18 HAZİRAN 2018 PAZARTESİ

OYUN İÇİN EN İYİ MASAÜSTÜ BİLGİSAYAR


OYUN İÇİN EN İYİ MASAÜSTÜ BİLGİSAYAR

(İLANDIR)   Dünyada teknoloji alanında meydana gelen gelişmeleri güncel olarak sizlere sunan teknolojihaberim.net sitesi ile sizler de teknoloji alanındaki gelişmeleri yakından takip edebilirsiniz.

Teknoloji haberleri alanında meydana gelen gelişmelerden birisi de masaüstü bilgisayar sektöründe olmuştur.

Bazı durumlarda özellikle bilgisayarınızın yanınızda olmadığı zamanlarda bilgisayardaki dosyalara erişim sağlanması gerekebilmektedir. Bilgisayarı uzaktan kontrol edebilmek amacına hizmet eden android uygulamalarının başında TeamViewergelmektedir. Bilgisayarlara ve mobil cihazlara hem hızlı hem de güvenli bir erişim hizmeti sunmaktadır. Birçok modeldeki cihaz için uygundur. Ekran paylaşımı, hızlı bir şekilde dosya aktarma, uzak bağlantıyı güçlü şifreleme protokolleri ile koruma, uzak oturumları kaydetme; çağrı, konferans ve toplantı ihtiyaçları için sohbet ve VoIP özellikleri gibi birçok özelliği bulunmaktadır. Fakat işletme kullanıcıları için pahalı fiyat olması programın bir dezavantajıdır. Ayrıca açık kaynak kodlu VNC çalıştıran sistemlere ve UltraVNC,TightVNC gibi üçüncü parti VNC yazılımlarına bağlanamaması da bir başka olumsuz yönüdür.

Bir diğer uygulama da VNC Viewer uygulamasıdır. VNC ve VNC Connect uyumlu cihazlara bağlantı sağlayan bu program da bilgisayarı uzaktan kontrol edebilmek için en çok kullanılan programlardan biridir. Ev kullanıcıları için bulut tabanlı ücretsiz VNC Connect aboneliği sunması, güvenli ve hızlı bağlantı sunması , birden fazla kimlik doğrulama şeması bulunması, mobil cihazlarda daha kolay kontrolü sağlamak için Bluetooth fare ve klavye desteği sunması programın olumlu yönleridir. Olumsuz bir yönü ise ücretsiz ev kullanıcılarına Android, iOS ve Chrome destekli cihazları kullanarak dosya aktarım özelliği desteklenmemektedir.

Microsoft Uzak Masaüstü uygulaması, sohbet, sesli çağrı, dosya aktarımı gibi özelliklere sahip olmasa da bilgisayarı uzaktan kontrol etme amacına hizmet edebilen bir programdır. Sadece Windows işletim sistemine sahip bilgisayarlara erişim sağlamaktadır. Ücretsiz bir programdır.

Chrome Uzaktan Masaüstü uygulaması, hem kişisel hem de ticari kullanıma uygun olan programın kullanımı oldukça kolaydır. Güvenli bir bağlantı hizmeti sunar. Windows, macOS ve Linux gibi birçok sunucuya bağlanabilmektedir. Güçlü şifreleme ile güvenli bir erişim sağlar. Kaydedilen oturum veya bağlantı ayrıntıları tek bir yerden yönetilebilir. Ekran paylaşımı da sağlar.

Tüm masaüstü bilgisayar gelişmelerini ve tüm teknoloji haberleri hakkında bilgi sahibi olabilmek için www.teknolojihaberim.net sitesini takip edebilirsiniz.

Yorum Yaz

  363644

-