırdır" dedi.

SUUD VE ABD, ABBAS'I OYALIYOR

Trump'ın damadı Yahudi Jared Kushner'in arkadaşı Suudi Veliaht Prensi Muhammed'in Filistin Devlet Başkanı Mahmut Abbas'a baskı uyguladığı biliniyordu. ABD'nin Birleşmiş Milletler Daimi Temsilcisi Nikki Haley, Kasım ayında Abbas'ı ayağına çağıran prensin, “Sabırlı ol, iyi haberler alacaksın. Barış süreci devam edecek” dediğini söyledi. Ardından ise Trump'ın Kudüs kararı açıklandı. Böylece Abbas'ın aldatıldığı belirlendi.

‘HOŞUNA GİDECEK TEKLİFLERİM OLACAK'

ABD ile aynı gemideyiz diyen Suudi Veliaht Prensi Muhammed'in ABD başkanının emri ile Abbas'a baskı uygulamasının ardından Trump'ın da Mahmut Abbas'ı aradığı ve “Hoşuna gidecek bazı tekliflerim olacak” dediği ortaya çıktı. Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Mısır ve ABD'nin Abbas'ı baskı altına alarak, Kudüs kararını dayatmaya çalıştıkları, bu nedenle Çarşamba günü İstanbul'da gerçekleştirilecek İİT toplantısında Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri ve Mısır'ın sorun çıkarabileceği dile getiriliyor.

KİM: İSRAİL DİYE BİR DEVLET Mİ VAR?

Kuzey Kore lideri Kim Jong-un, ABD Başkanı Trump'a bunak dedi, İsrail'deki ABD Büyükelçiliği'ni Tel Aviv'den Kudüs'e taşıma kararını 'pervasız' ve 'aşağılık' bir hamle olarak nitelendirdi. "İsrail diye bir devlet var mı ki başkenti Kudüs olsun" diyen Kim, sözlerini “meşru haklarını kazanmak için mücadele eden Filistin ve Arap halklarını destekleyecek ve dayanışma içerisinde olacağız” diyerek sürdürdü.

  11-YS-SYF01-r-page-001

 

 

  1. abd işgüzarlıkla malı götüreceğini zannediyor.bu parayla meksikadan rusyadan eyalet satınalmaya benzemez.burası pahası yüksek topraklar siz o bedeli karşılayamassınız..

Yorum Yaz

  818055

-