25 MAYIS 2020 PAZARTESİ

SİYONİST ÇETEYE LAHEY’DEN TOKAT

Tarihi bir karara imza atan Hollanda mahkemesi, “DAEŞ, İslam dinini karalamak için bir Siyonist oyunudur” yorumunu yaptığı için işinden olan Faslı kadının şikâyetini haklı bularak, Siyonistlerin kendilerine eleştiren herkesi biçme girişimini engelledi.


SİYONİST ÇETEYE LAHEY’DEN TOKAT

HOLLANDA MAHKEMESİNDEN ÖNEMLİ KARAR

Yaklaşık 3 sene önce sosyal medya hesabından Siyonizmi eleştiren bir paylaşım yapan Fas asıllı bir kadınla ilgili davada Hollanda'da mahkemesi tarihi nitelikte bir karar verdi. Faslı Yasmina Haifi'nin “DAEŞ, İslam dinini karalamak için bir Siyonist oyunudur” şeklindeki paylaşımını internetten yayınlaması nedeniyle Hollanda Adalet Bakanlığındaki memurluk görevinden uzaklaştırılması üzerine açılan davada Lahey mahkemesi, Haifi'nin haksız yere görevinden uzaklaştırıldığına hükmetti.

‘DAEŞ SİYONİSTLERİN OYUNU' DEMEK SUÇ DEĞİL

Haksızlığa imza atan Bakanlığın mahkeme masraflarını karşılamasını da isteyen mahkeme, mesajın ifade özgürlüğü yasası kapsamında olduğunu kaydetti. Medya ve siyasetçilerin de Haifi'ye haksız bir tepki gösterdiğini ve Faslı kadının olumsuz bir şekilde gündeme getirildiğini işaret eden mahkeme, bu gelişmelerin de kararda göz önüne alındığını ekledi. Mahkemenin kararına göre Haifi, isterse maddi ve manevi tazminat talep edebilecek.

Yorum Yaz

  223886

-