24 OCAK 2019 PERŞEMBE

REKTÖR: SADECE BİZ DEĞİL TÜM HASTANELER ZOR DURUMDA

Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekiminin zor durumdayız açıklamasına rektörden de destek geldi.


REKTÖR: SADECE BİZ DEĞİL TÜM HASTANELER ZOR DURUMDA

Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Hastanesi başhekiminin medikal firmalara olan 250 milyon liralık borç nedeniyle faaliyetlerini durdurmak üzere olduğu yönündeki itirafı rektör tarafından hem yalanlandı, hem de doğrulandı.

Hastanenin Başhekimi Prof. Dr. Bülent Aydınlı, “Olay gerçekten son noktaya geldi. Bu durum böyle devam ederse birçok malzemeyi bulamayız ve belki de birçok önemli ameliyatı da yapamayacağız” derken, Akdeniz Üniversitesi Rektörlüğü ise bölgede ve Türkiye'de önemli referans konumunda olan üniversite hastanesinin yaşadığı mali sıkıntının, kurumun sağlık hizmetlerinin durmasına yol açacak oranda olmadığını söyledi ve ekledi: Sıkıntı sadece biz de değitüm üniversite hastanelerinde. 

Akdeniz Üniversitesi Rektörlüğünden yapılan yazılı açıklamada, bölgede ve Türkiye'de önemli bir referans konumunda olan Akdeniz Üniversitesi Hastanesinin, Türkiye'deki tüm üniversite hastanelerinin yaşadığı oranda mali sıkıntılar yaşadığı ifade edildi. Açıklamada şöyle denildi:

"Ancak bu mali sıkıntılar haberlerde yer aldığı gibi sağlık hizmetlerinin durmasına yol açacak oranda asla değildir. Bu konuda gerek YÖK'te gerekse ilgili bakanlıklarda çözüme yönelik çalışmalar yapılmaktadır. Yönetim olarak konuyu yakından takip etmekteyiz. Akdeniz Üniversitesi Hastanesi, sağlık hizmetine 35 yıldır başarı ile devam etmektedir."

BU CERAHAT PATLARSA TIP FETÖ'SÜ NE OLUR?

 

Yorum Yaz

  483294

-