28 MAYIS 2020 PERŞEMBE

ŞEYTAN İNGİLTERE TÜY DİKTİ


ŞEYTAN İNGİLTERE TÜY DİKTİ

Yeni Söz Haber Merkezi

2 Kasım 1917'de Lord Walter Rothschild'e yazdığı mektup ile siyonizme olan aşkını ilan eden ve Filistin topraklarını işgal ederek bir faşist Yahudi devleti kurulmasının önünü açan Birleşik Krallık, 100 yıl sonra da bu tarihi cinayetini kutlayacağını ilan etti. İngiltere Başbakanı May, “İsrail devletinin kurulmasında sahip olduğumuz rolden dolayı gurur duyuyoruz” diyerek, içine Yahudi kaçan İngiliz'in İslam düşmanlığı konusunda bir adım bile geriye çekilmediğini gözler önüne serdi. Bir asırlık işgal, kan ve gözyaşının ortağı olan sömürgeci, vahşi kâtil, insanlık düşmanı İngiliz'in bu beyanına; Filistin'de bağımsızlık mücadelesi veren Müslüman gruplar tepki gösterdi. Öte yandan köşeye sıkışan İsrail, Burma yönetimine silah satışını durdurdu. İşte lanetlik İngiliz'in rezaletine tüy diken açıklamaları ve tepkiler:

FİLİSTİNDEN FAŞİST MAY'E 'BALFOUR' TEPKİSİ

Yahudi işgalindeki İngiltere'nin Başbakanı Theresa May'ın, “Filistin topraklarında bir İsrail ‘vatanı' kurulmasını öngören Balfour Deklarasyonu'nun 100'üncü yılını kutlayacaklarını açıklaması ve Filistinlilerden özür dilemeyi reddetmesi” tüm Müslümanların yanı sıra Filistinli Müslüman örgütleri de kızdırdı. Fetih Hareketi, HAMAS, İslami Cihad Hareketi, Filistin Halk Kurtuluş Cephesi ile Filistin Kurtuluş Örgütü küstah İngiliz Başbakana ortak tepki gösterdi.

İNGİLTERE'DEN SUÇ İTİRAF VE ISRARI

Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas'ın başkanlığını yaptığı Fetih Hareketi, May'ın rezaleti kutlama ısrarını reddettiğini açıkladı. Fetih Sözcüsü ve Şura Konseyi Üyesi Usame el-Kavasimi, “Suçta ısrarını tekrarlayan İngiltere, halkımıza yönelik ırk ayrımcılığının devamı için işgali doğrudan destekliyor ve teşvik ediyor” şeklinde konuştu. İngiliz yönetimini, Filistinlilerin uğradığı büyük felaketi (Nekbe) kutlamak yerine Filistin Devletini tanımaya davet eden Kavasimi, “May'ın yaklaşımı Filistin halkına yönelik işlenen suçun yenilenmesidir” dedi.

FİLİSTİN DEVLETİNİ TANIMA ÇAĞRISI

Arap ve yabancı ülkelerin halklarına May'ı protesto etme çağrısı yapan Kavasimi, “İngiltere'nin sadece özür dilemesi yetmez, gerekli olan Filistin Devletini tanımasıdır” diye konuştu. May'ı kınayan HAMAS Sözcüsü Hızim Kasım ise, “May, Filistin topraklarında Yahudi devleti kurulmasına katkıda bulunmakla övünmeyi bırakmalı. May'ın açıklamaları Balfour Deklarasyonu nedeniyle evsiz kalan ve yurtlarından göç ettirilen Filistinlilerin hakkının inkârıdır. İngiltere özür dilemeli, İsrail işgaline desteğini kesmeli ve Filistinlilerden yana olmalı” ifadelerini kullandı.

YAHUDİ DEMEK ŞEYTAN İNGİLİZ DEMEKTİR

Balfour Deklarasyonu için özür dilemeyen İngiltere'nin Uluslararası Ceza Mahkemesi'nde yargılanmasını isteyen İslami Cihad Hareketi liderlerinden Ahmed el-Mudellel, “Filistin halkı hala Balfour Deklarasyonu'ndan kaynaklanan abluka, yıkım, evsiz bırakılma ve göç ettirilme, Yahudi yerleşim birimi, Yahudileştirme ve savaş gibi etkileri yaşıyor. Acılar hala devam ediyor. İngiltere, İsrail'in Filistin halkına yönelik işlediği suçların ortağıdır” şeklinde konuştu.

KÖTÜLÜĞÜ İLE ÖVÜNEN ANCAK BİR İNGİLİZ'DİR

May'ın sözlerini “çirkin bir övünme” diye niteleyen Filistin Halk Kurtuluş Cephesi Genel Komitesi Üyesi ve Medya Sorumlusu Hani es-Sevabite ise, “Bu açıklamalar, ırkçı bir devletin yetkililerine yabancı değil. Onların çirkin yüzleri ile yalan demokrasi iddiasını ortaya çıkarıyor” yorumunu yaptı.  May, geçen Çarşamba İngiltere Parlamentosu'nun alt kanadı Avam Kamarası'nda yaptığı açıklamada, “İsrail devletinin kurulmasında sahip olduğumuz rolden dolayı gurur duyuyoruz ve kesinlikle deklarasyonun 100'üncü yılını gururla kutlayacağız” demişti.  

İNGİLİZ İLE ROTHSCHİLD EVLİLİĞİNDEN İSRAiL DOĞDU

Birleşik Krallık, 2 Kasım 1917'deki Balfour Deklarasyonu ile Filistin topraklarında bir İsrail "vatanı" oluşturulmasını öngören projeye açıktan destek veren ilk büyük devlet olmuştu. Dönemin İngiltere Dışişleri Bakanı Arthur James Balfour, bu desteği siyonist kampanyanın önemli figürlerinden Lord Walter Rothschild'e yazdığı mektupla ilan etmişti. Deklarasyon, İsrail devletinin kurulmasına giden süreçte en önemli kilometre taşı olarak görülüyor.

SİYONİSTLER KUYRUĞUNU KISTIRDI

Öte yandan Siyonist İsrail Savunma Bakanı Avigdor Lieberman'ın, Müslüman katili Myanmar ordusuna silah satmak için verilen bütün satış lisanslarını sessiz sedasız iptal ettiği bildirildi. Vicdanlı İsrailliler ve ABD'li 300 haham Birleşmiş milletler'e (BM), İsrail'in Arakanlılara soykırım yapan Myanmar'la işbirliğini reddettiklerini yazan bir mektup gönderdi. Mektupta İsrail yapımı Super Dvora teknelerinin soykırımdan kaçan Arakanlıları yakalamakta kullanılmasına, Myanmar'a ileri derecede silahla donatılmış kıyı devriye gemileri satılmasına, İsrail askeri danışmanlarının Myanmar özel kuvvetlerini kuruluşundan beri eğitmesi eleştirildi.

BERLİN'DE ‘KATİL İSRAİL' PROTESTOSU

Berlin'deki Filistin dernekleri Hermannplatz Meydanı'nda toplanarak, işgal ettiği Gazze topraklarında 7 kişiyi şehid eden, 12 kişiyi de yaralayan İsrail yönetimini protesto etti. Göstericiler “Gazze'de İsrail saldırganlığını durdurun” sloganı attı, Filistin bayrakları taşıdı, Siyonist yönetimin katliamları durdurmasını istediler.

İSRAİLLİ PROFESÖR ÖZÜR DİLEDİ

İsrail'deki Bar İlan Üniversitesi'nde Müslüman öğrenciyi “Başörtünü çıkar ya da sınıftan çık” diyerek  sınıftan atan hadsiz profesör, hadisenin duyulmasının ardından öğrenciden ve okul yönetiminden özür diledi. Disiplin kuruluna sevk edilen profesörü okuldan atılması söz konusu. İsrail Kanal 2 TV'ye göre Ortadoğu Bilimleri Bölümünde yaşanan hadise üzerine diğer hocalar bir mektupla profesörü kınadı. Üniversiteden yapılan açıklamada, “Bu davranış üniversitemizin temsil ettiği değerlere karşıdır. Hoca hatasını anlamış öğrenciden özür dilemiştir. Üniversitemiz de öğrenciden özür dilemiş ve hocayı en ağır şekilde uyarmıştır” denildi.

 

Balfour Deklarasyonu

"Filistinlileri yok sayarak, topraklarında Yahudiler için bir vatan vadeden" Balfour Deklarasyonu'nun üzerinden geçen 100 yılın ardından Filistin halkı hala bu mektubun yol açtığı sorunlarla mücadele ediyor.

"Halksız vatana, vatansız halkı yerleştirme" söylemiyle yapılan kampanyalar çerçevesinde yazılan bu mektup ile tarihi Filistin topraklarına ciddi boyutlara ulaşan bir Yahudi göçü başlatılmıştı.

Ortadoğu'da tarihin akışını değiştirerek Filistin'de işgale kapı açan İngiltere'nin yayımladığı bu deklarasyonun ardından Filistinliler, bu güne kadar topraklarının yüzde 78'ini kaybetti, çoğunluğu mülteci durumuna düştü.

balfour-100yil1.jpg

Saygıdeğer Lord Rotschild, Majestelerinin Hükümeti adına kabineye sunulan ve kabul edilen Yahudi Siyonist isteklerini sempati ile karşılayan müteakip deklarasyonu iletmekten memnuniyet duyarım.

"Majestelerinin Hükümeti, Filistin'de Museviler için bir milli yurt kurulmasını uygun karşılamaktadır ve bu hedefin gerçekleştirilmesini kolaylaştırmak için elinden geleni yapacaktır. Filistin'deki mevcut Musevi olmayan toplumların sivil ve dini haklarına ve başka ülkelerde yaşayan Musevilerin sahip oldukları hak ve politik statülerine zarar verecek hiçbir şeyin yapılmayacağı açıkça anlaşılmalıdır."

Bu deklerasyonu Siyonist Federasyonu'nun bilgisine sunmanızdan memnuniyet duyacağım.

Saygılarımla, Arthur James Balfour

  1. Demek ki....olması gereken tepkiyi verince.... birbirimize destek olunca geri adım atmasını biliyorlar....eksik olan şey tepki......

  2. Bizde de yaptı mı 300 din adamı ortak hareket edip Arakanda yapılan soykırımı protesto ettiğini BM ye mektup yazarak bildirdi mi? Suriye’de olsun...başka bir yerde olsun....araştırma sonuçlarını sunup yapılanları ortaya koydu mu?.

Yorum Yaz

  972519

-