20 ŞUBAT 2019 ÇARŞAMBA

NE DİYORSAK O!

Yeni Türkiye’nin ilk Başkanı Erdoğan, ekonominin gidişatından memnun olmadığını her fırsatta dile getiriyordu. Nitekim geçmiş dönemde ekonomiyi yöneten Mehmet Şimşek, Naci Ağbal, Nihat Zeybekçi ve Faruk Özlü kabine dışında kaldı. Geçtiğimiz 23 Mayıs’ta yazarımız Kurşun Kalem ‘Ekonomi ekibi oyun dışı’ başlığıyla kaleme aldığı yazısında Şimşek, Ağbal ve Özlü’nün tamamen devre dışı kalacağını yazmıştı. Ve dediğimiz doğru çıktı, ekonomi yönetimi değişti.


NE DİYORSAK O!

150 YILLIK VESAYET SİSTEMİNDEN KURTULDUK

Türkiye tarihi hadiselerin cereyan ettiği zamanlardan birini yaşıyor. 24 Haziran'daki Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimlerinden yüzde 52.6 gibi üstün bir oy oranıyla seçilen Recep Tayyip Erdoğan yeni Türkiye'nin ilk Başkan'ı oldu. Yeni Türkiye'de 150 yıllık vesayet sisteminden kurtulacağız diyen Başkan Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ni de hayata geçirdi. 21 Bakanlık sayısını bir Başkan Yardımcısı olmak üzere 16'a düşüren Erdoğan, kabinede de ciddi revisyona gitti. Özellikle geçmiş dönem ekonominin kurmaylarının tamamı değişti. Bu konuda en doğru bilgileri yine Yenisöz gazetesi kamuoyuna duyurdu.

EKONOMİ EKİBİ OYUN DIŞI KALDI

Herkesin kesin Bakanlığa devam edecekler gözüyle baktığı ekonomi kurmayları Mehmet Şimşek, Naci Ağbal, Nihat Zeybekçi ve Faruk Özlü'nün kabine dışında kalacağını bir tek Yenisöz yazdı. Nitekim geçtiğimiz 23 Mayıs tarihinde yazarımız Kurşun Kalem'in yazdığı ‘Ekonomi ekibi oyun dışı' başlıklı köşe yazısında verdiği bilgiler bire bir tuttu. Zira Başkan Erdoğan ekonominin gidişatından ve uygulanan politikalardan memnun olmadığı için değişen sistemde Şimşek, Ağbal ve Özlü'yü ne meclis sıralarında oturttu ne de ekonominin içinde tuttu. Şimdi sıra ekonomi bürokrasisine tırpan atmaya geldi.

kupur23mayis

Konu ile ilgili Kurşun Kalem'in yazısı için tıklayın

Yorum Yaz

  139986

-