23 NİSAN 2018 PAZARTESİ

MİLLET NE İSTERSE KARŞISINDA HEP CHP’Yİ BULUR!

Pi sayısının kesin ve değişmezliği gibi Türkiye’de de millet ne isterse istesin, kim millet için ne yapmak isterse istesin karşısında mutlaka CHP’yi buluyor. Türkiye için acil bir ihtiyaç haline gelen ve anketlere göre milletin çok büyük bir kesiminin de istediği Anayasa değişikliğine karşı çıkan CHP, “kan dökülür” tehditlerinin dozunu artırdı.


MİLLET NE İSTERSE KARŞISINDA HEP CHP’Yİ BULUR!

Daha önceki açıklamalarında “Başkanlık sistemini kan dökmeden gerçekleştiremezsini” diyen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Türkiye'nin bekası için, bayrağı için, vatanı için kanımızın son damlasına kadar mücadele edeceğiz. Böyle bir demokrasiyi bizim bedenimizi çiğnemeden hayata geçiremezsiniz” diyerek gerekirse kaba kuvvet kullanacaklarının mesajını verdi.

Önceki akşam Meclis'te konuşan CHP'li Engin Altay, önce sırfı Anayasa değişikliğine karşı çıkabilmek için önce Mustafa Kemal döneminde Türkiye'de demokrasi olmadığını itiraf etti; ardından da tehditler savurarak, ülkede önce kaosun, sonra da iç savaşın çıkacağını söyledi. Altay'ın savaş çığırtkanlığına Meclis'ten ve vatandaşlardan büyük tepki geldi. 

Adalet Bakanı Bozdağ'ın yeni anayasa teklifiyle Atatürk dönemine dönüleceğini söylemesi ve CHP'lileri suç üstü yakalaması Kılıçdaroğlu ve ekibini çıldırttı.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, yeni anayasa görüşmelerinde TBMM'deki konuşmasında yenin sistemin 'tek parti ve tek adam rejimi' olacağını söyleyen CHP'lilere cevap verdi. Yeni Söz'ün defalarca dikkat çektiği bir detayı vurgulayan Bozdağ, partili cumhurbaşkanlığı ile Atatürk dönemindeki uygulamalara geri dönüleceğini söyledi.

Baozdağ'ın ardından sonra söz alan CHP milletvekili Engin Altay, konuşmasında cumhuriyetin ilk yıllarına değinerek önce Mustafa Kemal döneminde Türkiye'de demokrasi olmadığını itiraf etti. Altay, "biz 1923 ile 1950 arasındaki dönem için bu ülkede demokrasi vardı dedik mi" ifadesini kullanarak, o dönem devletin parti devleti olduğunu söyledi.

Başkanlık tartışması Türkiye'yi kan gölüne çevirmiş!

Hızını alamayan Atay, sözlerinin devamında tehdit savurarak, Başbakan Yıldırım'ın mühendis olduğunu dile getiren Altay, "Sigortasız tesisat, hakemsiz maç olur mu?  Parti devleti inşa ederseniz o ülkede iç savaş kaçınılmazdır. Başkanlık sistemi tartışmaları başladı, dolar hedefinizin 2,5 katı yükseldi. Allah esirgesin, bu başkanlık fiilen gerçekleşse ekonomide yaşanan iç krizi düşünemiyorum. Başkanlık tartışması başladı, Türkiye kan gölüne döndü, başkanlık sistemi geldiğinde ne olacağını tasavvur edemiyorum." dedi.

Altay'a cevap Bostancı'dan

AK Parti Grup Başkanvekili Naci Bostancı da sataşma gerekçesiyle söz alarak, CHP'nin başkanlık denildiğinde tüylerinin diken diken olduğunu ifade etti. Bostancı, 140 yıllık parlamenter gelenekten bahsedildiğini, bunun 40 yılının sarayın parlamentosu olduğunu belirterek, Abdülhamit ve sonrası parlamentonun nasıl gelenek olduğunu sordu.
Bunun sistem değişikliği olduğunu belirten Bostancı, Meclis takdir ederse millete gidileceğini ve milletin karar vereceğini söyledi. 
Altay'ın savaş çığırtkanlığına sosyal medyadan da büyük tepki geldi.

KEMAL ÖZER'İN YAZISI İÇİN TIKLAYIN

Yorum Yaz

  872661

-