26 ŞUBAT 2020 ÇARŞAMBA

‘RAMAZAN’IN SONU BAYRAM

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Yıldırım, 'Her ramazanın sonunda bayram var biliyorsunuz. Bayramsız ramazan düşünülemez. İnşallah ramazanı tamamlayacak, bayramı da idrak edeceğiz' şeklinde konuştu.


‘RAMAZAN’IN SONU BAYRAM

SEÇİM KOORDİNASYON MERKEZİ KURULDU

İstanbul'da bulunan Hz. Ali Camii'nde cuma namazını kılan AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım, çıkışta basın mensuplarının sorularını yanıtladı. "Nasıl bir seçim süreci işleyecek. 31 Mart'taki ile aynı mı olacak? Farklı bir yol haritası mı izleyeceksiniz?" şeklindeki soruya Yıldırım, "Seçim kampanyasıyla ilgili AK Parti Teşkilatları İstanbul İl Başkanlığı seçim koordinasyon merkezi oluşturuldu. Koordinasyon merkezi kampanyanın bütün boyutlarıyla sorumlusu olacak. Biz de o çerçevede kampanya çalışmalarını yürüteceğiz" dedi.

CUMHUR İTTİFAKI'NA DEVAM SONUCU GÜZEL OLACAK

Gazetecilerin, “Ramazanın sonu bayram mıdır?” sorusunu değerlendiren Yıldırım, "Her ramazanın sonunda bayram var biliyorsunuz. Bayramsız ramazan düşünülemez. İnşallah ramazanı tamamlayacak, bayramı da idrak edeceğiz" diye konuştu. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile ortak çalışmalarının olup olmayacağına yönelik soru üzerine ise Yıldırım, "Cumhur İttifakı devam ediyor. Dolayısıyla Sayın Bahçeli İstanbul'da daha ziyade kampanyasını, faaliyetlerini sürdürecek biz de aynı şekilde bazı ortak programları da gerçekleştireceğiz. Bu şekilde inşallah güzel bir sonucu elde edeceğiz" şeklinde konuştu.

AÇIK TARAF TUTMAK SANATÇININ SANAT KARİYERİNE FAYDA SAĞLAMAZ

Binali Yıldırım, son günlerde sanatçıların sosyal medya paylaşımlarının sorulması üzerine, "Kampanya süresince herkes görüşünü ortaya koyacak. Burası özgür, demokratik bir ülke. Türkiye bir hukuk devleti. Herkes görüşünü ortaya koyabilir. Ama bu eleştiri boyutunda da olabilir. Hakarete, husumete dönüşmemesi lazım. Bence sanatçılar bir aday etrafında ideolojik bir kümelenme yapmak yerine görüşlerini tek tek ifade edebilirler. Bunda bir beis yoktur. Ama açık taraf tutmak onların sanat kariyerine de çok büyük fayda sağlamaz." ifadelerini kullandı.

Yorum Yaz

  422153

-