4 NİSAN 2020 CUMARTESİ

TAYYİP BEY'İN YERİNDE OLSAM BU ANAYASAYI GETİRMEM

Çevre Bakanı Özhaseki, ‘’Diktatör geliyor diktatör' deyip duruyorlar. Ben Tayyip Bey'in yerinde olsam bu anayasayı getirmem. Sadece vatana ihanetten yargılayabiliyorsunuz ve her türlü yetki verilmiş’ dedi.


TAYYİP BEY'İN YERİNDE OLSAM BU ANAYASAYI GETİRMEM

Kayseri'de konuşan Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki anayasa değişikliğiyle iki başlılığı gidermek ve istikrarı sağlamak istediklerini söyledi.

Türkiye'nin zor bir coğrafyada olduğunu vurgulayan Özhaseki, "Emin olun güçlü olmazsak bizi bu coğrafyada yaşatmazlar. Buna rağmen muhalefet her zamanki gibi eleştirmeye devam ediyor" diye konuştu.

Mevcut cumhurbaşkanı yetkilerinin parlamenter sistemlerde görülmeyecek kadar çok olduğunun altını çizen Özhaseki, “Diktatör geliyor diktatör' deyip duruyorlar. Ben Tayyip Bey'in yerinde olsam bu anayasayı getirmem. Nefsimi düşünüyorsam getirmem. Şu an Tayyip Bey'i sadece vatana ihanetten yargılayabiliyorsunuz. Her türlü yetki verilmiş. Çünkü Kenan Evren, kendisi cumhurbaşkanı olacağı için 'Şu yetkileri yazın anayasaya' demiş. Onlar da yazmış” dedi.

‘Bu kadar yetki olmaz'

Parlamenter sistemde cumhurbaşkanın bu kadar yetkisi olmaması gerektiğini belirten Özhaseki, “Kenan Evren için yazılmış bir anayasa olduğu için envaiçeşit yetkiler yazılmış. Vatana ihanet dışında da hiçbir şeyden sorumlu değilim diye de yazdırmış. Yeni sistemde Tayyip Bey her şeyden sorumlu. Attığı her imzadan yargılanabilir. Yaptığı her şey sorgulanabilir. Ee bu nasıl bir diktatörlük” dedi.

Yorum Yaz

  699350

-