9 AĞUSTOS 2020 PAZAR

POPÜLER KINA KONSEPTLERİ NELERDİR?

Kına geceleri evlenecek her genç kızın hayalinş kurduğu bir gecedir. Bu nedenle bu gecenin  özel ve kusursuz olmasını isterler. Kına gecesi konseptleri gelinlerin en özel geceleri daha güzel bir hale getirmek için planlanan temalardır. Çeşitli kına gecesi konseptleri içerisinde en çok tercih edilen 2019 kına konseptleri; Roman konsepti, Hint konsepti ve Osmanlı konseptleridir.


POPÜLER KINA KONSEPTLERİ NELERDİR?

 

2019 Kına Konseptleri: Roman Konsepti

Roman konsepti kına gecesi, 2019 kına konseptleri arasında en renkli ve neşeli olanı demek yanlış bir tabir olmayacaktır. Girdikleri her ortamı neşelendiren Romanlardan esinlenerek hazırlanan bu konsept ile diğer kına gecelerine göre çok daha renkli ve eğlenceli bir kına gecesi yaşanıyor.  2019 kına konseptleri içerisinden Roman konseptli kına gecesi seçildiğinde, kına organizasyonunda göz alıcı turuncular, parlak morlar, dikkat çekici kırmızılar gibi canlı renkler ortama hakim oluyor. Dekorasyonda ise tüller, taş boncuklar, renkli çiçekler olmazsa olmaz. Kına tahtının çevresinden renkli tüller sarkıtarak bir çadır havası yaratılırken, misafirlere renkli Shakira kemeri dağıtılarak onların da konsepte uyum sağlamasına yardımcı olunuyor.

2019 Kına Konseptleri: Hint Konsepti

Hint konseptini yansıtabilmek için organizasyonlarda sarı, turuncu, pembe, yeşil gibi parlak renkler tercih edilmelidir. Kıyafet seçimini yaparken Hint kına kıyafetlerini incelenerek en beğenilen ve en uygun olan bindallı ya da sari tercih edilmelidir. Aksesuar olarak ise altın rengi sallantılı Hint takıları, dövmeler, yapışkanlı taşlar kullanabilir. 2019 kına konseptleri arasından seçilen Hint kına gecelerinde hakim olacak müziğe gelirsek listeye mutlaka Hint kına gecesi müzikleri arasından birkaç parça dahil edilmeli ve konseptin ruhu yansıtılmalıdır. Bu konseptte genellikle gelinler Hint dansı yaparak misafirlerinin kaşrısına çıkıyorlar. 2019 kına konseptleri içerisinden Hint konseptini tercih eden gelin adayları, kına hediyeliği olarak ise kına şablonu ve Hint kınası içeren minik bir paket yapabilirler.

2019 Kına Konseptleri: Osmanlı Konsepti

2019 kına konseptleri içerisinde en çok beğenilenlerden birisi de Osmanlı kına konseptidir. Bol işlemeli, ağır kumaşlardan gösterişli Osmanlı kaftanları, bordo ya da kırmızı kadifelerle altın varakların kullanıldığı kına tahtları ve altın renkli süslemelerle kına gecelerinde mükemmel bir Osmanlı konsepti gerçekleştirilebilir. Zümrüt, yakut ya da safir süslemeli kına taçları, gerdanlıklar takarak bir sultana dönüşen gelinler, nedimelerine ise daha sade Osmanlı tarzı kaftanlar giydirerek temalarını tamamlayabilirler. Kına geleneklerinin olmazsa olmaz aşaması kına yakma merasimi sırasında kullanılan tepsiyi bordo kadife kumaştan, altın işlemeli, tuğra motifli bir Osmanlı kına tepsisi olarak tercih edilen bu konsepte böylece 2019 kına konseptleri tercihlerinin uygulandığı bir kına gecesinde gerçekleşen her aşamada Osmanlı ruhu yaşatılmış oluyor.

Kaynak: https://kinacim.com.tr/

Yorum Yaz

  075130

-