24 OCAK 2019 PERŞEMBE

PTT’NİN MESSENGER’İ AMERİKALI ÇIKTI

PTT tarafından 'Yerli WhatsApp' diye duyurulan PTT Messenger'ın yerli yapım olmadığı ortaya çıktı. Adı bile İngilizce olan yazılımın yerli ve milli diye lanse edilmesi herkes hayal kırıklığına yol açtı. Yazılımın ‘Acknowledgements’ bölümünü tıklayanlar ‘Miloi Software Adrws Boston USA’ adresiyle karşılaştı. Böylece bir dev daha doğmadan çöktü.


PTT’NİN MESSENGER’İ AMERİKALI ÇIKTI

PTT NE YAPMAK İSTİYOR?

Son zamanlarda yerli arama motor anonsu geldi altından Google çıktı. Yerli haberleşme yazılımı dediler altından Amerika'da yapılmış hazır bir uygulama çıktı. Son olarak ise PTT'nin Amerikalı WhatsApp'a rakip olarak anons ettiği ‘PTT Messenger'ın altından da tıpkı adı gibi Amerika çıktı.

PTT MESSENGER MİLOİ SOFTWARE'E Mİ AİT?

Önceki gün duyurulan ‘PTT Messenger'ın ‘Acknowledgements' bölümüne girenlerin sevinci kursağında kaldı. Zira burada yazılımın yerli olmadığı ve  ‘Miloi Software' adlı Amerikalı bir şirket tarafından geliştirildiği görüldü. PTT'nin yaptığı ise muhtemelen bu yazılım alınarak Türkçeleştirilmesi veya bu firmaya Türkçe sürümünün sipariş edilmesinden ibaret. Böyle ilk günden bir ‘yerli ve milli' masalının daha sonuna gelinmiş oldu.

ptt-messenger4

İLK GÜN YAYINDAN KALDIRILDI

Önceki gün OIS ve Andoroid mağazalarından indirilebilen ‘PTT Messenger'in dün itibari ile erişilemez hale geldi. PTT'nin sitesinden yapılan yönlendirme ise kaldırıldı.

Yorum Yaz

  924287

-