14 AĞUSTOS 2020 CUMA

NEDEN KİMSE 250 KİLOLUK GORİLDEN BAHSETMİYOR?


NEDEN KİMSE 250 KİLOLUK GORİLDEN BAHSETMİYOR?

Yeni Söz Özel Haber

Eski CIA ajanı Valerie Plame Wilson, ABD savaşlarında Yahudilerin parmağı olduğunu belirten bir makaleyi paylaştığı için yönetim kurulu üyesi olduğu fondan zorla istifa ettirildi. Wilson özür üstüne özür dilemek zorunda bırakılırken, makalenin asıl yazarı Philip Giraldi'nin de eski bir CIA ajanı olduğu ve bu yazısı yüzünden 14 yıl boyunca hizmet ettiği kurumdan kovulduğu ortaya çıktı. Giraldi'ye göre, ABD kamuoyu kendi tarihleri ve girdikleri savaşlar anlatılırken Yahudilerden hiç bahsedilmemesinden rahatsız ve “Neden hiç kimse odanın ortasındaki 250 kiloluk gorilden bahsetmiyor” diye tepki gösteriyor. Gelişme düşünce, fikir ve basın sözlüğüne sahip palavrasıyla pazarlanan batıyı bir kez daha ifşa etti.

YAHUDİ ELEŞTİRİSİ HAYATINI KARARTTI

Eski CIA ajanı ve yazarı Valerie Plame Wilson'ın hayatı, ABD'nin girdiği savaşlarda Yahudilerin parmağı olduğunu anlatan bir yazıyı, twiter hesabından retweet ettiği için alt üstü oldu. Tek suçu(!) “Yahudiler ABD savaşlarının arkasındaki itici güç” görüşünü savunan bir paylaşımı yeniden paylaşmak olan Wilson, yönetim kurulu üyesi olduğu Amerikan Vakfı Ploughshares Fonu'ndan ayrıldı.

ANINDA PİŞMAN ETTİLER!

Twitter hesabından, “Ön yargıları bir kenara bırakın ve ‘Amerika Yahudileri Amerika'nın savaşlarını yönlendiriyor' başlıklı makaleyi okuyun” yazan Wilson, çok kısa bir süre içinde geri adım atarak pişmanlık dolu ifadeler kullanmak zorunda bırakıldı. “Her şeyi berbat ettim” diyen Wilson, “Perşembe günü, Twitter üzerinden çok rahatsız edici bir yazı paylaştım” dedi.  

KENDİSİ DE YAHUDİ!

Wilson bu köşe yazısını tweetlerle paylaşma nedenini ise şöyle açıklamıştı:  “Her şeyden önce, sakin olun. Tweet'leri re tweet etmeniz onayladığınız anlamına gelmez. Evet, bazı kısımları çok provakatif ama düşündürücü. Birçok neocon şahini Yahudi'dir. Sadece bilmeniz için söylüyorum: Ben de bir Yahudi'yim. İran'la savaşa ya da İran nükleer antlaşmasına konularına girmeyeceğim. Savaşa hazır olan çok fazla insan var. Bütün makaleyi okuyun ve bir an için, önyargılarınızı bir kenara bırakıp sadece düşünmeyi deneyin. "

KENDİ KURUMU YERİN DİBİNE SOKTU

Hadise üzerine fondan yapılan açıklamada, “Yönetim kurulu üyemiz Valerie Plame Wilson, Unz Review'da anti-Semitik bir makale ile ilgili ciddi bir retweet yanlışı yaptı.  Ploughshares Fonu olarak beyazların üstünlüğünü savunan ve anti-Semitizim propagandası olduğuna inandığımız bu makaleyi en güçlü şekilde kınıyoruz. Bu site yoluyla ilan edilen önyargılar, Amerikan değerlerine ve insan ahlakına karşı bir hakarettir” ifadeleri kullanıldı.

MAKALENİN ASIL YAZARI ESKİ CIA AJANI DA KOVULMUŞ!

Vakanın diğer bir enteresan tarafı ise, Wilson tarafından re-tweet edilen makalenin yazarı Philip Giraldi'nin başına gelenler. 1946 doğumlu CIA subayı, Ulusal Yargı Konseyi İcra Direktörü ve köşe yazarı Phil Giraldi, unz.com'da yazdığı “Amerikan Yahudileri ABD'yi savaşa sürüklüyor” başlıklı makalesi nedeniyle, 14 yıldır çalıştığı ve düzenli olarak katkıda bulunduğu Amerikan Muhafazakarları adlı kurumdan kovuldu. Giraldi'yi telefon yoluyla kovan kurum, “Makale kabul edilemez” açıklaması yaptı.

HİÇKİMSE 250 KİLOLİK GORİLDEN BAHSETMİYOR?

Giraldi makalesinde “Geçenlerde ABD'nin savaş tarihi ile ilgili bir konferansa katıldım. Yaşlı bir beyefendi gelip şunları söyledi: “Neden kimse odanın ortasında duran iki yüz elli kiloluk gorilden bahsetmiyor?  Bu konferansta kimse İsrail'den bahsetmedi. Hepimiz Netenyahu için Ortadoğu'daki her savaşı destekleyen Amerikan Yahudilerinin para ve güç kaynaklarını bilmiyor muyuz? Artık onlardan bahsetmeye ve kaçmalarına izin vermemeye ne zaman başlayacağız?”

‘İSRAİL ALEYHİNE SATIR YAZDIRMAZLAR'

Benzer yorumları daha önce kereler duyduğunu vurgulayan Giraldi, “Cevabım hep aynı: Yahudi gruplar ve derin bireysel bağışçılar sadece politikacıları kontrol etmekle kalmaz, aynı zamanda kendi medya ve eğlence endüstrilerini de oluştururlar ki bu da hiç kimsenin kendileri aleyhinde hiçbir şey duymaması anlamına gelir. Sözde ikili sadakat konusunda hassas davranıyorlar. Fakat ifadenin kendisi bir üçkağıt. Zira gerçekte yalnızca İsrail'e sadakatleri söz konusu” diyor.

‘İRANL'A SORUNU OLAN YAHUDİLER'

İran'la yaklaşan savaş konusunda yapılan uyarılara değinen Giraldi, “Bunun sebebi İran hegemonyası korkusu ile takıntılı bir Suudi hükümet ve tabi ki İsrail hükümetinin kendisi. Fakat ana aktör ABD'li Yahudiler. Zira Amerika'yı tehdit etmeyen bir ülke ile savaş başlatmanın zorlu görevini Amerikalı Yahudiler üstlendi. Sahte İran tehdidi numaraları başarılı oldu. O kadar ki hemen hemen tüm Cumhuriyetçi ve Demokratik kongre üyeleri ve medya, İran'ın kesinlikle sıkı bir şekilde ele alınması gerektiğine ikna oldular. Ve bunu yaparken neredeyse tüm Yahudilerin İran'a düşman olduğu konusu önemsenmiyormuş gibi görmezden gelindi. Fakat asıl önemli olan bu.”

ORTADOĞU'YU KANA BULAYANLAR DA YAHUDİ

Giraldi daha sonra kendini yeni-muhafazakar olarak tanıtan bir grup Yahudinin ismini açık açık vererek bu kişilerin Irak'la savaşa neden olan yanlış bilgiler yayıp, ABD'nin Orta Doğu'nun çoğunu etkili bir şekilde yok etmesine neden olduğunu savundu ve “Bu kişiler masa başında düşünerek başkalarının savaşması ve ölümleri üzerine plan yapan kimseler” dedi.

‘YAHUDİLER YALAN SÖYLÜYOR'

Televizyonda ve radyoda Ortadoğu hakkında konuşan uzmanların neredeyse hepsinin Yahudi olduğunu söyleyen Giraldi, “Buna bir de Neoconların grup olarak Yahudiler tarafından kurulduğunu ve büyük ölçüde Yahudi olduklarını, dolayısıyla İsrail devletine evrensel olarak bağlı olduklarını ekleyin. Evet, Yahudiler ve yalan bilgi üreten kanallar, Ortadoğu'nun çoğunu etkili bir şekilde yok eden bir savaşa neden oldu. Elbette İsrail toprakları hariç. Aynı zamanda Yahudi olan Philip Zelikow da, samimi bir şekilde, Irak Savaşı'nın İsrail için yapıldığını itiraf etti. Dürüstlükten yoksun Amerikalı Yahudiler televizyona çıktıklarında onların altını tıpkı bir fare zehri şişesi gibi etiketlemek gerek. Örneğin Yahudi ve İsrail devletinin açık sözlü savunucusu olduğu iddia edilen Bill Kristol ekrana çıkınca gibi altına şöyle yazılmalı: Bill Kristol'un kendi uydurduğu saçmalıkların ufak bir dozunu dahi yutmayın” dedi.

‘YAHUDİLERE KANMAYIN'

ABD'nin ulusal güvenlik çıkarlarının yabancı bir grup tarafından manipüle edilmesinden bıkan Amerikan vatandaşların uyanık olmaları ve olan biteni takip etmeleri gerektiğini belirten Giraldi, “Karanlığı yok etmek için ışık yayın ve kimin tarafından dolandırıldığınızı anlayın. Ve eğer birilerinin hisleri incindiyse, çok üzüldüm. İran'la savaşa ihtiyacımız yok, çünkü savaşı isteyen İsrail ve onlara hizmet etmekten mutluluk duyan zengin-güçlü Amerikan Yahudileri. Cidden, buna ihtiyacımız yok” ifadelerini kullandı.

 

  1. Amerikan filmlerini izlersiniz....olayların sonu gelir...açığa çıkmak üzere iken (zaten her şey açıktır da filim bu ya )içeriden derin bir bilgi olayların akışını değiştirmek üzere verilir... dikkat edin sadece İran diyor....hangi savaşında haklıydı ki....bu farklı olsun....bu manevralar amerikan klasiğidir...yoksa 250 kiloluk goril klasiği mi diyelim?.

  2. Amerikan filmlerini izlersiniz....olayların sonu gelir...açığa çıkmak üzere iken (zaten her şey açıktır da filim bu ya )içeriden derin bir bilgi olayların akışını değiştirmek üzere verilir... dikkat edin sadece İran diyor....hangi savaşında haklıydı ki....bu farklı olsun....bu manevralar amerikan klasiğidir...yoksa 250 kiloluk goril klasiği mi diyelim?.

Yorum Yaz

  192742

-