25 MAYIS 2020 PAZARTESİ

'TERÖR ÖRGÜTLERİ İSLAM'A GÖLGE DÜŞÜRÜYOR'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Japonya'da yaptığı açıklamada 'terör örgütleri de ne yazık ki dinimize gölge düşürüyor' Dedi.


'TERÖR ÖRGÜTLERİ İSLAM'A GÖLGE DÜŞÜRÜYOR'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Japonya'ya yaptığı iki günlük resmi ziyaretinin ilk durağı başkentteki Tokyo Camisi ve Türk Kültür Merkezi oldu. 

Akşam namazını burada kılan Erdoğan, ardından cemaatle tokalaşarak bir süre sohbet etti ve hatıra fotoğrafı çektirdi. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Barış dini olmanın ötesinde de tüm dünyaya verdiği mesajlarla temelde insanlığın şu anda içinde bulunduğu bu terörün egemen olduğu dönemlerde, İslam'ın bu barış çağrısı, tamamıyla savaşlardan uzak olan bir dünyanın kurulmasına yönelik çağrısı, inanıyorum ki her geçen gün artarak daha fazla kabul görecektir" diye konuştu. 

İslam dininin bu çağrısına gölge düşüren ve İslam adı altında ortada dolaşan malum terör örgütü ya da örgütlerinin olduğuna dikkati çeken Erdoğan, "Bu terör örgütleri de ne yazık ki dinimize gölge düşürüyor. Başta DAİŞ gibi terör örgütleri, bunlar İslam'a gölge düşürmektedir. Yaptıkları uygulamaların bizim dinimizde zerre kadar yeri yoktur" ifadesini kullandı. 

Batı dünyasının da İslam dinine gölge düşürmeye yönelik kampanyalarına dikkati çeken Erdoğan, "Örneğin işte sıfatlar getirerek, 'İslami terör'... Ama bir Hristiyan terör demiyorlar, bir Musevi terör demiyorlar. Bunların içinde benzer şeyler çok oluyor" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, dünyada insanları insan olduğu için sevdiği, nizami noktada her türlü olumlu yaklaşım gösterdiği bir dünyayı birlikte kurmayı temenni ettiğini vurgulayarak, "İşte şu anda biz eğer 2,5 milyon mülteciyi Türkiye'de ağırlıyorsak, misafir ediyorsak ki bunun 2 milyon 200 bini Suriye, 300 bini Iraklıdır. Bu hem İslami hem insani hem vicdani görevimiz olarak yaptığımızdır" diye konuştu.

Yorum Yaz

  679329

-