23 ŞUBAT 2020 PAZAR

TERÖRÜN KAYNAĞINI KURUTACAĞIZ

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Suriye’de oluşturulmaya çalışan terör koridoruna asla müsaade edilmeyeceğini belirterek, “Türkiye'yi tehdit eden hangi saldırı olursa olsun kaynağını kurutacağız” dedi.


TERÖRÜN KAYNAĞINI KURUTACAĞIZ

Terör örgütlerinden işbirliği

Türkiye'den Suriye'nin kuzeyindeki tüm terör oluşumlarına ve onların destekleyicilerine hodri meydan. Daha önce Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı harekatlarıyla iki terör örgütünü birden çökerten ve tüm dünyaya mesaj veren Türkiye, bu kez de başta Münbiç olmak üzere Suriye'nin kuzeyinde konuşlanan tüm terör örgütlerine meydan okudu. YPG/PYD'nin önceki gün DEAŞ'a Türkiye ile çatışması halinde kendisine sıkıştığı alanlardan çıkma imkanı tanıması ve başta ABD ve Fransa olmak üzere Batı ülkelerinin terör gruplarına açık desteğine karşı Türkiye harekete geçti.

Operasyonlar bütünlüğümüz üzerine

Konu ile ilgili konuşan Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Türkiye'nin kimsenin toprağında gözünün olmadığını vurgulayarak “tüm operasyonlar Türkiye'nin bütünlüğünü korumak ve gelen tehditleri bertaraf etmek üzerine. Dayanağımızı da uluslararası sözleşmelerdir. Terör koridoruna asla müsaade etmeyeceğiz. Devletimiz, Cumhurbaşkanımızın önderliğinde her türlü operasyon ve kapasiteye sahiptir. Temel amacımız da Türkiye'ye bir tehdit gelmemesi ve bir terör koridorunun oluşturulmamasıdır. Yine bir tehdit gelirse, ülkemizi tehdit eden kim olursa olsun bunu kaynağında kurutmaya ve bitirmeye kararlıyız.”

Kimsenin yapmadığını yaptık

Abdulhamit Gül, Türkiye'nin iç savaştan kaçarak kapıya dayanan Suriyelilere kucak açarak insani yönünü gösterdiğini ifade ederek, "Türkiye kimsenin yapmadığı fedakarlığı ortaya koymuştur. Uluslararası toplumun göçmenler gibi insani bir konuya dikkat etmesi gerekir çünkü bu konu, uluslararası toplumun ortak sorunudur. Esasen Türkiye, tüm Avrupa'nın ve insanlığın yapması gereken ödevi yerine getirmektedir. Bu konuda yalnız bırakılmamalı. Biz en baştan beri güvenli bölgeden ve uçuşa yasaklı bölgeden yanayız. Harekatların ardından yaşanan geri dönüş de haklılığımızı göstermektedir. Umarım diplomatik görüşmelerde neticeye varılır ve insani dram son bulur."

Yorum Yaz

  752470

-