13 AĞUSTOS 2020 PERŞEMBE

NEREDEYSE ÜÇÜNCÜ DÜNYA SAVAŞI ÇIKACAKTI

Türkiye; Akdeniz’de 2 yıldır donanma destekli 4 gemiyle hak arama mücadelesi veriyor Ana Muhalefet Partisi CHP’nin Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ise haberi yok!


NEREDEYSE ÜÇÜNCÜ DÜNYA SAVAŞI ÇIKACAKTI

Duyanlar kulaklarına İnanamadı

Nevşehir'de partisinin il başkanları toplantısında konuşan Kılıçdaroğlu, "Doğu Akdeniz'de zengin petrol var. Doğal gaz yatakları var. Amerika orada, Yunanistan orada, Rum Yönetimi orada, Mısır orada, Katar orada, hepsi orada. Bir tek devlet yok, Türkiye. Niye yok? Başarılı dış politika, niye yok, hangi gerek-çelerle yok orada?" diyeli sadece iki gün oldu. Neredeyse çocukların bile haberinin olduğu Türkiye'nin Akdeniz'de petrol arama çalışmala-rından Kılıçdaroğlu'nun bihaber olduğu ortaya çıktı.

Sağır sultan duydu KILIÇDAROĞLU duymaDI

Türkiye, KKTC'nin de menfaatlerini savunmak için en son donanımlı gemileriyle Doğu Akdeniz'de petrol ve gaz aramak için harekete geçti. Dünya ayağa kalktı. ABD'den Mısır'a, Yunanistan'dan Fransa'ya onlarca ülke Türkiye'yi açık açık tehdit etti. Öyle ki Kıbrıs Rum yönetimi AB'yi desteğe bile çağırdı. Savaş rüzgarlarının estiği Akdeniz'de arama gemilerimize Türk donanması eşlik etti, etmeye de devam ediyor. Ancak CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun bunlardan da hiç haberi olmamış.         

Akdeniz çalkalanırken Kılıçdaroğlu neredeydi?

Türkiye, Nisan 2017'de Barbaros Hayreddin Paşa sismik arama gemisiyle Doğu Akdeniz'de petrol ve gaz arama çalışmalarını başlattı. Mayıs 2019'da Fatih, Haziran 2019'da Yavuz sondaj gemilerimizi Doğu Akdeniz'e göndererek hak arama mücadelesini en üst seviyeye yükseltti. Dünya ayağa kalktı. Rumların gemi personelini tutuklarız tehditlerine Başkan Recep Tayyip Erdoğan en sert tepkiyi göstererek, “avcunuzu yalarsınız” cevabını vermişti. Ama, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu bunları da hiç duymamış.       

Dünya duydu Kılıçdaroğlu duymadı

Kılıçdaroğlu'nun ‘Türkiye Doğu Akdeniz'de niye yok” açıklamasına AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, cevap verdi.  Çelik, sosyal medya hesabından "Vatandaşlarımız, CHP Genel Başkanı'nın dış politika konusunda benzer yanlışlarına daha önce de defalarca kez şahit oldu. Ancak bu ölçekte bilgisizlik CHP adına da kabul edilemez bir durumdur. Bir genel başkandan daha sorumlu açıklamalar beklemek tüm kamuoyunun hakkıdır." paylaşımında bulundu.

 Kılıçdaroğlu'nun bu açıklamalarına Dışişleri Mevlüt Çavuşoğlu da tepki göstererek  "Sayın Kılıçdaroğlu Doğu Akdeniz'de bizim ve KKTC'nin haklarını koruyan Fatih, Yavuz ve Barbaros'u Yunan gemisi sanıyor herhalde. 4. gemimiz Oruç Reis de yolda. Milli davamız Kıbrıs konusunda bile yeterince bilgilendirilmeyen Sayın Genel Başkan'a bu konuda bilgi vermeye hazırız." dedi.

Yorum Yaz

  692986

-