20 AĞUSTOS 2019 SALI

OBAMA SOLCULARI KIŞKIRTMAKLA SUÇLANIYOR!

Eski başkan Obama görevi bıraktı ama Cumhuriyetçi senatörler onun peşini bırakmıyor. Obama hakkında, yabancı ülkelerdeki sol grupları desteklediği’ iddiasıyla bir soruşturma daha talep ettiler.


OBAMA SOLCULARI KIŞKIRTMAKLA SUÇLANIYOR!

ABD'de bazı senatörler Dışişleri Bakanı Rex Tillerson'dan Başkan Barack Obama döneminde "yabancı ülkelerdeki aşırıcı ve bazen şiddet eylemleri yapan siyasi aktivistlere” yapılan para yardımını soruşturmasını istedi.

Cumhuriyetçi Partiden Mike Lee, Jim Inhofe, Thom Tillis, Ted Cruz, David Perdue, ve Bill Cassidy ortak bir mektup kaleme alarak, Tillerson'un Obama döneminde George Soros tarafından desteklenen çeşitli organizasyonlara yapılan yardımları soruşturmasını talep etti.

‘Vergilerle solcu gruplar desteklendi'

Senatörler Tillerson'a yolladıkları mektupta, Obama döneminde Dışişleri Bakanlığının vergi paralarını kullanarak “Makedonya, Arnavutluk, Latin Amerika ve Afrika'da solcu grupları” desteklediğini kaydetti. Mektupta, Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan bu yardımların George Soros'un desteklediği bazı organizasyonlara yapıldığı belirtildi.

Yorum Yaz

  137506

-