6 AĞUSTOS 2020 PERŞEMBE

O SKANDAL DÜZELTİLDİ, HAK YERİNİ BULDU!

Geçtiğimiz Ekim ayında sırf bazı çevrelerin İslamî ahkamlardan rahatsız olması sebebiyle hakkında soruşturma başlatılarak görevinden uzaklaştırılan İhsan ŞENOCAK hocaefendi görevine iade edildi.


O SKANDAL DÜZELTİLDİ, HAK YERİNİ BULDU!

Skandalın yaşandığı 28 Ekim 2017 tarihine ait haberimiz.

Özellikle sünnet-i seniyye ve tasavvuf düşmanlarının yoğun saldırısına maruz kalan İhsan ŞENOCAK hocaefendi hakkında yapılan soruşturma tamamlandı ve herhangi bir suç unsuruna rastlanılmadı. Görevine iade edilen ŞENOCAK, bazı kesimler tarafından susturmak için en son yaptığı vaazından cımbızlanmış kelimeler ve basındaki şarlatanlarda kullanılarak abartıla abartıla servis edilmişti. 

Diyanet İşleri Başkanlığının tarihine kara bir leke olarak eklenecek bu hadiseden bu kadarcık bir zararla çıkmış olması ise Müslümanlar tarafından takdirle karşılandı.

 

 

  1. Bu sonuca ulaşmak için bu kadar soruşturmaya bile gerek var mıydı? Söylediği sözler soruşturmaya bile gerek olmayan sözler iken kime saldırmış? kime hakaret etmiş? kimin tavuğuna kış demiş de soruşturma geçirmiş? Yıllardır bildiğimiz Allah’ın emrini bilenlere de bilmeyenlere de hatırlatmış.... düşünebiliyormusunuz? Diyanet bunları söylediği için açığa alıyor......

  2. bazı çevreler diyanete istediği gibi dizayn etmek istemktedirler.sanki bunlara maaş veriyormuş da istedikleri gibi olcakmış.ya bakın diyanet kurumuna çoğu islam dininin sesi olması için vakıftır.ya hukukta bir yabancı vakıf arazisindeki kilisesindeki yabancı papazı hristiyan görüşlerini beyan ettiği için susturamassın.asıl diyanet amacı yerine getiremeyen vakıftır.ve çoğu vakıf arazisi gasbedilmiş camileride yııklmıştır gayri hukuki olarak..

Yorum Yaz

  793209

-