26 ŞUBAT 2020 ÇARŞAMBA

MİLLET YALANCIYA DERSİNİ VERİR

“Bu ülke CHP'nin milletvekili pazarlığı yaptığı Güneş Motel rezaletini, parti değiştiren fırıldaklarını görmüş, yaşamıştır” diyen Erdoğan, “Günlük hayatta yalancının mumu yatsıya kadar yanar, siyasette ise en fazla seçime kadar yanar. Seçim sandığı önüne gelince bu millet yalancıya dersi verir” ifadesini kullandı.


MİLLET YALANCIYA DERSİNİ VERİR

Başkan Erdoğan miting meydanlarını iftira kürsüsüne çevirenlere sert konuştu

AÇIK SÖYLÜYORUM; BU MİLLETE İHANET İÇİNDELER

Elazığ'da düzenlenen mitingte vatandaşlara seslenen Başkan Erdoğan, “31 Mart'ta iftiracı müptezellere ahlak dersi, edep dersi vermeye hazırlanan bir Elazığ var. Bu meydanda yalan yok. Bu meydanda zillet yok, sadece beka var. Bu meydanda, bölücüleri demir yumruk olup ezen yiğitler var” dedi. Erdoğan, “Siyaset kutuplaştırmak için değil gönülleri buluşturmak için yapılır. Her kim siyaseti insanımızı birbirimizi kırdırmanın aracı haline getiriyorsa; PKK'nın desteklediği HDP gibi. Açık söylüyorum onlar bu millete ihanet içindedir” diye konuştu.

BU ÜLKE GÜNEŞ MOTEL REZALETİNİ GÖRDÜ

Başkan Erdoğan, her kim miting meydanlarını iftira kürsüsüne çeviriyorsa, onun sadece kendi itibarını değil siyasetin itibarını da yok ettiğini belirtti. “Geçmişte Türkiye bu tarz çok siyasetçi görmüştür” diyen Erdoğan, “Bu millet siyaseti kirleten, lekeleyen bir çok kifayetsiz görmüştür. Bu ülke CHP'nin milletvekili pazarlığı yaptığı Güneş Motel rezaletini, parti değiştiren fırıldaklarını görmüş, yaşamıştır. Günlük hayatta yalancının mumu yatsıya kadar yanar, siyasette ise en fazla seçime kadar yanar. Seçim sandığı önüne gelince bu millet yalancıya dersi verir” ifadesini kullandı.

KOMİKLİK DEĞİL EDEPSİZLİKTİR

Denizli'de Kılıçdaroğlu ve Akşener'in ortak düzenledikleri mitingte millete yaptıklarını, yapacaklarını anlatmak yerine bize ve halkımıza bühtan ettiklerini söyleyen Erdoğan, “Cumhurbaşkanı'nın teröristler dediği Denizlililer diyor. Bunun adı şaka değil, komiklik değil, olsa olsa hadsizliktir, edepsizliktir. İftiralarla, bühtanla mahkemeye verdim. Oradan da hesaplaşacağız. Fakat hanımefendinin kaçacak deliği de yok. O milletvekili de değil. Onun hesabı ağır olacak. 31 Mart günü millet bunlara şaka nasıl olurmuş sandıkta gösterecek” dedi.

Yorum Yaz

  028725

-