23 OCAK 2020 PERŞEMBE

SABAH FETHE ÇIKSAK, AVRUPA’YI ÜÇ GÜNDE ALIRIZ

Tevfik Şahin - Özel Haber


SABAH FETHE ÇIKSAK, AVRUPA’YI ÜÇ GÜNDE ALIRIZ

Gölge CIA olarak bilinen Stratfor'un kurucusu George Friedman, geçtiğimiz yıl yaptığı bir açıklamada “Türkler, Almanları sadece bir öğleden sonra içerisinde ve Fransızları da eğer ortaya çıkma cesaretini gösterirlerse bir saat içerisinde bitirebilir” demişti. Friedman'ın fena halde yanıldığı ortaya çıktı. Uluslararası Araştırma Şirketi Gallup'un yaptığı “Ülken için savaşmayı göze alır mısın” anketine göre Avrupa ülkelerinin vatandaşları bir savaş durumunda sallamak için beyaz bayraklarını dünden hazırlamış. “Koskoca” Almanya'da halkın sadece yüzde 18'i “Almanya için savaşırım” diyor.  Fransızların 29'u, İngilizlerin 27'si İspanyolların 21'i, İtalyanların ise sadece yüzde 20'si ülkesi için savaşacağını söylemiş. Bu sonuca göre bir sabah fethe çıksak, akşam namazını Bellevue Sarayı'nda kılabiliriz! 15 Temmuz gerçeğini dikkate aldığımızda çok değil ikinci günde Roma elimizde.

GÜÇ GÖSTERİ TAM GAZ AMA EN GÜÇLÜ TÜRKİYE

Rusya, dün 25 yeni savaş gemisi alacağını açıkladı. Çin devlet başkanı askeri kıyafetle ordusu ile şov yaptı. ABD, nükleer silah kullanabileceğini duyurdu. Kuzey Kore, Japonya'ya füze fırlattı. Hindistan, ABD, Güney Kore, Japonya ortak tatbikat gerçekleştirdi. Türkiye ise 15 Temmuz 2016'da NATO ordusunun saldırısını silah kullanmadan 5 saatte bertaraf ederek neler yapabileceğini göstermişti. Ardından “Fırat Kalkanı” ile 30-40 gelişmiş ülkenin savaştığı DAEŞ'i birkaç günde halletti. Sonra ise 15 Temmuz 2017'de askeri tatbikata gerek bile duymadan 5 milyon siville tatbikatını gerçekleştirdi. Katar'a sadece 150 asker göndererek işgali durdurdu. Şeytanîler ise Türkiye'de yapamayacaklarını anlayınca ansızın Pakistan'a yargı darbesi yaptılar. Pakistan yönetimi ise pes etmeyeceğini gösterdi.

harita 2

2030 SONRASININ TÜRKİYESİ BATININ KÂBUSU

Batılı devletlerin son 15 yıldır üzerinde mutabık oldukları bir durum var 2030 sonrası Türkiye, dünyanın en büyük birkaç ülkesinden biri olacak. 2050'de ise Türkiye'nin “dünyanın süper gücü” olması için önünde hiçbir engel yok. Zaten her 10 yılda bir gelen darbeler, Türk-Kürt, Alevi-Sünni çatışmaları, son dönemlerde yaşadığımız Gezi ayaklanması, 15 Temmuz işgal girişimi gibi ihanet girişimleri ve “siyasi muhalefet” diye yutturulmaya çalışılan batıdan çok batıcı odakların amacı da, Türkiye'nin bu yükselişini engellemek ya da mümkün olduğunca geciktirmek.

ABD MESELEYİ ÇOKTAN ÇÖZDÜ

Türkiye'nin kendileri için oluşturduğu potansiyel tehlikeyi ilk itiraf eden, “gölge CIA” olarak bilinen Stratfor'un kurucusu George Friedman oldu. Friedman, geçen yıl yaptığı bir konuşmada “Japonya'dan sonra gördüğüm 2. güç Türkiye. Türkiye şu anda dünyanın 17. büyük ekonomisi. Suudi Arabistan'dan daha büyük. Askeri kapasitesi, muhtemelen İngiltere hariç Avrupa'nın en iyisi. Almanları sadece bir öğleden sonra içerisinde ve Fransızları da eğer ortaya çıkma cesaretini gösterirlerse bir saat içerisinde bitirebilir” ifadesini kullanmıştı.

AVRUPALILAR ARKASINA BİLE BAKMADAN KAÇAR

Friedman'ın bu açıklamasında en dikkat çeken kısım “Türkler Almanları sadece bir öğleden sonra ve Fransızları da bir saat içerisinde bitirebilir” oldu. Kimisi için bu sözler hamasetten ibaretti. Ancak sürekli araştırmalar yaptıran ve ellerindeki verilere göre konuşan bu gölge baş ajanın neye dayanarak böyle konuştuğu ortaya çıktı. ABD merkezli araştırma-veri şirketi Gallup, 2015 içinde yapıp yeni ortaya çıkan araştırmasında, Avrupa ülkeleri vatandaşlarının, bir savaş çıkması durumunda arkasına bile bakmadan kaçacağını ortaya koydu.

BATILI KAYPAKLAR KEYFİNİN DERDİNDE

Şirketin “Ülken için savaşmayı göze alır mısın” başlıklı araştırması, dünyanın hatırı sayılır bütün ülkelerini kapsıyor. Amerika'nın hem kuzey hem de güneyi, neredeyse tüm Avrupa ve Asya. Kabile devletlerinden oluşan Afrika ise biraz ihmal edilmiş. Araştırmanın ortaya koyduğu sonuç ise oldukça ilginç. Buna göre ülkesi için halkın yarısından çoğu savaşmaya hazır olan ülkelerin neredeyse tamamı, Asya ve Müslüman ülkelerden oluşuyor. Bunun tek istisnası ise Finlandiya. Bu soğuk ülkenin vatandaşları, kanlarındaki savaşçı kanı halen besliyor.

ALMANYA VE FRANSA ÇANTADA KEKLİK

Araştırmaya göre bugün Türkiye'ye her açıdan kabadayılık yapan, Türkiye aleyhine çalışan ne kadar terörist varsa kucağına oturtup pışpışlayan Almanya, yarın savaşa girse kendi halkı tarafından yarı yolda bırakılacak. 70 milyonluk Almanya'da olası bir savaşta cepheye giderim diyenlerin oranı sadece yüzde 18. Almanya bu oranla dünya genelinde sondan ikinci durumda. Almanlar Hitler önderliğinde geldiğinde ülkeyi hemen teslim eden Fransa cephesinde ise değişen bir şey yok. Onlar da muhtemel bir savaşta “O la la” diyerek kaçmayı tercih edeceklerini söylüyor.

EĞER ÇİN SAVAŞA GİRERSE DENGELER DEĞİŞİR

Dünya genelinde ise ülkesi için savaşmayı göze alabilecek vatansever sayısı en yüksek ülke Fas ve Fiji oldu. İki ülkede insanların yüzde 94'ü ülkesi için düşünmeden cepheye gideceğini belirtti. Pakistan, Vietnam, Bangladeş, Azerbaycan ve Papua Yeni Gine de, nüfuslarının yüzde 80'inden fazlası savaşmaya gönüllü olan ülkeler olarak dikkat çekiyor. Hindistan, Afganistan ve Filipinler'de ise nüfusun yüzde 70'inden fazlası cenge hazır. 1.5 milyar nüfuslu Çin ise resmen göz korkutuyor. Çinlilerin yüzde 71'i savaş durumunda cepheye gitmeye hazır olduğunu belirtiyor ki, bu da 1 milyardan fazla insan ediyor.

ABD'Lİ JONİLER O KADAR DA “CONİ” DEĞİLMİŞ

Araştırmadan, Hollywood filmlerinde sürekli vatanseverlik, milliyetçilik, cengaverlik pompalayan ABD'nin ise istediğini bir türlü alamadığı ortaya çıkıyor. Her yüz Amerikalıdan sadece 56'sı, ülkesi bir savaşa girerse savaşmayı düşünmüyor. ABD'nin komşusu Meksika'da ise halkın yüzde 56'si savaşmaya gönüllü. Hayatlarında savaş görmemiş olan Kanadalılar da savaşmak istemiyor. Güney Amerika'da ise durum biraz farklı. ABD topraklarına yakın olan ülkeler savaşmaya gönüllü iken, ABD'den uzaklaştıkça savaşçı özellikler azalıyor.

GÖNÜLLERİN ŞAMPİYONU JAPONYA

İkinci Dünya Savaşında iki atom bombasıyla yerle bir edilen, uzun süre ordu kurması yasaklanan ve kendini teknoloji ve deprem mühendisliğine adayan Japonya, dünyadaki tüm ülkeler arasında savaşmaya en gönülsüz ülke oldu. Japon halkının sadece yüzde 11'i “bir savaş çıkarsa ülkem için savaşırım” diyerek listenin sonunda yer aldı. Yani bir zamanların şanlı kamikazeleri, arigami gibi birer kâğıttan kaplana dönüşmüş. Japonya'yı yüzde 15'le Hollanda, yüzde 18'le Almanya, yüzde 19'la Belçika ve yüzde 20 ile İtalya izledi.

harita 1

İŞTE AVRUPA'NIN HAL-İ PÜRMELALİ

İşte Avrupa ve batı Asya'daki ülkelerin savaşmaya gönüllü vatandaşlarının genel nüfusa oranları

Gürcistan yüzde 76, Finlandiya yüzde 74, Türkiye yüzde 73, Ermenistan yüzde 72, Ukrayna yüzde 62, Rusya yüzde 59, Kosova yüzde 58, İsveç yüzde 55, Bosna Hersek yüzde 55, Yunanistan yüzde 54, Polonya yüzde 47, Sırbistan yüzde 46, Litvanya yüzde 41, İsviçre yüzde 39, İrlanda yüzde 38, Danimarka yüzde 37, Fransa yüzde 29, Portekiz yüzde 28, İngiltere yüzde 27, İzlanda yüzde 26, Bulgaristan yüzde 25, Çekya yüzde 23, İspanya yüzde 21, Avusturya yüzde 21, İtalya yüzde 20, Belçika yüzde 19, Almanya yüzde 18, Hollanda yüzde 15.

1_14

 

 1. Comar Reloaded

  Anket isgal edecek olsak ulkenin yuzde kaci savasir gostermiyor. Ulke icin savasmak demek savunmak demek. Halkin cogu elin memleketini isgal etmek icin savasmaz. Okudugunuzu anlamiyorsunuz bari gazete cikarmayin.

 2. Sallama Cay

  Vize 3 günde cikmiyor nereye gidiyorsunuz ?.

 3. dinizmizde alkol ve uyuşturucu haramdır. Bu haberi yazanlara duyurulur..

 4. Alman basini bu yaziyi.kulanip turkler avrupayi 3 günde alırız diyor diye yazi yazdilar. Ellerine pirim vermeyin böyle yazilarla. bos bir yazı. bizim millete gaz lazım degil..biz ztn gazliyiz..

 5. 4-D sınıfından Tevfik Şahin'in 'Ülkemizin Gücü' isimli Sosyal Bilgiler dersi kompozisyonunu okudunuz. Hayatımda okudugum en saçma yazılardan birisi. Tarihten, politikadan, diplomasiden, askeri stratejiden uzak, saçma sapan bir yazı. Yazık ülkeye... Siyasilerden birine danısman falan olmazsınız umarım..

 6. Uyanıklar sizi fetih için gidiyoruz deyin. Almanya ya varınca kıvırın kaçak maçak işçi olacaksınız demi. Almanlar yerse fena fikir değil ama zannederim yemezler..

 7. aynen yeter ki isteyelim.

 8. Bu freıdmanın kesinlikle gizli bir yönlendirme amacı taşıdığını düşünüyorum.....neden ?....savaş planı yapıyorlarmışta sonucunu mu araştırıyorlarmış?.... kim kimi yener diye seyredecekler miy miş? Evet...gizli bir planları var belli....gaza getirme seansları yaptıklarını da okunuyor zaten.......ancak...bize bulaşmayana bulaşmayız.....bize musallat olan olursa ne olacağını görmek ve bilmek isteyen.....Çanakkale savaşını okur artık.......

 9. Sadece şunu söylemek istiyorum. Yalanların ülkeye hiçbir getirisi yok oturup insan gibi araştırırsanız tüm müslüman aleminin toplamının amerikaya yetmeyeceğini anlarsınız. Deli bile bunlara güler çok net.

 10. reco tayyar

  bu yazıyı yazanlar tarih de bilmiyor. sıka sıka geziyorsunuz. hayallerde yaşıyor bazı tipler...el deliye biz akıllıya hasret hakikaten....

 11. Eski Bir Dost

  Komiksiniz ama tarihi derecede traji komik.

 12. Darbede gördük Türkiyenin askeri gücünü. Olamayan bitirilmiş orduyla savaşa gireceğiz ha. Ufak at ta civcivler yesin..

 13. Oğlum siz yırtmışsiniz, siyirtmissiniz, başka ne yazayım size...

 14. Bunların alayı gavurdan yana.Gece çok kaçırdıkları için sabah dedelerini kesen İspanyolları akıllarına getiremezler.Dönmeler hatırlatayım1492'de İspanyollar dedelerinizi kıtır kıtır kesmiş, ananızı bellemiş sonra kaçabilenleriniz Osmanlı'ya sığınıp suyumuzu içmiş ekmeğimizi yemişti.Ama siz insan olmadığınız için vefadan anlamazsınız.Avrupa'dan çok Avrupalısınız itiraf edin.

 15. Necip gördün mü karın bile seni öldürenlerden taraf olmuş. Rüyasına girip bi korkutur musun?.

 16. Ya sen önce bi kendi ülkeni feth et de sonra vize alirsan avrupayi feth i edersim.

 17. Kullandığımız her icat onların. Whatsapp, internet, cep telefonu vb. Hem niye bu kadar meraklıyız başka insanların ülkesine girmeye? Nedir bu başkalarının mallarına konma isteği. Peki ne olacak o insanların ülkelerine zorla girince? Ne güzel ülkeler yapmışlar. İnsanlar oralara gidebilmek için kuyruk oluyorlar. Peki siz oraları aldığınızda ne yapacaksınız? Oraları da alıp da kuralsız, denetimsiz, belirsiz, her yerin kavga, bağırış çağırış olduğu yerlere mi dönüştüreceğiz. Yok amacımız onları İslam'a sokmak diyorsanız da, hiç düşündünüz mü adamların İslam'a sokulmak isteyip istemediklerini?.

 18. yasin ceylan

  Yorum yapan bazı dangalaklaryazıdaki araştırmada savaş çıksa diyor...yazı bunun üstüne yazılmış..

 19. Kamikaze Rasim

  Göğüs göğüse mevzii savaşımı kaldı. Kitle imha silahı diye bir şey var haberiniz varmı ? Hani kırmızı yuvarlak bir buton oluyor, ona basıyorsun yarım saate kadar şehirler haritadan siliniyor... Hah işte ondan bizde yok, onlarda var...!.

 20. küçük atın da civciv ler yesin...

 21. Buna inansa inansa Kadir İnanır.İnsan gücü, günümüzde sadece istila sonrası gerilla savunması yaparken işe yarar; onda da karşındaki elektronik taarruz sistemleri, uzun menzilli füzeler, drone'lar, vs ile eninde sonunda teslim bayrağını çekerler.Günümüz savaşları ancak teknoloji, profesyonel ve taktiksel yönetim, bir de her savaşta olduğu gibi para ile kazanılır.Bizde teknoloji yerlerde; olanın da çoğunluğu ithal, profesyonel yönetilen ordu desen, zaten yarısı içerde, e para da öyle ahım şahım yok?!Nasıl gerçekleştiriyoruz biz bu istilaları, hangi para, hangi politik güç, hangi teknoloji ile?.

 22. Avrupanın nüfus toplamı 743 milyonun üzerinde, ortalamada memleketi için savaşacak bi oranda % 25'i buluyor ama bi kaba hesaba göre 180 milyon yapıyor, yani memleketi için savaşacak 180 milyon hadi bizdede evde hazır bekleyenlerle milliyetçi, kefeni ile gelen arkadaşlarla ve suriyeli gardaşlarımızla beraber, etsin 60 milyon hadi ben diimm topyekuunnn, 80 milyon matematik lazım değil tabi bu işlerde ama bi 100 milyon eksik kaldık, nasıl bulucaz onları, katarlı gardaşlarımız bize bi el atar her hal, daaa birader alamanın dankıynan, amarıhanın uçağı ile nereye gidecen de bahiimmm bana heeeee,.

 23. A.Kahraman Yener

  Aldanmayın bu cambaz'a bak masallarına.! Oyalanmayın.! Esas yoğunlaşmak gereken konular yaygınlaşarak kitleleri saran kör cahillik, adaletsizlik ve yargıya olan güvensizlik, birbirini karşı taraf olarak algılayan ve güvenmeyen sosyolojik travma..Ekonomik arızaları saymayalım bile..!.

 24. Abdürcabbar

  Emevi Camii'nde namaz kılacaktınız ne oldu?.

 25. Bu habere itiraz edenler, ülkemi savunmam diyen yüzde 27'dir..

 26. Allahın malları, burnumuzun dibindeki 17 adacık ve 1 kayalığı Yunana peşkeş çek, SülaymaN Şah türbesini kamyona yükle arkana bakmadan sıvış,Neymiş avrup'yı üç günde alacakmış. ALIRSINIZ.....

 27. barış gunay

  sabahtan beri gülüyorum bu cahilliginize, zeka geriliginize - siz önce kendi sınırlarınızda bir hakimiyet saglayın derler adama hatta suriyeden içeri başınızı bir uzatın bakalım ne geliyor o mankafanıza ahahahahah.

 28. Ya arkadas suna inanan adamin oy kullanma hakki elinden alinsin gercekten. Garp kafasi ile yani basimizdaki adalari bile Yunan'a verdik, hala Avrupa'yi 3 gunde aliriz diyoruz..

 29. siz ilk once amerikadan fetöyü alın avrupayı sonra alırsınız.

 30. bu yazarınız ne içiyorsa bende ondan istiyorum. osmanlı hayaline dalmış aktosuncuk. bunların beyninde ne var acep.?.

 31. bizdeki o %27 de Türk değildir zaten.

Yorum Yaz

  269398

-