RAMAZAN GELENEĞİNE CHP’Lİ ‘EKREM İMAMOĞLU’ ENGELİ

1982 yılından beri Sultanahmet’te ve bir ara Beyazıt Meydanı’nda kurulan ‘Dini Yayınlar Fuarı’ adeta Ramazan geleneği haline geldi. 25 yıldan sonra resmi olmayan rakamlara göre İBB yönetimine geçen CHP’li Ekrem İmamoğlu, İstanbulluların heyecanla beklediği fuarın Sultanahmet’te kurulmasını engelledi.


RAMAZAN GELENEĞİNE CHP’Lİ ‘EKREM İMAMOĞLU’ ENGELİ

RAMAZAN GELENEĞİ HALİNE GELMİŞTİ

11 ay boyunca Ramazan-ı Şerif'i bekleyen müminler 1982 yılından beri gelenek haline gelen ‘Dini Yayınlar Fuarı'ndaki eserlerle manevi bilgilerini zenginleştiriyorlardı. 2010 yılına kadar 26 yıl boyunca Sultanahmet Meydanı'nda kurulan fuar 2017'ye kadar Beyazıt Meydanı'nda kuruldu. Geçtiğimiz yıl yuvaya dönen fuar yeniden Ayasofya'da misafirlerini ağırladı. Bu yıl da heyecanla beklenen fuarın engellenmesi vatandaşların tepkisine neden oldu.

CHP'Lİ İMAMOĞLU'NUN, RAMAZAN'DAKİ İLK İCRAATI FUARI ENGELLEMEK OLDU

37 yıldır Diyanet Vakfı öncülüğünde düzenlenen fuar, 25 yıl sonra İBB yönetimini resmi olmayan seçim sonuçlarına göre devralan CHP zihniyetinin engellemesine takıldı. Resmi olmayan sonuçlara göre İBB Başkanı olan CHP'li Ekrem İmamoğlu, Ramazan ayının manevi atmosferinde dini bilgilerini de geliştirmek isteyen vatandaşların tüm dini eserleri birarada bulacağı fuarın kurulmasına izin vermedi. İmamoğlu, bu engellemesine esnafı, emniyeti ve itfaiyeyi de ortak etmeye çalıştı.

Yorum Yaz

  102296

-