25 MAYIS 2020 PAZARTESİ

TEKZİP METNİ


TEKZİP METNİ

Gazetenizin 02.05.201 7 tarihli nüshasında ‘Gül ve Davutoğlu yeni parti mi kuruyor?' başlığıyla yayınlanan haberinizde Müvekkil Şirketin sahibi bulunduğu “ÜLKER” markasına yönelik haksız algı oluşturabilecek ifadelere yer verilmiştir. Kamuoyunu, tüketiciyi ve yatırımcıyı yanılgıya sevk edebilecek Müvekkil Şirketin ve ‘ÜLKER' markasının itibarını zedeleyebilecek şekilde bazı yanlış bilgiler içeren haberiniz hakkında, aşağıdaki açıklamaları değerli kamuoyu ile paylaşma zarureti hasıl olmuştur.

Müvekkil Şirketin aynı zamanda Yönetim Kurulu Başkanı da olan Sayın Murat ÜLKER ile Ülker ailesi mensuplarının, T.C. İSTANBUL ŞEHİR ÜNİVERSİTESİ'nde BİLİM VE SANAT VAKFI'nda herhangi bir görevi ve sorumluluğu yoktur. Uzun süre önce gerek bahse konu Vakıf ve gerekse Üniversitedeki tüm görevlerini sonlandırmışlardır.

‘ÜLKER' markasının ve ailesinin siyaset kurumu ve siyasi meselelerle birlikte anılmasındaki ısrarı doğru ve ahlaki bulmuyoruz.

Bu nedenlerle tüm asılsız iddia ve isnatları reddettiğimizi her türlü hukuki ve cezai haklarımızı saklı tuttuğumuzu değerli kamuoyuna saygıyla duyuruyoruz.

Yıldız Holding A.Ş Vekili Av. Mustafa ÖZGÜN

Yorum Yaz

  883300

-