13 AĞUSTOS 2020 PERŞEMBE

Zihni Çakır

MHP, CHP VE FETÖ'NÜN TERÖRE 'HİZMET' AŞKI NİRVANADA!

Zihni Çakır

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve kurucusu olduğu AK Parti düşmanlarının PKK ile aynı çizgide olduğu aşikar.

Belli ki; 1 Kasım yeniden seçim süreci de (açık-örtülü) bu işbirliğiyle geçecek. PKK'nın bilhassa Erdoğan karşıtlığı siyasi muhalefetle Fetullahçı Terör Örgütü'nün iştahını kabartıyor.

Öyle ki örgütün kanlı eylemlerini bile Erdoğan ve AK Parti'ye malederek, terörü meşrulaştırmaktan çekinmiyorlar.

Fetullahçı Terör Örgütü firari elebaşı Fetullah Gülen, örgüt hücrelerine gönderdiği talimatta, PKK'nın siyasi uzantısı HDP'ye oy verilmesini “emretmiş”.

7 Haziran'da, Doğu ve Güneydoğu'daki emniyet ve askeri lojman sandıklarından yüzde 70'leri aşan oranlarla HDP'nin çıktığını hatırlarsak, örgütün bu kez de HDP'yi destekleyeceğini tahmin etmek zor değil.

-FETÖ-PKK işbirliği-

PKK'nın siyasi bileşeni HDP'den yana tercih kullanan Fetullahçı Terör Örgütü'nün yazılı ve görsel medyası ile sosyal medya hesaplarından, yaşanan terörün sorumlusu olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı göstermesi, sandığa yansıyan işbirliğinin bir başka göstergesi.

11 Temmuz'dan bu yana 40'ı aşkın Kürt vatandaşı katleden PKK'nın tırmandırdığı şiddetten kaynaklı HDP'deki oy kaybını tolore etmeye çalışanlar, tırmanan terörün sorumlusu olarak Erdoğan ve AK Parti'yi gösteriyor. Oysa, Erdoğan'ın Başkomutanlığında yürütülen terörle mücadelede, sadece 22 Temmuz'dan bu yana etkisiz hale getirilen terörist sayısı 2 bine yakın. Yaralanan 1000'i aşkın teröristin yanında 1000'e yakın da teslim olan var. Bu bilanço, PKK'nın kenlı eylemlerine başladığı 31 yıllık süreçte rekor.

Terör örgütünde yaşanan bu hızlı tükenişin paniği ile, örgütten beslenen HDP eşbaşkanı Selahattin Demirtaş da çareyi kanlı eylemlerin sorumluluğunu Erdoğan'a yüklemekte bulmuş.

-Muhalefet, PKK ve FETÖ'nün ortak dili!-

Demirtaş, Almanya'da yaptığı konuşmada, “Ortada bir vatan savunması yok, saray savunması var” ifadelerini kullanmış. Bu dil MHP Genel Başkanı Bahçeli'nin dili. Bu dil CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun dili. Bu dil Fetullahçı Terör Örgütü'nün dili. Bu dil Kandil'in Brüksel'in dili.

Demirtaş, bu ifadelerine, PKK ile müzakere çağrısını da eklemiş. AK Parti ve Erdoğan'ı görüşme masasını devirmekle suçlamış. PKK'nın o görüşme sürecinde bilhassa şehirlerde neden silahlandığının cevabını vermediği sürece bu çağrısının bir anlamı yok.

Tıpkı MHP, CHP ve FETÖ gibi şehit yakınlarını tahrik edecek bir dili de tercih eden Demirtaş, “Hergün gencecik bedenleri tabutlara koyup Türkiye'nin dört bir yanına gönderirken o acılı anne ve babalara bunu açıklamanız lazım. Evlatları niye ölüyor, bunu anlatmanız lazım. Ortada bir vatan savunması yok, saray savunması var, bu yüzden açıklayamıyorlar” diyor.

Oysa, o gencecik bedenlerin ne için şehit düştüğünün cevabını PKK elebaşılarından Demirtaş'ın da “ağababası” da olan Murat Karayılan veriyor.

Sözde Kürdistan Ulusal Kongresi (KNK)'nın Belçika'nın başkenti Brüksel'de düzenlenen 15'nci Genel Kuruluna bir mesaj gönderen Karayılan, “Özgür Kürdistan'ı kurma sürecinde olduklarını” söylüyor.

Bölgedeki bazı belediyelerin özerklik ilanlarına da atıfta bulunan Karayılan, “Kuzey Kürdistan'daki demokratik özerklik ilanı, Kürdistan Özgürlük Mücadelesi içinde yeni bir aşamanın da başlangıcı oldu. Bu süreç büyük başarıların süreci” ifadelerini kullanıyor.

Karayılan'ın ifadeleri, Erdoğan'ın Başkomutanlığında yürütülen mücadelenin, ülkenin toprak bütünlüğü ve egemenlik haklarını koruma amaçlı olduğunun teyidi adeta!

MHP, CHP, HDP ve FETÖ'nün, ağız birliği ederek yaşananları “Saray'ı savunma savaşı” diye aktarması ise, “Kurdistan Özgürlük Mücadelesine” HİZMET aşkının nirvanası.

ZİHNİ ÇAKIR - TERCÜMEİHÂL

ZİHNİ ÇAKIR DİĞER YAZILARI

  1. Halil Bıçak

    Abdulhamit Han karşıtları bu gün Recep Tayyip Erdoğan'ın karşıtlarıdır. Kim mi bunlar. Dün Osmanlıyı çökertmek isteyen birleşik cemiyetlerin başı İngiltere, bu gün BM'nin başı Abd. Peki neden Recep Tayyip Erdoğan. Çünkü BAŞKOMUTAN O. ABD(BM) BİLİYORKİ BAŞKOMUTAN teslim alınırsa ssavaş biter. Abdulhamit Han'ı azl edenler o gün meclisi mebusanvdan devşirenler aynı taktikle Chp, Mhp, Hdp den biririlerini siyasi, Fetö, PKK, DHKPC yi silah Doğan medyayı haber maksatlı kullanıyor. Kısaca HEDEF ADAM BAŞKOMUTAN'dır ve bu normaldir.

Yorum Yaz

  279708

-