29 EYLÜL 2020 SALI

TERÖRİSTLER İSRAİL’E HİZMET EDİYOR


TERÖRİSTLER İSRAİL’E HİZMET EDİYOR

Ateşle oynayan Barzani liderliğindeki Irak Kürdistan Bölgesel Yönetiminin 25 Eylül'de Kerkük'te yapmayı planladığı referandum tarihi yaklaştıkça, oylamanın kime ve neye hizmet ettiği de netleşiyor. PKK'nın terör örgütü olmadığını ileri süren İsrail Genel Kurmay Başkan Yardımcısı Golan, PKK'nın da DAEŞ gibi İsrail'in dış politikalarına hizmet ettiğini itiraf etti. Batı ülkelerinde ve Irak'ta sık sık yapılan sözde bağımsız Kürdistan mitinglerinin tümünde işgalci İsrail bayraklarının da açılması dikkat çekiyor. İsrail gazıyla daha da küstahlaşan Barzani ise İngiliz Kraliçesi'nin medya organı BBC'ye yaptığı açıklamada, “Referandumu tanımazlarsa, sınırlarımızı kendimiz çizeriz” tehdidi savurdu. Öte yandan Afrika'da yapılması planlanan İsrail-Afrika Zirvesi'nin iptal edilmesini değerlendiren Hamas yetkilileri, “Bu bir zafer” yorumunda bulundu.

İSRAİL: PKK BİZE HİZMET EDİYOR

golan netan

ABD'nin başşehri Washington D.C. merkezli araştırma kurumu Washington Yakın Doğu Araştırmaları Enstitüsü tarafından geçtiğimiz günlerde düzenlenen bir panelde konuşan İsrail Savunma Güçleri Genel Kurmay Başkan Yardımcısı Yair Golan'ın yaptığı konuşmanın videosu medyaya yansıdı. Gelmiş geçmiş en acımasız ve azılı terör örgütlerinden olan PKK'yı “terör örgütü olarak görmediklerini” çok net olarak ifade eden Siyonist İsrail Komutanı Golan,  “PKK bizim için terör organizasyonu değil, İsrail'in dış politikasına hizmet ediyorlar. Kuzey Irak'ta 25 Eylül'de yapılacak referandumla tüm Kürtlerin katılımıyla Büyük Kürdistan kurulmalıdır” şeklinde konuştu.

barzani mossad ile ilgili görsel sonucu

MOSSAD ajanı Sagi Chori'yi 1966 tarihinde Molla Mustafa ve İdris Barzani ile gösteren fotoğraf

BARZANİ'DEN İSRAİL GAZIYLA REST!

Siyonistlerin İsrail'e hizmet etmesi için “kur” emri ve tam destek verdiği Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi Lideri Barzani, Kraliçe'nin medya organı BBC'ye yaptığı açıklamada haddini iyice aşarak, “25 Eylül'de yapılacak referandum sonuçları kabul edilmezse sınırları kendimiz çizeriz” dedi. Referandumu “bağımsızlığa giden ilk adım” diye niteleyen Barzani, “Kürdistan'da insanlar ilk kez özgürce geleceklerine dair karar verecek” ifadelerini kullandı.

kürdistan israil bayrağı ile ilgili görsel sonucu

BAĞIMSIZ KÜRDİSTAN DEĞİL BÜYÜK İSRAİL!..

Almanya'nın Köln şehrinde düzenlenen “bağımsız Kürdistan” mitinginde İsrail bayrağı açılmıştı. Aynı görüntü İsviçre'nin Cenevre şehrinde tekrarlandı. BM binası önünde yapılan mitingde bağımsızlık ve referandum sloganları atılırken, sözde Kürdistan bayrağı ile birlikte İsrail bayrağı da açıldı.  Zira işgalci İsrail Başbakanı Netanyahu, Eylül başında Kongre'de yaptığı bir açıklamada Irak'ta bir Kürt devleti kurulmasını desteklediklerini söylemişti.

IRAK MECLİSİ REDDETTİ

Irak Meclisinin referandumu reddettiğini kaydeden Şii Ulusal Koalisyonu milletvekillerinden Ali Safi, “328 sandalyeli oturuma 168 milletvekili katıldı. Bağımsızlık referandumu oy çokluğu ile reddedildi” dedi.  Irak Başbakanı Haydar el-İbadi de, “Bu referandum anayasaya aykırı. Sonucu tanımayacağız”  şeklinde konuşmuştu.

1

SİYONİSTLERE AFRİKA TOKADI

Bu arada Afrika ülkesi Togo'da yapılması planlanan İsrail-Afrika Zirvesi iptal edildi. Bunun Filistin davası için bir zafer olduğunu söyleyen Hamas yetkilisi İzzet Er-Reşak, “Filistin davasının destekçileri birçok devleti harekete geçirdi. İptal Afrika kıtasının yıllardır zulme ve ırkçılığa karşı verdiği mücadelenin ürünüdür” değerlendirmesinde bulundu. Önceki gün yapılması planlanan İsrail'in Afrika'da katılacağı en büyük zirvenin belirsiz bir tarihe ertelendiğini yazan İşgal gazetesi Haaretz, işgalci İsrail Başbakanı Netanyahu'nun Togo Devlet Başkanı'ndan gelen erteleme talebini kabul ettiğini kaydetmişti.

 

Yorum Yaz

  144975

-