9 AĞUSTOS 2020 PAZAR

LOKMA SİPARİŞİ VERİRKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Lokmacı ile görüşmeden önce ve hayır lokması döktürmeden lütfen yazımıza göz atın.


LOKMA SİPARİŞİ VERİRKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Bir adağınız vardı ve bu adağınız hayırlısı ile gerçekleşti. Bu güzel sonucu aldığınız için hayırlara vesile olması sebebi ile hayır lokması döktürmek istiyorsunuz. Çevrenize danıştınız. Kendiniz araştırmalar yaptınız. Sonucunda lokma döktüren bir esnaf buldunuz. Lokmacı ile görüşmeden önce ve hayır lokması döktürmeden lütfen yazımıza göz atın.

Lokma Siparişinde Önemli Maddeler

  • Çevrenizin yardımlarıyla bir lokma firması buldunuz. Bu aşama sizin için kolay ya da zor olmuş olabilir. Ama asıl olay firmayı bulduktan sonra başlıyor. Bütün detayları en ince ayrıntısına kadar konuşmanız lazım. Öncelikle lokma döktürme fiyatları hakkında konuşmanız lazım. Lokma döktürmeye karar verdikten sonra kişi sayısını belirlemek sizlere fiyat konusunda yardımcı olacaktır.
  • Bizim sizlere tavsiyemiz evinizde tek tek ne istediğinizi yazmanızdır. Çünkü bildiğiniz üzere söz uçar yazı kalır. Ufak bir detayı başta atlamak daha sonrasında sizleri sıkıntıya sokabilir.
  • Lokma işi yapan esnaflar ile tanıştıktan sonra ilk sormanız gereken soru hangi malzemeler ile lokmayı yaptığı üzerine olmalıdır. Lokma genel olarak un, su, maya ve şekerden oluyor. Ama yörelere göre içine eklemeler yapılabilir ve siz bu ek malzemeleri istemeyebilirsiniz. Bunları en başta konuşmak önemlidir.
  • Malzemeleri konuştuktan sonra malzemelerin markalarını sormalısınız. Hangi markaların kullanıldığı lokmanın tadını ve görüntüsünü etkileyeceği için önemli bir ayrıntıdır.
  • Lokmaların genelde iki çeşit görüntüsü vardır. Biri halka şeklinde diğeri ise küçük yuvarlak şekilde. Başlangıçta lokmaların görüntülerini konuşmalısınız. Siz küçük küçük yuvarlak bir lokma isteyebilirsiniz. Usta ise hep halka şeklinde lokmalar döküyordur. Bunu başta konuşmak sizin yararınıza olacaktır.
  • Lokma döktürülecek zamanı ve yeri konuşmakta önemlidir. Hem sizin hem firmanın bunu not etmesi gerekir. Eğer firma not etmeyi unutur ve o güne bir başkasının hayır lokmasını dökmek için yola çıkarsa, sizin gününüz berbat olabilir. Bu yüzden zaman konusunda dikkatli olalım. Aynı zamanda yer konusunda da detaylı bir adres vermeniz önemlidir.
  • Lokma firması seçtikten sonra mobil lokmacı sistemi var mı diye sormanız gerekebilir. Çünkü artık mobil araçlar ile lokma dökmeyi tercih eden birçok insan vardır. Hem bu şekilde istediğiniz adrese mobil aracı göndererek hayır lokması döktürebilirsiniz.

İstanbul genelinde lokma döktürmek isterseniz hayirlokmasi.com.tr adresini ziyaret edebilir 0530 060 80 60 numaralı hattan hızlıca sipariş verebilirsiniz.

 

Yorum Yaz

  797755

-