26 MAYIS 2018 CUMARTESİ

MISIR VE İSRAİL'İN GAZZE ABLUKASINA ABBAS DA KATILDI

Refah sınır kapısını İsrail’den bile daha katı bir şekilde kapatan son Firavun Sisi’ye, Filistin sözde Devlet Başkanı hain Abbas da katıldı. Filistin Devlet Başkanlığı koltuğunda gayrimeşru şekilde oturan Abbas, Hamas'ın Gazzeliler üzerindeki etkisini azaltmak için kendi halkını karanlığa gömdü.


MISIR VE İSRAİL'İN GAZZE ABLUKASINA ABBAS DA KATILDI

Refah sınır kapısını İsrail'den bile daha katı bir şekilde kapatan son Firavun Sisi'ye, Filistin sözde Devlet Başkanı hain Abbas da katıldı. Filistin Devlet Başkanlığı koltuğunda gayrimeşru şekilde oturan Abbas, Hamas'ın Gazzeliler üzerindeki etkisini azaltmak için kendi halkını karanlığa gömdü. İsrail, Türkiye'den çekindiği için bu Ramazan Gazze'ye saldıramayınca, Sisi ile hain Abbas'ı sahneye sürerek Filistin halkına ‘savaş' ilan ettirdi. Kendi halkına zulmetmekten çekinmeyen ve gâvura rahmet okutan yerli hain Abbas yönetiminin talebiyle İsrail, Gazze'deki Filistinlilerin elektrik kesintilerini 20 saatin de üstüne çıkarmaya hazırlanıyor.

ABBAS İSTEDİ, İSRAİL KESTİ

Siyonist terör devleti İsrail ile Filistin'in sözde Devlet Başkanı Mahmud Abbas'ın Gazze'ye uyguladığı ablukanın şiddeti her geçen gün artıyor. Gazze bölgesinde hâlihazırda 20 saate kadar çıkan günlük elektrik kesintileri, Abbas yönetiminin talebi nedeniyle Siyonist İsrail yönetimi tarafından daha da artırılacak. Büyük zorluklara rağmen ayakta durmaya çalışan Gazze, günde 4 saatten daha da az elektrik kullanabilecek.

AMAÇ HAMAS'I İTİBARSIZLAŞTIRMAK

Haaretz gazetesinin İsrail Genelkurmay Başkanı ve İstihbarat Dairesi Başkanının bölgelerle ilgili işlerini organize eden üst düzey bir yetkiliye dayandırdığı habere göre, İsrail terör ordusunun “Hamas'a uygulanan ablukayı artırın” talebini göz önünde bulunduran İsrail hükümeti, Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas'ın Gazze'nin elektriği için ödediği parayı azaltma kararını fırsat bilerek, Gazze bölgesine verdiği elektriği daha da fazla kesecek.

BU ABBAS'IN İLK İHANETİ DEĞİL

Gazze'nin hâlinin çok kötü ve sıkıntılı olduğunu belirten İsrailli yetkiliye göre, “Zaten az verilen elektriğin daha da azaltılması Gazze cephesini iyice köşeye sıkıştıracak.” Filistin'in sözde Devlet Başkanı Mahmud Abbas da bu çerçevede, Hamas'a yönelik ablukanın şiddetinin artırılması için Gazze bölgesine verilen elektrik hesabına ödediği parayı yüzde 40 oranında düşürmek istediğini İsrail'e bildirmişti. Abbas, Hamas'ın etkinliğini azaltmak için sık sık işgalci Siyonist ile işbirliğine gidiyor.

TÜRKİYE ve KATAR GAZZE'NİN İKİ HAMİSİ

Katar ve Türkiye'nin yardımı olmasa Gazze'de elektriksizlik, susuzluk ve gıdasızlık nedeniyle bir soykırımın meydana geleceği kaydedilirken, AFAD'ın koordinasyonu ile Mersin Limanı'ndan yarın demir alacak Aqua Stella isimli geminin 10 bin ton yardım malzemesini Gazze'ye götüreceği haberi büyük sevince yol açtı. Geçen sene de Gazze'ye bayram öncesi yardım gemisi gönderen Türkiye, en kısa sürede açlıkla boğuşan Yemen'e de bir yardım gemisi göndermeye hazırlanıyor. Bugün Mersin Limanı'ndan Gazze'ye doğru yola çıkacak 113 metre uzunluğundaki yük gemisi, 50 bin giyecek, 20 bin kırtasiye seti, 18 bin oyuncak, 50 bin gıda kolisi, bin 10 bisiklet, 5 bin ton un, 100 ton bisküvi, çikolata, kek, bin adet bayramlık giysi ve 100 adet tekerlekli sandalye götürecek.

 

Yorum Yaz

  932615

-